• Номер скликання: 7 скликання
  • Тип документа: Протоколи президії
  • Рік документа: 2019


trizyb1
Україна

ЖИТОМИРСЬКА ОБЛАСНА РАДА
президія обласної ради

11.11.2019                        м. Житомир

Присутніх членів президії -15

Відкрив та вів засідання голова обласної ради Ширма В.В.

1. СЛУХАЛИ: Про перелік питань, які планується розглянути на 28 сесії обласної ради 12.11.2019.

Голова обласної ради Ширма В.В. повідомив, що відбулися засідання постійних комісій обласної ради, де попередньо розглянуті усі питання порядку денного, вони розміщені на сайті обласної ради та внесені відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» і Регламенту роботи обласної ради.

2. СЛУХАЛИ: Про узгодження окремих проєктів рішень:

22. Про земельні ділянки, розташовані за адресою: Житомирська область, Житомирський район, с. Зарічани, вул. Бердичівське Шосе, 3.
Пропонується припинити право постійного користування земельними ділянками обласній психіатричній лікарні № 1, які перебувають у спільній власності територіальних громад, площами 5,2000 га та 0,6000 га, і надати земельну ділянку площею 5,2000 га у постійне користування комунальній установі «Обласний медичний центр з надання спеціалізованої допомоги хворим на залежності, ВІЛ/СНІД-інфекції та шкірно-венерологічні захворювання», земельну ділянку площею 0,6000 га у комунальну власність Житомирської міської об’єднаної територіальної громади.
Постійна комісія обласної ради з питань агропромислового комплексу, земельних відносин та розвитку села погодила проект рішення за умови виключення передачі земельної ділянки 0,6000 га у комунальну власність Житомирської міської об’єднаної територіальної громади.
Постійна комісія обласної ради з питань бюджету і комунальної власності підтримала рекомендації постійної комісії обласної ради з питань агропромислового комплексу, земельних відносин та розвитку села.
ВИРІШИЛИ: Підтримати внесення даного питання на розгляд обласної ради, із врахуванням пропозицій постійних комісій.

( за – 15,
проти – 0,
утр. – 0,
не гол. – 0)

33. Про надання згоди на прийняття у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст області нежитлових будівель.

Питання стосується надання згоди на прийняття у спільну власність територіальних громад області зі спільної власності територіальних громад сіл, селища, міста Андрушівського району нежитлових будівель, які знаходяться за адресою: Житомирська область, Андрушівський район, село Стара Котельня, вулиця Житомирська, 7.
Постійна комісія обласної ради з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах ветеранів рекомендувала довивчити дане питання та доручила Департаменту праці, соціальної та сімейної політики і Управлінню охорони здоров’я облдержадміністрації вивчити питання щодо можливості подальшого використання приміщень.
ВИРІШИЛИ: Зняти з розгляду дане питання на довивчення.

( за – 15,
проти – 0,
утр. – 0,
не гол. – 0)

42. Про розгляд звернення Державної служби геології та надр України від 25.09.2019 № 19779/01/12-19 щодо погодження надання спеціального дозволу на користування надрами ТОВ «СПІКО».

Питання стосується погодження надання спеціального дозволу на користування надрами ТОВ «СПІКО» з метою видобування питних підземних вод Мирнецького родовища у селі Мирне Бердичівського району.
Постійна комісія обласної ради з питань екології, охорони навколишнього середовища та використання природних ресурсів погодила надання дозволу, тому на сесію буде вноситися проект рішення про погодження.

ВИСТУПИЛИ:
Голова постійної комісії обласної ради з питань екології, охорони навколишнього середовища та використання природних ресурсів Мелашенко А.В., член депутатської групи «Бердичівляни» в обласній раді Романський І.В.

ВИРІШИЛИ: Підтримати внесення даного питання на розгляд обласної ради.

( за – 15,
проти – 0,
утр. – 0,
не гол. – 0)

43. Про розгляд звернення Державної служби геології та надр України від 04.10.2019 №20512/03/12-19 щодо погодження надання спеціального дозволу на користування надрами приватному підприємству «Самоцвіти Волині».

Питання стосується погодження надання спеціального дозволу на користування надрами приватному підприємству «Самоцвіти Волині» з метою видобування габро Грабівського-3 родовища у Хорошівському районі.
Постійна комісія обласної ради з питань екології, охорони навколишнього середовища та використання природних ресурсів рекомендувала погодити надання дозволу, тому на сесію буде вноситися проект рішення про погодження.

ВИРІШИЛИ: Підтримати внесення даного питання на розгляд обласної ради.

( за – 15,
проти – 0,
утр. – 0,
не гол. – 0)

44. Про розгляд звернення Державної служби геології та надр України від 16.10.2019 №21024/03/12-19.
Питання стосується погодження визначення переліку ділянок надр, дозволи на користування якими виставляються на аукціон (погодити продаж на аукціоні спецдозволу на користування надрами з метою видобування апатит-ільменітових руд родовища Федорівське у Черняхівському районі.
Постійна комісія обласної ради з питань екології, охорони навколишнього середовища та використання природних ресурсів відмовила у погодженні продажу на аукціоні спеціального дозволу на користування надрами, тому на сесію буде вноситися проект рішення про відмову в погодженні.

ВИРІШИЛИ: Підтримати внесення даного питання на розгляд обласної ради.

( за – 15,
проти – 0,
утр. – 0,
не гол. – 0)

45. Про розгляд звернення Державної служби геології та надр України від 31.10.2019 №22002/03/12-19 щодо погодження надання спеціального дозволу на користування надрами дочірньому підприємству «Тня».
Питання стосується погодження надання спеціального дозволу на користування надрами дочірньому підприємству «Тня» з метою видобування гранітів родовища Великий Луг у Пулинському районі.
ВИСТУПИЛИ:
Голова постійної комісії обласної ради з питань екології, охорони навколишнього середовища та використання природних ресурсів Мелашенко А.В.

ВИРІШИЛИ: Підтримати внесення даного питання на розгляд обласної ради, з урахуванням рекомендацій профільної комісії, засідання якої відбудеться перед сесією.

( за – 15,
проти – 0,
утр. – 0,
не гол. – 0)

46. Про розгляд звернення Державної служби геології та надр України від 04.11.2019 №22239/03/12-19 щодо погодження надання спеціального дозволу на користування надрами ПАТ «Пиво-безалкогольний комбінат «Радомишль».
Питання стосується погодження надання спеціального дозволу на користування надрами ПАТ «Пиво-безалкогольний комбінат «Радомишль» з метою видобування питних підземних вод із 7 свердловин у межах міста Радомишль.
ВИСТУПИЛИ:
Голова постійної комісії обласної ради з питань екології, охорони навколишнього середовища та використання природних ресурсів Мелашенко А.В.

ВИРІШИЛИ: Підтримати внесення даного питання на розгляд обласної ради, з урахуванням рекомендацій профільної комісії, засідання якої відбудеться перед сесією.

( за – 15,
проти – 0,
утр. – 0,
не гол. – 0)

47. Про надання у користування мисливських угідь громадській організації «Мисливсько-рибальське об’єднання» Сімаківське».
Питання стосується надання у користування громадській організації «Мисливсько-рибальське громадське об’єднання «Сімаківське» мисливські угіддя загальною площею 3828,9853 га на території Ємільчинського району.
Постійна комісія обласної ради з питань екології, охорони навколишнього середовища та використання природних ресурсів погодила надання у користування мисливських угідь.
ВИРІШИЛИ: Підтримати внесення даного питання на розгляд обласної ради.

( за – 15,
проти – 0,
утр. – 0,
не гол. – 0)

48. Про додаткове надання у користування мисливських угідь ГО «Мисливський клуб «Блазер».

Питання стосується надання додатково у користування громадській організації «Мисливський клуб «Блазер» мисливських угідь площею 657,0 на території Бердичівського району.
Постійна комісія обласної ради з питань екології, охорони навколишнього середовища та використання природних ресурсів погодила додаткове надання у користування мисливських угідь, тому на сесію буде вноситися проект рішення про додаткове надання у користування угідь.

ВИРІШИЛИ: Підтримати внесення даного питання на розгляд обласної ради.

( за – 15,
проти – 0,
утр. – 0,
не гол. – 0)


49. Про погодження клопотання по ДП «Олевський лісгосп».
50. Про погодження клопотання по державному підприємству «Радомишльське лісомисливське господарство».
51. Про погодження клопотання по ДП «Новоград-Волинське досвідне ЛМГ».
52. Про погодження клопотання по ДП «Городницький лісгосп».
53. Про погодження клопотання по державному підприємству «Білокоровицьке лісове господарство».
54. Про погодження клопотання по державному підприємству «Лугинське лісове господарство».
55. Про погодження клопотання по державному підприємству «Словечанське лісове господарство».
56. Про погодження проєкту рішення обласної ради «Про погодження клопотання по ДП «Ємільчинський лісгосп».
57. Про погодження клопотання по ДП «Житомирський лісгосп».
58. Про погодження клопотання по ДП «Народицький спец лісгосп».
59. Про погодження клопотання по державному підприємству «Коростенське лісомисливське господарство».
60. Про погодження клопотання по державному підприємству «Овруцьке лісове господарство».
61. Про погодження клопотання по ДП «Овруцький спец лісгосп».
62. Про погодження клопотання по ДП «Попільнянський лісгосп».
63. Про погодження клопотання по ДП «Бердичівський лісгосп».
64. Про погодження клопотання по державному підприємству «Баранівське лісомисливське господарство».
65. Про погодження клопотання по державному підприємству «Коростишівське лісове господарство».
66. Про погодження клопотання по державному підприємству «Малинське лісове господарство».

Постійна комісія обласної ради з питань агропромислового комплексу, земельних відносин та розвитку села погодила внесення даних питань на розгляд ради.

ВИРІШИЛИ: Підтримати внесення даних питань на розгляд обласної ради.

( за – 15,
проти – 0,
утр. – 0,
не гол. – 0)

70. Про звернення депутатів обласної ради до Кабінету Міністрів України щодо розмірів соціальних виплат особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю.
Проєкт рішення підготовлено на виконання протокольного рішення сесії обласної ради.
ВИРІШИЛИ: Підтримати внесення даного питання на розгляд обласної ради.

( за – 15,
проти – 0,
утр. – 0,
не гол. – 0)

71. Про звернення депутатів обласної ради до Міністерства енергетики та захисту довкілля України, Національного секретаріату ІПВГ України, багатосторонньої групи з імплементації ІПВГ щодо включення у звіт ІПВГ корисних копалин.
Вноситься депутатом Маланюком О.З. Стосується ІПВГ (ініціатива прозорості видобувних галузей).
Постійна комісія обласної ради з питань екології, охорони навколишнього середовища та використання природних ресурсів погодила звернення.

ВИРІШИЛИ: Внести дане питання на розгляд обласної ради.

( за – 15,
проти – 0,
утр. – 0,
не гол. – 0)

72. Про звернення депутатів обласної ради до Президента України щодо накладення вето на закони України.
Вноситься депутатом Романським І.В. Стосується прийнятих законів про функціонування малого та середнього бізнесу.
Постійна комісія обласної ради з питань соціально-економічного розвитку регіону, інвестиційної діяльності, середнього і малого бізнесу, будівництва, транспорту та зв’язку рекомендувала обговорити дане питання на сесії.

ВИСТУПИЛИ:
Член депутатської групи «Бердичівляни» в обласній раді Романський І.В., заступник керуючого справами, начальник управління юридичної та кадрової роботи виконавчого апарату обласної ради Савенко І.О., голова обласної ради Ширма В.В.

ВИРІШИЛИ: Підтримати внесення даного питання на розгляд обласної ради за умови його доопрацювання до сесії.

( за – 15,
проти – 0,
утр. – 0,
не гол. – 0)

73. Про звернення депутатів обласної ради до Кабінету Міністрів України щодо вирішення проблемних питань розмитнення вантажів гуманітарної допомоги.
Проєкт звернення вноситься за рекомендацією постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах ветеранів.
Голова обласної ради Ширма В.В. запропонував зняти з розгляду дане питання на довивчення.

ВИРІШИЛИ: Зняти з розгляду дане питання на доопрацювання.

( за – 15,
проти – 0,
утр. – 0,
не гол. – 0)

74. Про звернення депутатів обласної ради до Міністерства освіти і науки України, Кабінету Міністрів України щодо зміни коригуючих коефіцієнтів в формулі розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами.
Питання вноситься за рекомендацією постійної комісії обласної ради з гуманітарних питань.
ВИСТУПИЛИ:
Голова постійної комісії обласної ради з гуманітарних питань Галагуза О.В., голова облдержадміністрації Бунечко В.І.

ВИРІШИЛИ: Підтримати внесення даного питання на розгляд обласної ради.

( за – 15,
проти – 0,
утр. – 0,
не гол. – 0)

75. Про звернення депутатів обласної ради до Міністерства оборони України щодо переведення 23-го окремого танкового батальйону військової частини А 0229 в іншу місцевість.
Питання вноситься за рекомендацією постійної комісії обласної ради з питань регламенту, депутатської діяльності, місцевого самоврядування, законності, правопорядку та антикорупційної діяльності на звернення Овруцької міської ради.

ВИСТУПИЛИ: Овруцький міський голова Коруда І.Я.

ВИРІШИЛИ: Підтримати внесення даного питання на розгляд обласної ради.

( за – 15,
проти – 0,
утр. – 0,
не гол. – 0)

76. Про звернення депутатів обласної ради до Кабінету Міністрів України, Міністерства оборони України, Генеральної прокуратури України щодо виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 04.09.2013 № 773-р.
Питання стосується передачі земель Державному підприємству «Зарічанське лісове господарство», підготовлено за рекомендацією постійної комісії обласної ради з питань екології, охорони навколишнього середовища та використання природних ресурсів.

ВИРІШИЛИ: Підтримати внесення даного питання на розгляд обласної ради.

( за – 15,
проти – 0,
утр. – 0,
не гол. – 0)


77. Про звернення депутатів обласної ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо перевірки діяльності Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області.
Питання підготовлено за рекомендацією постійної комісії обласної ради з питань агропромислового комплексу, земельних відносин та розвитку села.
ВИРІШИЛИ: Підтримати внесення даного питання на розгляд обласної ради.

( за – 15,
проти – 0,
утр. – 0,
не гол. – 0)

78. Про звернення депутатів обласної ради до Кабінету Міністрів України щодо внесення змін у постанову Кабінету Міністрів України від 02.10.2019 №858 «Про утворення територіальних органів Державної митної служби».
Дане питання узгоджувалося на попередньому засіданні президії та за рекомендацією постійної комісії обласної ради з питань бюджету і комунальної власності.
ВИСТУПИЛИ:
Голова постійної комісії обласної ради з питань регламенту, депутатської діяльності, місцевого самоврядування, законності, правопорядку та антикорупційної діяльності Кізін С.В.

ВИРІШИЛИ: Підтримати внесення даного питання на розгляд обласної ради.

( за – 15,
проти – 0,
утр. – 0,
не гол. – 0)

3. СЛУХАЛИ: Різне.

Голова обласної ради Ширма В.В. повідомив, що постійна комісія обласної ради з питань соціально-економічного розвитку регіону, інвестиційної діяльності, середнього і малого бізнесу, будівництва, транспорту та зв’язку рекомендувала заслухати на сесії обласної ради звіт про проведену у 2018-2019 роках роботу директора Агенства регіонального розвитку Сачука А.М.
ВИСТУПИЛИ:
Голова постійної комісії обласної ради з питань соціально-економічного розвитку регіону, інвестиційної діяльності, середнього і малого бізнесу, будівництва, транспорту та зв’язку Вітусевич В.Й.
Голова обласної ради Ширма В.В. повідомив, що постійна комісія обласної ради з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах ветеранів рекомендувала заслухати на сесії звіт головного лікаря комунальної установи «Обласна клінічна лікарня ім. О.Ф. Гербачевського» Житомирської обласної ради Леськіва Б.Б. про роботу комунального МРТ.

Голова обласної ради Ширма В.В. поставив на голосування пропозицію заслухати на сесії обласної ради звіти зазначених керівників.

( за – 3,
проти – 0,
утр. – 0,
не гол. – 12)
(пропозицію не підтримано)

Голова обласної ради Ширма В.В. вніс і поставив на голосування пропозицію заслухати інформацію з даних питань після засідання Наглядової ради, підготувати письмову інформацію, яку направити електронною поштою всім депутатам.

( за – 12,
проти – 0,
утр. – 0,
не гол. – 3)
(пропозицію підтримано)

Голова обласної ради Ширма В.В. повідомив, що постійна комісія обласної ради з питань бюджету і комунальної власності рекомендувала внести на розгляд обласної ради питання «Про надання згоди на передачу обʼєктів нерухомого майна у державну власність».

ВИРІШИЛИ: Підтримати внесення даного питання на розгляд обласної ради.

( за – 15,
проти – 0,
утр. – 0,
не гол. – 0)

В.о. директора департаменту регіонального розвитку облдержадміністрації Хоменко І.В. надала розʼяснення з питань по використанню коштів на ремонт доріг у Житомирській області та реконструкцію котельні у комунальному підприємстві „Житомирський обласний лікувально-санаторний центр радіаційного захисту для дитячого та дорослого населення „Дениші” Житомирської обласної ради.

Депутат обласної ради Кропивницький В.М. порушив питання щодо стану доріг, виділення коштів та розподілу субвенції на їх ремонт.
ВИСТУПИЛИ:
Заступник голови облдержадміністрації Остапченко Н.В., голова обласної ради Ширма В.В., Овруцький міський голова Коруда І.Я., депутат обласної ради Смичок І.А.

Голова обласної ради Ширма В.В. повідомив, що надійшов лист з міської ради щодо забезпечення проведення реконструкції та капітального ремонту автомобільних доріг комунальної власності Житомирської міської територіальної громади. Запропонував доручити керівництву облдержадміністрації та Департаменту фінансів облдержадміністрації опрацювати даний документ до сесії обласної ради.

Голова постійної комісії обласної ради з гуманітарних питань Галагуза О.В. порушила питання стосовно кримінального провадження за фактом скоєння вбивства (спалення) дівчинки Дарини Макарчук батьками у с. Листвин Овруцького району та наголосила, що служба району у справах дітей не понесла відповідальності за скоєний злочин.
Голова облдержадміністрації Бунечко В.І. повідомив, що найближчим часом відбудеться реорганізація системи служби у справах дітей.

Депутат обласної ради, голова постійної комісії обласної ради з питань регламенту, депутатської діяльності, місцевого самоврядування, законності, правопорядку та антикорупційної діяльності Кізін С.В. нагадав, що 18.12.2018 обласною радою прийнято рішення № 1307, яким затверджено Програму організації підготовки фахівців за дуальною формою здобуття освіти в Житомирській області у 2019-2022 роках. Зазначив, що загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми, становить 1 млн. грн та порушив питання стосовно того, що головний розпорядник коштів - Управління освіти і науки облдержадміністрації – не здійснює фінансування Програми. Зазначив, що потрібно застосувати дисциплінарне стягнення до осіб, які причетні до даної ситуації.

Голова облдержадміністрації Бунечко В.І. відповів, що буде проведено службове розслідування стосовно того, хто готував дану Програму, які недоліки виявила аудиторська служба, причини нездійснення фінансування та офіційним листом надано відповідь особисто депутату обласної ради Кізіну С.В.

Начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Шевчук Л.П. порушила питання щодо заборгованості виплати заробітної плати освітянам.
ВИСТУПИЛИ:
Директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Мініч Л.Г., голова фракції УКРОП в обласній раді Кокітко Н.В.

Голова обласної ради Ширма В.В. подякував усім за роботу та оголосив засідання президії обласної ради закритим.

 

Голова обласної ради                                 В.В. Ширма