• Номер скликання: 7 скликання
 • Тип документа: Протоколи сесій
 • Рік документа: 2019

trizyb1Україна
ЖИТОМИРСЬКА ОБЛАСНА РАДА
ПРОТОКОЛ

Двадцять четверта сесія                        VІІ скликання

09.07.2019                                             м. Житомир

Усього обрано депутатів – 64

Присутніх на сесії – 46

Голова обласної ради Ширма В.В. повідомив, що на двадцять четверту (позачергову) сесію обласної ради прибуло і зареєструвалось біля столів реєстрації 42 депутати

Голова обласної ради Ширма В.В. нагадав, що депутати, які запізнились на сесію, отримують картку в секретаріаті та реєструються, а після завершення сесії картки потрібно здати відповідальному працівнику управління організаційного забезпечення депутатської діяльності, роботи постійних комісій та фракцій виконавчого апарату обласної ради.

Голова обласної ради Ширма В.В. повідомив, що на сесію запрошені    т.в.о голови та заступники голови облдержадміністрації, голови районних, районних в м. Житомирі рад, міські голови, керівники об’єднаних територіальних громад, голови райдержадміністрацій, директори департаментів, начальники відділів апарату та управлінь облдержадміністрації, керівники обласних управлінь, організацій та установ, представники засобів масової інформації.

Голова обласної ради Ширма В.В. проінформував, що 30 червня 2019 року відбулись вибори в об’єднані територіальні громади  - Харитонівську Коростишівського району і Стриївську Новоград-Волинського району.

Відповідно, Харитонівським сільським головою обрано Зубленко Зінаїду Святославівну, Стриївським сільським головою обрано Процюка Юрія Миколайовича.

Голова обласної ради Ширма В.В. повідомив, що надійшла заява депутата обласної ради Самчука Володимира Миколайовича про вихід із фракції політичної партії «Опозиційний блок» (додається).

Голова обласної ради Ширма В.В. та т.в.о голови Житомирської обласної державної адміністрації Лагута Я.М. вручили державні нагороди і відзнаки, а саме:

За вагомий особистий внесок у забезпечення розвитку місцевого самоврядування, високий професіоналізм та багаторічну сумлінну працю Почесною грамотою Кабінету Міністрів України нагороджено Гвозденко Оксану Василівну, заступника Новоград-Волинського міського голови.

Грамотою Верховної Ради України нагороджений Туранський Володимир Владиславович, директор територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Ружинського району.

 1. СЛУХАЛИ: Про обрання секретаріату.

Депутат Руденький А.О., за погодженням з фракціями, вніс пропозицію ввести до складу секретаріату депутатів: Ковердуна Сергія Анатолійовича – фракція «ВО «Батьківщина», Довгополого Юрія Дмитровича – фракція політичної партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність», Чернявського Павла Петровича – позафракційного.

ВИРІШИЛИ:       Обрати до складу секретаріату трьох депутатів:

 1. Ковердуна Сергія Анатолійовича – («ВО «Батьківщина»).
 2. Довгополого Юрія Дмитровича – («БПП «Солідарність»).
 3. Чернявського Павла Петровича – позафракційний.

(за –45,

проти – 0,

утр. – 0,

не гол. –0)

 1. СЛУХАЛИ: Про порядок денний сесії.

Голова обласної ради Ширма В.В. повідомив, що на засіданні президії обласної ради погоджено та пропонується внести на розгляд ради питання, перелік яких роздано депутатам, а саме:

 1. Про розгляд звернення Державної служби геології та надр України від 21.06.2019 № 11339/03/12-19 щодо погодження надання спеціального дозволу на користування надрами ПАТ «Пиво-безалкогольний комбінат «Радомишль».
 2. Про розгляд звернення Державної служби геології та надр України від 03.01.2019 №121/03/12-19 щодо погодження надання спеціального дозволу на користування надрами ТОВ «КЕРАМ ГРУП».
 3. Про розподіл використання у 2019 році залишку коштів станом на 01.01.2019, що надійшли у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва.
 4. Про внесення змін у рішення обласної ради від 23.05.2019 № 1471 «Про затвердження кошторису витрат обласного фонду охорони навколишнього природного середовища на 2019 рік».
 5. Про внесення змін до обласного бюджету Житомирської області на 2019 рік.
 6. Про утворення об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення.
 7. Про внесення змін у рішення обласної ради від 23.05.2019 № 1428.
 8. Про внесення змін у рішення обласної ради від 26.07.2018 № 1134 «Про обласний щорічний конкурс «Краща спортивна громада Житомирщини».

Питання комунальної власності:

 1. Про призначення директора Житомирського коледжу культури і мистецтв ім. Івана Огієнка  Житомирської обласної ради.
 2. Про внесення змін у контракт від 28.05.2015, зі змінами, з головним лікарем комунальної установи “Житомирське обласне стоматологічне медичне об’єднання” Житомирської обласної ради.
 3. Про надання згоди на прийняття у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст області нежитлової будівлі.
 4. Про внесення змін у рішення обласної ради від 31.05.2018 №1055 «Про надання згоди на передачу нежилої будівлі та об’єктів, що розташовані за адресою: м. Бердичів, вул. Пушкіна, 46, у державну власність», зі змінами.
 5. Про закріплення на праві оперативного управління нерухомого майна.
 6. 14. Про закріплення на праві господарського відання нерухомого майна.
 7. Про списання транспортних засобів.
 8. Про втрату чинності рішень обласної ради.
 9. Про встановлення орендної плати бюджетним установам.
 10. Про надання погодження на зарахування залишку коштів.
 11. Про затвердження ліквідаційного балансу комунального підприємства „Облархпроект” Житомирської обласної ради.
 12. Про припинення комунальної установи «Обласне патолого-анатомічне бюро» Житомирської обласної ради шляхом перетворення у комунальне некомерційне підприємство.
 13. Про припинення Житомирської обласної психіатричної лікарні №2 Житомирської обласної ради шляхом перетворення у комунальне некомерційне підприємство.
 14. Про затвердження розпоряджень голови обласної ради.
 15. Про внесення змін у рішення обласної ради від 21.12.2017 № 900 «Про затвердження Положення про порядок управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області», зі змінами.
 16. Про звернення депутатів обласної ради до Кабінету Міністрів України щодо збільшення граничної чисельності працівників Управління Укртрансбезпеки у Житомирській області.
 17. Про звернення депутатів обласної ради до Верховної Ради України щодо підтримки законопроекту від 21.06.2017 № 6607.
 18. Про звернення депутатів обласної ради до Верховної Ради України щодо захисту прав та інтересів дітей.
 19. Про звернення депутатів обласної ради до Президента України, Верховної Ради України щодо продовження дії та недопущення зняття мораторію на продаж землі.
 20. Про схвалення меморандуму про співробітництво між Житомирською обласною радою та ТОВ «Український центр дуальної освіти».
 21. Про порушення клопотання про нагородження Почесною грамотою Верховної Ради України Крутія С.Г.
 22. Інформація про результати розгляду запитів, внесених депутатами обласної ради на двадцять третій сесії обласної ради сьомого скликання.
 23. Інформація про результати розгляду звернень депутатів обласної ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України.
 24. Депутатські запити.

Голова обласної ради Ширма В.В. повідомив, що питання № 28 «Про схвалення меморандуму про співробітництво між Житомирською обласною радою та ТОВ «Український центр дуальної освіти» за ініціативи розробника даного проєкту рішення знято з розгляду.

Голова обласної ради Ширма В.В. поставив на голосування пропозицію взяти порядок денний за основу за винятком питання «Про схвалення меморандуму про співробітництво між Житомирською обласною радою та ТОВ «Український центр дуальної освіти»:

( за – 46,

проти – 0,

утр. – 0,

не гол. –0)

(пропозицію підтримано)

Голова обласної ради Ширма В.В. запропонував депутатські запити подавати в секретаріат для того, щоб їх опрацювати та розглянути після обговорення питань. Проінформував, що у разі надходження заяв щодо виступів на сесії обласної ради, слово для виступів буде надано «В різному» наприкінці сесії.

Депутат обласної ради Кропивницький В.М. (позафракційний) запропонував внести у порядок денний сесії обласної ради питання щодо надання інформації про стан забезпечення населення області якісною питною водою.

Голова обласної ради Ширма В.В. поставив на голосування пропозицію затвердити порядок денний в цілому з урахуванням пропозиції, наданої депутатом обласної ради Кропивницьким В.М. (позафракційний).

 ( за – 46,

проти – 0,

утр. – 0,

не гол. –0)

(пропозицію підтримано)

ВИРІШИЛИ: Затвердити порядок денний в цілому.

 1. СЛУХАЛИ: Про регламент роботи сесії.

Голова обласної ради Ширма В.В. запропонував затвердити такий регламент сесії обласної ради: для інформації з питань порядку денного – до            10 хвилин, для виступаючих – до 3 хвилин, відповіді на запитання – до                          3 хвилин, виступи представників громадськості – до 3 хвилин.

 ( за – 45,

проти – 0,

утр. – 0,

не гол. – 1)

(пропозицію підтримано)

ВИРІШИЛИ: Затвердити запропонований регламент сесії обласної ради

 1. СЛУХАЛИ: Про розгляд звернення Державної служби геології та надр України від 21.06.2019 № 11339/03/12-19 щодо погодження надання спеціального дозволу на користування надрами ПАТ «Пиво-безалкогольний комбінат «Радомишль».

Інформує: Ширма В.В. – голова обласної ради. Повідомив, що профільною комісією обласної ради пропонується погодити надання спеціального дозволу на користування надрами ПАТ «Пиво-безалкогольний комбінат «Радомишль» з метою видобування  питних підземних вод із                        7 свердловин в межах міста Радомишль.

Голова обласної ради Ширма В.В. поставив на голосування пропозицію профільної комісії обласної ради:

( за – 44,

проти – 0,

утр. – 0,

не гол. – 2)

(рішення додається)

ВИРІШИЛИ: Прийняти рішення з даного питання з урахуванням пропозицій профільної комісії обласної ради.

5.СЛУХАЛИ: Про розгляд звернення Державної служби геології та надр України від 03.01.2019 №121/03/12-19 щодо погодження надання спеціального дозволу на користування надрами ТОВ «КЕРАМ ГРУП.

Інформує: Ширма В.В. – голова обласної ради. Повідомив, що профільною комісією обласної ради пропонується відмовити у наданні спеціального дозволу на користування надрами ТОВ  «КЕРАМ ГРУП»  з метою видобування каолінів Дубрівського родовища  загальною площею 37,2 га, яке знаходиться у  Баранівському районі.

ВИСТУПИЛИ: голова обласної ради Ширма В.В., депутат обласної ради            Собко Т.Д., (ВО «Свобода») депутат обласної ради Павлушенко О.Д,                    (БПП «Солідарність»), депутат обласної ради Озерчук А.М. (УОП «Укроп»).

Голова обласної ради Ширма В.В. поставив на голосування пропозицію профільної комісії обласної ради:

( за – 46,

проти – 0,

утр. – 0,

не гол. – 0)

(рішення додається)

ВИРІШИЛИ: Прийняти рішення з даного питання з урахуванням пропозицій профільної комісії обласної ради.

 1. СЛУХАЛИ: Про розподіл використання у 2019 році залишку коштів станом на 01.01.2019, що надійшли у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва.

Інформує: Ширма В.В. – голова обласної ради. Повідомив, що затверджується розподіл використання у 2019 році залишку коштів станом на 01.01.2019, шляхом надання субвенції відповідним сільським радам на проведення нормативної грошової оцінки земель у межах населених пунктів.

ВИРІШИЛИ: Прийняти рішення з даного питання.

( за – 45,

проти – 0,

утр. – 0,

не гол. – 1)

(рішення додається)

 1. СЛУХАЛИ: Про внесення змін у рішення обласної ради від 23.05.2019 № 1471 «Про затвердження кошторису витрат обласного фонду охорони навколишнього природного середовища на 2019 рік».

Інформує: Ширма В.В. – голова обласної ради. Повідомив, що з розділу І «Утилізація відходів» (700 тис. грн) перенесено кошти у сумі 500 тис. грн як субвенція на фінансування утилізації, видалення, знешкодження небезпечних хімічних речовин, у тому числі хімічних засобів захисту рослин на території Олевської ОТГ.

ВИСТУПИЛИ: депутат обласної ради Озерчук А.М. (УОП «Укроп»).

ВИРІШИЛИ: Прийняти рішення з даного питання.

( за – 45,

проти – 0,

утр. – 0,

не гол. – 1)

(рішення додається)

 1. СЛУХАЛИ: Про внесення змін до обласного бюджету Житомирської області на 2019 рік.

      Інформує: Ширма В.В. – голова обласної ради.

ВИРІШИЛИ: Прийняти рішення з даного питання.

( за – 46,

проти – 0,

утр. – 0,

не гол. – 0)

(рішення додається)

 1. СЛУХАЛИ: Про утворення об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення.

      Інформує: Ширма В.В. – голова обласної ради.

ВИРІШИЛИ: Прийняти рішення з даного питання.

 ( за – 45,

проти – 0,

утр. – 1,

не гол. – 0)

(рішення додається)