• Номер скликання: 7 скликання
  • Тип документа: Протоколи президії
  • Рік документа: 2018

                                                                                                                          
trizyb1
Україна

ЖИТОМИРСЬКА ОБЛАСНА РАДА
президія обласної ради

29.05.2018                                                                                                       м. Житомир

Присутніх членів президії -14 (додаток 1),
запрошених - 12 (додаток 2)

    Відкрив та вів засідання голова обласної ради Ширма В.В.
1. СЛУХАЛИ: Про перелік питань, які планується розглянути на 15 сесії обласної ради 31.05.2018.

Голова обласної ради Ширма В.В. повідомив, що перелік 1 – це проекти рішень, які розміщені на офіційному сайті обласної ради відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» (додається).
Питання переліку 2 розміщені на офіційному сайті обласної ради пізніше як за двадцять робочих днів до відкриття сесії (у більш пізній строк, ніж встановлений Регламентом роботи обласної ради) та потребують невідкладного розгляду (додається).

ВИРІШИЛИ: Інформацію взяти до відома.

                                               ( за – 14,
                                               проти – 0,
                                               утр. – 0,
                                               не гол. – 0)

2. СЛУХАЛИ: Про окремі проекти рішень, що потребують погодження для розгляду обласною радою.

Із питань переліку 1, розміщених на офіційному сайті обласної ради відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації»:

5. Про внесення змін у рішення  обласної ради від 21.12.2017 №875 «Про Програму матеріально-технічного забезпечення підшефних військових частин Збройних Сил України, Національної гвардії України, закріплених за Житомирською облдержадміністрацією, на 2018 - 2020 роки».

Постійна комісія обласної ради з питань регламенту, депутатської діяльності, місцевого самоврядування, законності, правопорядку та антикорупційної діяльності погодила проект рішення за умови доповнення назви наступними словами: «військових формувань та інших складових сектору безпеки держави, які дислокуються на території області».

Постійна комісія обласної ради з питань бюджету і комунальної власності рекомендувала зняти дане питання до  розгляду профільною комісією.

ВИРІШИЛИ: Зняти з розгляду дане питання.

                                              ( за – 14,
                                               проти – 0,
                                               утр. – 0,
                                               не гол. – 0)

7. Про внесення змін у рішення обласної ради від 21.12.17 № 923 «Про затвердження кошторису витрат обласного фонду охорони навколишнього середовища на 2018 рік», зі змінами.
Викладається додаток у новій редакції.
Постійна комісія обласної ради з питань екології, охорони навколишнього середовища та використання природних ресурсів погодила проект рішення і рекомендувала управлінню екології та природних ресурсів облдержадміністрації опрацювати питання виділення з екологічного фонду кошти у сумі 80 тис. грн на придбання спеціалізованого обладнання Олевській міській раді.

ВИРІШИЛИ: Підтримати внесення даного питання на розгляд обласної ради, з урахуванням пропозиції.

                                               ( за – 14,
                                               проти – 0,
                                               утр. – 0,
                                               не гол. – 0)

8. Про  внесення змін у рішення обласної ради від 07.03.2018  № 938 «Про Програму розвитку агропромислового комплексу Житомирської області на 2016-2020 роки».

Доповнюється ще одним виконавцем програми - «головне управління Держпродспоживслужби в області».

9. Про внесення змін у рішення обласної ради від 07.03.2018 № 939 «Про Порядки використання коштів обласного бюджету за Програмою розвитку агропромислового комплексу Житомирської області на 2016-2020 роки».
Додатково вводиться відшкодування витрат на придбання доїльних апаратів для домогосподарств, у яких  утримується 2 корови.

Питання 8 та 9 не підтримані постійною комісією обласної ради з питань агропромислового комплексу, земельних відносин та розвитку села.
Постійна комісія обласної ради з питань бюджету і комунальної власності рекомендувала розглянути дані питання після доопрацювання і погодження із профільною комісією.

ВИРІШИЛИ: Зняти з розгляду дані питання.

                                               ( за – 14,
                                               проти – 0,
                                               утр. – 0,
                                               не гол. – 0)

11. Про внесення змін до обласного бюджету на 2018 рік.

Голова обласної ради Ширма В.В. повідомив, що виникло питання стосовно виділення фінансування на котельню комунального підприємства „Житомирський обласний лікувально-санаторний центр радіаційного захисту для дитячого та дорослого населення „Дениші” Житомирської обласної ради, але воно буде розглядатися на наступній сесії обласної ради і відтворено у рішенні обласної ради «Про внесення змін до обласного бюджету на 2018 рік».

ВИРІШИЛИ: Підтримати внесення даного питання на розгляд обласної ради.

                                               ( за – 14,
                                               проти – 0,
                                               утр. – 0,
                                               не гол. – 0)

14. Про внесення змін до перспективного плану формування територій громад Житомирської області.

Вноситься облдержадміністрацією щодо:
- утворення Гришковецької ОТГ - 8 рад,  нас. пунктів – 17, населення –  9877; Райгородоцької ОТГ - 5 рад, нас. пунктів – 11, населення – 3766;
- приєднання до діючої Коростишівської міської ОТГ  Стрижівської сільської ради (2 нас. пункти) та Вільнянської сільської ради (1 нас. пункт); до Краснопільської сільської ОТГ – Жеребківської сільської ради (5 нас. пунктів).
Підтримано всіма постійними комісіями.
Постійна комісія обласної ради з питань регламенту, депутатської діяльності, місцевого самоврядування, законності, правопорядку та антикорупційної діяльності рекомендувала облдержадміністрації створити робочу групу щодо вивчення питання приєднання Жеребківської сільської ради до Краснопільської ОТГ.

ВИРІШИЛИ: Підтримати внесення даного питання на розгляд обласної ради.

                                               ( за – 14,
                                               проти – 0,
                                               утр. – 0,
                                               не гол. – 0)

31. Про внесення змін у рішення обласної ради від 21.12.17 № 900 «Про затвердження Положення  про  порядок  управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області», зі змінами.

Постійна комісія обласної ради з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах ветеранів погодила в основному проект рішення, окрім підпункту 3 пункту 1 проекту рішення, а саме: «погоджує розмір премій (винагород) для керівників установ, закладів».
Постійна комісія обласної ради з питань бюджету і комунальної власності рекомендувала зняти дане питання на доопрацювання .

32. Про затвердження Положення про преміювання керівників комунальних установ (закладів) Житомирської обласної ради.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 року № 1298 “Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери”.
Постійна комісія обласної ради з гуманітарних питань рекомендувала управлінню майном обласної ради доопрацювати дане положення.
Постійна комісія обласної ради з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах ветеранів не підтримала проект рішення.
Постійна комісія обласної ради з питань бюджету і комунальної власності рекомендувала зняти даний проект рішення на доопрацювання.

ВИРІШИЛИ: Зняти з розгляду дані питання.

                                               ( за – 13,
                                               проти – 1,
                                               утр. – 0,
                                               не гол. – 0)

49. Про затвердження переліків об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, які підлягають приватизації.

Питання розглядається у зв’язку з прийняттям Закону України “Про приватизацію державного та комунального майна”.
    Постійна комісія обласної ради з питань бюджету і комунальної власності погодила проект рішення, виключивши з переліку групу інвентарних об’єктів за адресою: Овруцький район, с. Великий Кобилин, вул. Церковна, 48.

ВИРІШИЛИ: Підтримати внесення даного питання на розгляд обласної ради, зі змінами.

                                               ( за – 11,
                                               проти – 0,
                                               утр. – 0,
                                               не гол. – 0)

58. Про надання дозволу на розроблення проекту відведення земельних ділянок комунальної власності для видобування корисних копалин загальнодержавного значення.

Вноситься депутатом обласної ради Яковчуком О.М.. Передбачається надання згоди Житомирському обласному комунальному агролісогосподарському підприємству «Житомироблагроліс» в особі ДП «Коростенський лісгосп АПК» на припинення права землекористування та вилучення в установленому законодавством порядку земельних ділянок товариству з обмеженою відповідальністю «Валки-Ільменіт» для видобування корисних копалин.

Постійна комісія обласної ради з питань екології, охорони навколишнього середовища та використання природних ресурсів  рекомендувала відмовити.
Постійна комісія обласної ради з питань бюджету і комунальної власності рекомендувала відмовити.
У обласну раду надійшов лист прокуратури Житомирської області щодо зняття з розгляду даного питання.
   
    Голова фракції «Народна партія» в обласній раді Рудченко М.М. запропонував не вносити на розгляд обласної ради дане питання.

ВИРІШИЛИ: Підтримати внесення даного питання на розгляд обласної ради.

                                               ( за – 12,
                                               проти – 1,
                                               утр. – 1,
                                               не гол. – 0)

59. Про розгляд звернення Державної служби геології та надр України від 05.02.18 № 1946/03/12-18 щодо погодження надання спеціального дозволу на користування надрами ПАТ «Кварцсамоцвіти».

Погодження надання спеціального дозволу на користування надрами з метою геологічного вивчення, у тому числі дослідно-промислової розробки п’єзокварцу, кварцу, берилу та топазу Вишняківської і Дворищенської ділянок  Південної та Центральної частини Волинського родовища, загальною площею 1359 га, що знаходяться у Хорошівському районі.
Постійна комісія обласної ради з питань екології, охорони навколишнього середовища та використання природних ресурсів  відмовила у погодженні, тому на сесію буде вноситися проект рішення про відмову у наданні погодження.

60. Про додаткове надання у користування мисливських угідь громадській організації «Мисливсько-рибальський клуб «Рись-Верби».
Питання про надання додатково у користування громадській організації «Мисливсько-рибальський клуб «Рись-Верби» мисливські угіддя площею 507,0 га   на території Барашівської сільської ради Ємільчинського району.
Постійна комісія обласної ради з питань екології, охорони навколишнього середовища та використання природних ресурсів  погодила проект рішення тому на сесію  буде виноситися проект рішення про додаткове надання у користування мисливських угідь.

61. Про розгляд клопотання  громадської організації «Мисливсько-рибальське громадське об′єднання «Сімаківське».

Питання про надання у користування громадській організації «Мисливсько-рибальське громадське об′єднання «Сімаківське» мисливські угіддя площею 3973, 2953 га в Ємільчинському районі терміном на 25 років.
Постійна комісія з питань екології, охорони навколишнього середовища та використання природних ресурсів  відмовила  у погодженні тому на сесію  буде виноситися проект рішення про відмову .

    Голова обласної ради Ширма В.В. запропонував внести на розгляд обласної ради пропозицію профільної комісії – про відмову надання у користування громадській організації «Мисливсько-рибальське громадське об′єднання «Сімаківське» мисливські угіддя площею 3973, 2953 га в Ємільчинському районі терміном на 25 років.

68. Про звернення депутатів обласної ради до Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров′я України щодо збільшення фінансування програми лікування громадян України за кордоном.

Дане звернення доопрацьовано із врахуванням пропозицій постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров′я, соціального захисту населення та у справах ветеранів 23.05.18. У зверненні замінити слова «лікування дітей за кордоном» на «лікування громадян України за кордоном».
ВИРІШИЛИ: Підтримати внесення даного питання на розгляд обласної ради.

                                               ( за – 14,
                                               проти – 0,
                                               утр. – 0,
                                               не гол. – 0)

71. Про вжиття заходів щодо вчинення протиправних дій у Високопічській ЗОШ №1 Житомирського району.

Вноситься депутатом обласної ради Галагузою О.В.

Даний проект рішення не може бути розглянутий на 16 сесії обласної ради, оскільки рішення обласної ради набуває чинності з моменту його прийняття та підписання головою обласної ради. У зв’язку із зазначеним, розпорядча частина даного проекту рішення передбачає заслуховування інформації з порушеного питання на черговій, тобто 17 сесії обласної ради.

Голова постійної комісії обласної ради з гуманітарних питань Галагуза О.В. зазначила, що не має бути відмовчування з даного питання, у даний час ситуація вивчається, проте немає реагування Головного управління Національної поліції у Житомирській області. Запропонувала доручити вивчити це питання начальнику управління освіти і науки облдержадміністрації Шевчук Л.П. та голові облдержадміністрації Гундичу І.П.

    Голова обласної ради Ширма В.В. повідомив, що на разі проводиться службове розслідування, дане питання знаходиться на контролі у Головному управлінні Національної поліції у Житомирській області.

    Голова облдержадміністрації Гундич І.П. повідомив, що з 26 травня керівника вищевказаного закладу звільнено.

ВИРІШИЛИ: Зняти з розгляду дане питання.

                                               ( за – 14,
                                               проти – 0,
                                               утр. – 0,
                                               не гол. – 0)

Із переліку 2:

77. Про Регіональну  програму робіт з розчистки та регулювання русл річок Житомирської області на 2018-2021.

Розроблено на виконання Указу Президента України від 21 листопада  2017 року №381/2017 «Про додаткові заходи щодо розвитку лісового господарства, раціонального природокористування та збереження об’єктів природно-заповідного фонду».
Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми 61165,0 тис.грн – кошти державного бюджету, районних міських (міст обласного значення), об’єднаних територіальних громад бюджетів, бюджети сіл, селищ, міст районного значення).
Постійна комісія обласної ради з питань екології, охорони навколишнього середовища та використання природних ресурсів рекомендувала зняти дану програму  на доопрацювання.
Постійна комісія обласної ради з питань бюджету і комунальної власності погодила проект рішення за умови внесення додаткового пункту у Програму щодо визначення балансоутримувачів гідротехнічних споруд водних об’єктів для утримання їх у належному стані.
Фінансування передбачається спільно  з Державного бюджету і бюджетів територіальних громад. Виконавець програми - Житомирське обласне управління водних ресурсів.

    Заступник начальника Житомирського обласного управління водних ресурсів Микитин О.Я. повідомив, що програму робіт з розчистки та регулювання русл річок Житомирської області на 2018-2021 роки розроблено відповідно до Указу Президента України Порошенка П.О.  від 21 листопада 2017 року  № 381/2017 «Про додаткові заходи щодо розвитку лісового господарства, раціонального природокористування та збереження об’єктів природно-заповідного фонду». Зазначив, що розвиток процесів, пов’язаних з шкідливою дією вод, погіршенням екологічного стану водних об’єктів викликає необхідність вирішення в рамках цієї Програми наступних проблемних питань:
-    відновлення пропускної здатності річок і водотоків, стабільності їх русл;
-    замулення водних об’єктів ;
-    технічного стану гідротехнічних споруд водойм, захисних дамб.
       Метою Програми є збільшення пропускної здатності річок і водотоків, утримання стабільності їх русл, зменшення замулення водних об’єктів, приведення до належного технічного стану гідротехнічних споруд водойм і захисних дамб і як наслідок  - покращення екологічного стану водних об’єктів і прилеглих територій, що у свою чергу зменшить ризики пов’язані  із шкідливою дією вод та значною мірою позитивно вплине на соціально-економічний розвиток суміжних територій.
    Основними шляхами розв’язання визначених проблем є організація та проведення комплексу робіт щодо :
-    регулювання русл річок і водотоків;
-    розчистки водних об’єктів;
-    ремонту (реконструкції) гідротехнічних споруд та захисних дамб, встановлення власників (балансоутримувачів)  гідротехнічних споруд.
         Фінансування заходів програми здійснюватиметься за рахунок коштів державного бюджету, місцевих бюджетів та коштів суб’єктів господарювання.

Голова постійної комісії обласної ради з питань екології та використання природних ресурсів Мелашенко А.В. повідомив, що на засіданні постійної комісії були присутні представники 6 громадських організацій, які внесли пропозицію спрямовувати кошти на найпроблемніші об’єкти з метою їх раціонального використання.

    Депутат обласної ради Смичок І.А. зауважив, що державою на дану програму виділено кошти, і їх потрібно використати.

    Голова обласної ради Ширма повідомив, що в обласну раду вже надійшли 2 звернення щодо розчистки річок Уж та Орел.

    Голова фракції «Народна партія» в обласній раді Рудченко М.М. зазначив, що кошти у сумі 10 млн. грн, виділені з державного бюджету, – це незначна сума, але даний факт дає можливість територіальним громадам долучитися до розчистки русл річок.

    Голова фракції «Самопоміч» в обласній раді Ейсмонт В.С. зазначив, що потрібно підтримати проект рішення, необхідно покращувати екологічний стан водних ресурсів, але стосовно даного питання необхідно, можливо, організовувати методи контролю.

    Житомирський міський голова Сухомлин С.І. зазначив, що територіальні громади будуть створювати відповідні програми, і велике значення у цьому питанні відіграє співфінансування з державного бюджету.

    Заступник голови фракції «Опозиційний блок» в обласній раді Рибак Н.І. зазначила, що постійна комісія обласної ради з питань екології, охорони навколишнього середовища та використання природних ресурсів погодила внесення проекту даного рішення на розгляд обласної ради за умови, виділення коштів буде акумулюватися на той проект, який потребує першочерговості.

ВИРІШИЛИ: Підтримати внесення даного питання на розгляд обласної ради.

                                               ( за – 14,
                                               проти – 0,
                                               утр. – 0,
                                               не гол. – 0)

85. Про передачу адмінприміщень.

Пропонується передача адмінприміщень, що знаходяться за адресами: м. Житомир, вул. Перемоги, 55, та майдан Польовий, 8, з  метою створення центрів надання соціальних послуг у форматі “Прозорий офіс”.

    Житомирський міський голова Сухомлин С.І. зазначив про неодноразові звернення міської ради щодо передачі вищевказаних приміщень для влаштування офісів з надання адміністративно-соціальних послуг. Повідомив, що наразі у багатьох областях надаються соціальні послуги у форматі “Прозорий офіс”. У даний час уже зроблено ескізний проект приміщень, закладено кошти на проектно-кошторисну документацію, проте кошти не виділено, оскільки приміщення не передані на баланс міської ради.

    Зауважив, що з бюджету міста уже виділено кошти у сумі 9 млн. грн для реконструкції цих СНАПів, 8 млн.грн надало Міністерство соціальної політики України та готове виділити таку ж суму за умови початку їх роботи.
Наголосив, що міська рада не претендує на об’єкти громадського харчування, розміщені  на цокольних поверхах даних об’єктів.
Запропонував обласній раді надати дані приміщення, наприклад, за умови відкриття СНАПів протягом 3-х років.
Подякував за плідну співпрацю та взаєморозуміння.

Голова постійної комісії обласної ради з питань соціально-економічного розвитку регіону, інвестиційної діяльності, середнього і малого бізнесу, будівництва, транспорту та зв’язку Вітусевич В.Й. запропонував виділити на процес створення центрів надання соціальних послуг у форматі “Прозорий офіс” термін 1 рік.

Житомирський міський голова Сухомлин С.І. відповів, що оформлення проектно-кошторисної документації та початок роботи центрів для влаштування офісів з надання адміністративно-соціальних послуг займає тривалий період часу. Поки що вистачає коштів на один СНАП, наступного року буде вирішуватися питання стосовно іншого.

Голова обласної ради Ширма В.В. повідомив, що постійна комісія обласної ради з питань бюджету і комунальної власності рекомендувала зняти дане питання на доопрацювання робочою групою з питань використання майна Житомирської обласної ради, проте запропонував внести його на розгляд обласної ради.

ВИРІШИЛИ: Підтримати внесення даного питання на розгляд обласної ради.

                                               ( за – 14,
                                               проти – 0,
                                               утр. – 0,
                                               не гол. – 0)

86. Про тимчасову зміну розподілу орендної плати.

Постійна комісія обласної ради з питань бюджету і комунальної власності погодила проект рішення за умови, що кошти, одержані від здачі в оренду нерухомого майна, яке перебуває на балансах комунальних підприємств спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, в розмірі 30 %, які передбачено перераховувати на фінансову підтримку об’єктів спільної власності, відповідно до Методики розрахунку орендної плати за оренду майна, що є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ, міст області, та пропорції її розподілу, затвердженої рішенням обласної ради від 15.12.11 № 333, зі змінами, використати на фінансову підтримку цих підприємств на період до 31.12.2018.
Проект рішення доопрацьований за рекомендацією постійної комісії обласної ради з питань бюджету і комунальної власності.

Перший заступник голови обласної ради Крамаренко С.М. повідомив, що з проекту рішення виключено комунальну установу по експлуатації адмінбудинків Житомирської обласної ради.

Начальник управління майном виконавчого апарату обласної ради Казьмірик В.І. повідомив, що у проекті рішення недоопрацьовано питання щодо розподілу коштів, і воно потребує довивчення.

ВИРІШИЛИ: Зняти з розгляду дане питання на доопрацювання та внести на розгляд наступної сесії обласної ради.

                                               ( за – 14,
                                               проти – 0,
                                               утр. – 0,
                                               не гол. – 0)

91. Про передачу частини фільмокопій.
Питання стосується безоплатної передачі зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Житомирської області, з балансу комунальної установи «Обласний культурно-мистецький центр» Житомирської обласної ради частини фільмокопій (в кількості 83 фільми), у державну власність, на баланс державного підприємства «Національний центр Олександра Довженка», з віднесенням до сфери управління Міністерства культури України, для використання в просвітницьких цілях.
Постійна комісія обласної ради з питань бюджету і комунальної власності  погодила проект рішення за умови забезпечення співпраці із державним підприємством «Національний центр Олександра Довженка.

ВИРІШИЛИ: Підтримати внесення даного питання на розгляд обласної ради.

                                               ( за – 14,
                                               проти – 0,
                                               утр. – 0,
                                               не гол. – 0)

93. Про надання згоди комунальній установі "Житомирська обласна дитяча клінічна лікарня" Житомирської обласної ради на поділ земельної ділянки.
Питання стосується поділу земельної ділянки 4,5 га на дві: 0,01 га та 4,49 га, без зміни цільового призначення.
    Постійна комісія обласної ради з питань агропромислового комплексу, земельних відносин та розвитку села не підтримала даного питання, рекомендувала відтермінувати його розгляд.
    Постійна комісія обласної ради з питань бюджету і комунальної власності погодила проект рішення.

    Голова постійної комісії обласної ради з питань агропромислового комплексу, земельних відносин та розвитку села Костюшко І.В. повідомила, що до сесії обласної ради комісія ще раз розгляне дане питання з метою його погодження.

ВИРІШИЛИ: Підтримати внесення даного питання на розгляд обласної ради.

                                               ( за – 14,
                                               проти – 0,
                                               утр. – 0,
                                               не гол. – 0)

94. Про внесення змін у рішення обласної ради від 07.03.2018 № 1004   «Про  погодження надання гірничого відводу».
Пропонується пункт 2 викласти у новій редакції: «2. Погодити проведення геологорозвідувальних робіт на земельній ділянці в межах гірничого відводу за угодою із землекористувачем ДП «Малинський лісгосп АПК» Житомирського обласного комунального агролісогосподарського підприємства «Житомироблагроліс» Житомирської обласної ради, площею 4,04 га на території Луківської сільської ради».

Підготовлено за зверненням ПАТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» філія «Іршанський гірничо-збагачувальний комбінат» та відповідно до рекомендацій постійної комісії обласної ради з питань екології, охорони навколишнього середовища та використання природних ресурсів.

ВИРІШИЛИ: Підтримати внесення даного питання на розгляд обласної ради.

                                               ( за – 14,
                                               проти – 0,
                                               утр. – 0,
                                               не гол. – 0)

95. Про звернення депутатів обласної ради до Верховної Ради України щодо ухвалення антиолігархічного пакету докорінних перетворень.

Питання внесено депутатом обласної ради Кізіним С.В.
Погоджено  на засіданні постійної комісії обласної ради з питань регламенту, депутатської діяльності, місцевого самоврядування, законності, правопорядку та антикорупційної діяльності.

Голова постійної комісії обласної ради з питань регламенту, депутатської діяльності, місцевого самоврядування, законності, правопорядку та антикорупційної діяльності Кізін С.В. вніс пропозицію підтримати проект звернення, його уже підтримано 96 місцевими радами.

    Голова облдержадміністрації Гундич І.П. зазначив, що таке звернення потрібно приймати після прийняття його Верховною Радою України, запропонував його розгляд перенести на наступну сесію обласної ради.

Голова фракції УКРОП в обласній раді Кокітко Н.В. запропонувала проект звернення доповнити пунктом наступного змісту: «Деолігархізація економіки має починатися з Президента України, оточення якого хоче підпорядковувати собі головні стратегічні економічні об’єкти».

    Перший заступник голови обласної ради Крамаренко С.М. зазначив, що дане питання потрібно відкорегувати спільно з фахівцями відповідних структурних підрозділів облдержадміністрації.

    Голова обласної ради Ширма В.В. поставив на голосування пропозицію профільної комісії – внести на розгляд обласної ради проект рішення «Про звернення депутатів обласної ради до Верховної Ради України щодо ухвалення антиолігархічного пакету докорінних перетворень».

ВИРІШИЛИ: Підтримати внесення даного питання на розгляд обласної ради.

                                               ( за – 14,
                                               проти – 0,
                                               утр. – 0,
                                               не гол. – 0)

96. Про звернення депутатів обласної ради до Верховної Ради України щодо внесення змін у Закон України «Про загальнообов′язкове державне пенсійне страхування».

Питання вноситься депутатом обласної ради Яковчуком О.М. щодо пенсійного забезпечення учасників АТО.
Постійна комісія обласної ради з питань регламенту, депутатської діяльності, місцевого самоврядування, законності, правопорядку та антикорупційної діяльності підтримала дане звернення.

ВИРІШИЛИ: Підтримати внесення даного питання на розгляд обласної ради.

                                               ( за – 14,
                                               проти – 0,
                                               утр. – 0,
                                               не гол. – 0)

97. Про  звернення депутатів обласної ради до Президента України, Верховної Ради України та Прем’єр-міністра України щодо припинення дипломатичних стосунків та введення візового режиму з Російською Федерацією.

Питання вноситься депутатом обласної ради Романським І.В.

Постійна комісія обласної ради з питань регламенту, депутатської діяльності, місцевого самоврядування, законності, правопорядку та антикорупційної діяльності не підтримала даний проект рішення та рекомендувала розглянути його на засіданні президії обласної ради.

    Голова обласної ради Ширма В.В. поставив на голосування пропозицію профільної комісії – не вносити дане питання на розгляд обласної ради.

                                               ( за – 5,
                                               проти – 0,
                                               утр. – 0,
                                               не гол. – 0)
            (пропозицію не підтримано)

Голова обласної ради Ширма В.В. поставив на голосування пропозицію внести на розгляд обласної ради питання «Про  звернення депутатів обласної ради до Президента України, Верховної Ради України та Прем’єр-міністра України щодо припинення дипломатичних стосунків та введення візового режиму з Російською Федерацією».

                                               ( за – 8,
                                               проти – 0,
                                               утр. – 0,
                                               не гол. – 0)
            (пропозицію підтримано)

98. Про звернення депутатів обласної ради до Кабінету Міністрів України щодо передачі земель.

Питання стосується припинення права користування земельними ділянками Міністерства оборони України, включеними в межі селища Городок Радомишльського району. Підготовлено за рекомендацією постійної комісії обласної ради з питань регламенту, депутатської діяльності, місцевого самоврядування, законності, правопорядку та антикорупційної діяльності.

ВИРІШИЛИ: Підтримати внесення даного питання на розгляд обласної ради.

                                               ( за – 14,
                                               проти – 0,
                                               утр. – 0,
                                               не гол. – 0)

99. Про звернення до Президента України, Голови Верховної Ради України та  Прем′єр-Міністра України.

Питання вноситься депутатом обласної ради Романським І.В., щодо підтримки галузі сільського господарства.
Постійна комісія з питань агропромислового комплексу, земельних відносин та розвитку села погодила звернення за умови доопрацювання тексту звернення. Текст звернення доопрацьовано.

    Голова фракції РПЛ в обласній раді Романський І.В. повідомив, що профільною комісією було рекомендовано зняти пункт по вартості закупівлі молока, але є прохання залишити його у проекті рішення.

    Голова облдержадміністрації Гундич І.П. зауважив, що наразі існує ринкова ціна і регулювати її ніхто не зможе.

ВИРІШИЛИ: Підтримати внесення даного питання на розгляд обласної ради.

                                               ( за – 14,
                                               проти – 0,
                                               утр. – 0,
                                               не гол. – 0)

100. Про звернення депутатів обласної ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, обласних рад про підтримку звернення Президента України до Вселенського Патріарха Варфоломія щодо надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні.
Дане питання стосується подання депутатів обласної ради фракції «Блок Петра Порошенка «Солідарність» в обласній раді.

ВИРІШИЛИ: Підтримати внесення даного питання на розгляд обласної ради.

                                               ( за – 11,
                                               проти – 2,
                                               утр. – 1,
                                               не гол. – 0)

101. Про звернення депутатів обласної ради до Кабінету Міністрів України Щодо забезпечення лісосировиною місцевих деревообробників.

Питання вноситься за рекомендацією постійної комісії обласної ради з питань соціально-економічного розвитку регіону, інвестиційної діяльності, середнього і малого бізнесу, будівництва, транспорту та зв’язку.
Підготовлено департаментом агропромислового розвитку та економічної політики облдержадміністрації.

Голова фракції БПП в обласній раді Нусбаум С.А. зауважив, що дане питання є регуляторним актом і не може бути прийнято у такому вигляді. Запропонував виключити його з порядку денного на доопрацювання.

ВИРІШИЛИ: Зняти з розгляду дане питання на доопрацювання.

                                               ( за – 14,
                                               проти – 0,
                                               утр. – 0,
                                               не гол. – 0)

102. Про звернення депутатів обласної ради до НКРЕКП щодо внесення змін у постанову НКРЕКП від 30.09.2015 № 2494 «Про затвердження кодексу газорозподільних систем.

Питання вноситься за рекомендацією постійної комісії обласної ради з питань соціально-економічного розвитку регіону, інвестиційної діяльності, середнього і малого бізнесу, будівництва, транспорту та зв’язку.

Голова постійної комісії обласної ради з питань соціально-економічного розвитку регіону, інвестиційної діяльності, середнього і малого бізнесу, будівництва, транспорту та зв’язку Вітусевич В.Й. зазначив, що потрібно підтримати дане звернення та запропонував з даного питання заслухати керівника товариства та представників  НКРЕКП.

Перший заступник голови обласної ради Крамаренко С.М. зазначив, що, відповідно до законодавства, профільна комісія запропонувавала рекомендувати ПАТ «Житомиргаз» відтермінувати введення в дію забезпечення приватними підприємцями облаштування засобами дистанційної передачі даних власних комерційних вузлів обліку газу та не застосовувати санкції щодо припинення постачання газу в опалювальний період                           2018 – 2019 років. Вніс пропозицію звернутися до ПАТ «Житомиргаз» з проханням не припиняти постачання газу  також по об’єктах комунальної власності обласної ради до розгляду даного звернення в НКРЕКП.

ВИРІШИЛИ: Підтримати пропозицію профільної комісії та першого заступника голови обласної ради Крамаренка С.М. - звернутися до ПАТ «Житомиргаз» з проханням не застосовувати санкції щодо припинення постачання газу в опалювальний період 2018 – 2019 років (одноголосно).

103. Про звернення депутатів обласної ради  до Кабінету Міністрів України, Державного агентства автомобільних доріг України щодо виділення додаткового фінансового ресурсу на завершення робіт із поточного середнього ремонту на автомобільній дорозі М-21   від м. Житомира до м. Бердичева.

Питання вноситься за рекомендацією постійної комісії обласної ради з питань соціально-економічного розвитку регіону, інвестиційної діяльності, середнього і малого бізнесу, будівництва, транспорту та зв’язку.

ВИРІШИЛИ: Підтримати внесення даного питання на розгляд обласної ради.

                                               ( за – 14,
                                               проти – 0,
                                               утр. – 0,
                                               не гол. – 0)

104. Про звернення депутатів обласної ради до Кабінету Міністрів України щодо передачі філій райавтодорів органам місцевого самоврядування.

Питання вноситься за рекомендацією постійної комісії обласної ради з питань соціально-економічного розвитку регіону, інвестиційної діяльності, середнього і малого бізнесу, будівництва, транспорту та зв’язку.
ВИРІШИЛИ: Підтримати внесення даного питання на розгляд обласної ради.

                                               ( за – 14,
                                               проти – 0,
                                               утр. – 0,
                                               не гол. – 0)

105. Про звернення депутатів обласної ради до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України  щодо підвищення розмірів соціальних виплат особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю.

Питання вноситься за рекомендацією постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах ветеранів.

ВИРІШИЛИ: Підтримати внесення даного питання на розгляд обласної ради.

                                               ( за – 14,
                                               проти – 0,
                                               утр. – 0,
                                               не гол. – 0)

106.  Про звернення депутатів обласної ради до Голови Верховної Ради України щодо удосконалення правових аспектів використання торфових ресурсів України.

Питання вноситься за рекомендацією постійної комісії обласної ради з питань екології, охорони навколишнього середовища та використання природних ресурсів.

ВИРІШИЛИ: Підтримати внесення даного питання на розгляд обласної ради.

                                               ( за – 14,
                                               проти – 0,
                                               утр. – 0,
                                               не гол. – 0)

107. Про звернення депутатів обласної ради до Міністерства екології та природних ресурсів України щодо будівництва очисних споруд в м. Бердичеві.

Питання вноситься за рекомендацією постійної комісії обласної ради з питань екології, охорони навколишнього середовища та використання природних ресурсів.

Голова постійної комісії обласної ради з гуманітарних питань Галагуза О.В. зауважила, що дане питання потрібно контролювати з метою раціонального використання коштів.

ВИРІШИЛИ: Підтримати внесення даного питання на розгляд обласної ради.

                                               ( за – 14,
                                               проти – 0,
                                               утр. – 0,
                                               не гол. – 0)

108. Про звернення депутатів обласної ради до Кабінету Міністрів України щодо здійснення заходів із ліквідації наслідків масового висихання лісів.

Вноситься за рекомендацією постійної комісії обласної ради з питань екології, охорони навколишнього середовища та використання природних ресурсів.

    Голова постійної комісії обласної ради з питань екології та використання природних ресурсів Мелашенко А.В. повідомив, що на засіданні постійної комісії дане питання порушив депутат обласної ради Собко Т.Д., проте текст звернення не підготовлено.

Голова постійної комісії обласної ради з питань соціально-економічного розвитку регіону, інвестиційної діяльності, середнього і малого бізнесу, будівництва, транспорту та зв’язку Вітусевич В.Й.  та голова фракції «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Нусбаум С.А. в обласній раді зауважили, що дане питання потребує вивчення.

    Перший заступник голови обласної ради Крамаренко С.М. зазначив, що масове всихання лісів – це надзвичайна ситуація, тому, можливо, потрібно надати повноваження галузевим комісіям щодо вивчення і вирішення даного питання.

    Голова фракції УКРОП в обласній раді Кокітко Н.В. зауважила, що рішення комісії може не відповідати вимогам чинного законодавства.

    Голова обласної ради Ширма В.В. запропонував виключити дане питання з порядку денного та внести на розгляд наступної сесії обласної ради.

ВИРІШИЛИ: Підтримати внесення даного питання на розгляд обласної ради.

                                               ( за – 14,
                                               проти – 0,
                                               утр. – 0,
                                               не гол. – 0)

3. СЛУХАЛИ: Різне.

Голова обласної ради Ширми В.В. поінформував про те, що постійна комісія обласної ради з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах ветеранів рекомендувала внести на розгляд обласної ради пропозицію депутата обласної ради Собка Т.Д. – доручити керівництву Служби автомобільних доріг у Житомирській області прозвітувати про хід виконаних робіт та цільове використання коштів.

    Голова обласної ради Ширма В.В. повідомив, що це питання перебуває на контролі керівництва обласної ради та облдержадміністрації. Запропонував надати час керівництву Служби автомобільних доріг у Житомирській області до наступної сесії обласної ради підготувати відповідну інформацію.

Голова фракції «Народна партія» в обласній раді Рудченко М.М. запропонував провести робочу нараду з даного питання за участі керівництва Служби автомобільних доріг у Житомирській області (одноголосно).

Голова фракції «Самопоміч» в обласній раді Ейсмонт В.С. запропонував включити у порядок денний сесії обласної ради звернення до Верховної Ради України з проханням щодо внесення змін у законодавство стосовно проведення виборів у 2019 році, а саме: виборів за відкритими списками.

ВИРІШИЛИ: Підтримати внесення даного питання на розгляд обласної ради.

                                               ( за – 11,
                                               проти – 0,
                                               утр. – 3,
                                               не гол. – 0)

         Голова обласної ради Ширма В.В. повідомив, що на розгляд обласної ради будуть внесені проекти рішень «Про внесення змін у рішення обласної ради від 26.09.16 № 378 «Про визначення умов оплати праці заступника голови обласної ради», зі змінами, Про внесення змін у рішення обласної ради від 26.09.16 № 375 «Про визначення умов оплати праці першого заступника голови обласної ради», зі змінами, Про внесення змін у рішення обласної ради від 26.09.16 № 371 «Про визначення умов оплати праці голови обласної ради», зі змінами.


Голова обласної ради Ширма В.В. повідомив, що в обласну раду надійшли  звернення від керівника ГО «Стоп корупція» з проханням звернутися у вищі органи влади стосовно питання прийняття обласною радою рішень про видобуток бурштину підприємствами «Компанія «Надра Галичини», «Райт Солюшн», «Амбер Холдинг». Зазначив, що звернення з даного питання було прийнято на 10 сесії обласної ради сьомого скликання та направлено у вищі органи влади.
Зауважив, що інформацію з даного питання буде розміщено на веб-сайті обласної ради.

ВИРІШИЛИ: Інформацію взяти до відома (одноголосно).

Голова постійної комісії обласної ради з питань соціально-економічного розвитку регіону, інвестиційної діяльності, середнього і малого бізнесу, будівництва, транспорту та зв’язку Вітусевич В.Й. зауважив про необхідність поліпшення стану приміщення та неякісне обслуговування у ФОП Башмакова І.О.

    Голова обласної ради Ширма В.В. запропонував розглянути дане питання на засіданні робочої групи з питань використання майна Житомирської обласної ради.

ВИРІШИЛИ: Рекомендувати заслухати інформацію депутата обласної ради, голови постійної комісії обласної ради з питань соціально-економічного розвитку регіону, інвестиційної діяльності, середнього і малого бізнесу, будівництва, транспорту та зв’язку Вітусевича В.Й. з даного питання на засіданні робочої групи з питань використання майна Житомирської обласної ради (одноголосно).

Голова обласної ради Ширма В.В. подякував усім за роботу та оголосив засідання президії обласної ради закритим.Голова обласної ради                                       В.В. Ширма                                                                                                                             

Україна

ЖИТОМИРСЬКА ОБЛАСНА РАДА

президія обласної ради

29.05.2018                                                                                                       м. Житомир

Присутніх членів президії -14 (додаток 1),

запрошених - 12 (додаток 2)

         Відкрив та вів засідання голова обласної ради Ширма В.В.

1. СЛУХАЛИ: Про перелік питань, які планується розглянути на 15 сесії обласної ради 31.05.2018.

Голова обласної ради Ширма В.В. повідомив, що перелік 1 – це проекти рішень, які розміщені на офіційному сайті обласної ради відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» (додається).

Питання переліку 2 розміщені на офіційному сайті обласної ради пізніше як за двадцять робочих днів до відкриття сесії (у більш пізній строк, ніж встановлений Регламентом роботи обласної ради) та потребують невідкладного розгляду (додається).

ВИРІШИЛИ: Інформацію взяти до відома.

                                               ( за – 14,

                                               проти – 0,

                                               утр. – 0,

                                               не гол. – 0)

2. СЛУХАЛИ: Про окремі проекти рішень, що потребують погодження для розгляду обласною радою.

Із питань переліку 1, розміщених на офіційному сайті обласної ради відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації»:

5. Про внесення змін у рішення  обласної ради від 21.12.2017 №875 «Про Програму матеріально-технічного забезпечення підшефних військових частин Збройних Сил України, Національної гвардії України, закріплених за Житомирською облдержадміністрацією, на 2018 - 2020 роки».

Постійна комісія обласної ради з питань регламенту, депутатської діяльності, місцевого самоврядування, законності, правопорядку та антикорупційної діяльності погодила проект рішення за умови доповнення назви наступними словами: «військових формувань та інших складових сектору безпеки держави, які дислокуються на території області».

Постійна комісія обласної ради з питань бюджету і комунальної власності рекомендувала зняти дане питання до  розгляду профільною комісією.

ВИРІШИЛИ: Зняти з розгляду дане питання.

                                              ( за – 14,

                                               проти – 0,

                                               утр. – 0,

                                               не гол. – 0)

7. Про внесення змін у рішення обласної ради від 21.12.17 № 923 «Про затвердження кошторису витрат обласного фонду охорони навколишнього середовища на 2018 рік», зі змінами.

Викладається додаток у новій редакції.

Постійна комісія обласної ради з питань екології, охорони навколишнього середовища та використання природних ресурсів погодила проект рішення і рекомендувала управлінню екології та природних ресурсів облдержадміністрації опрацювати питання виділення з екологічного фонду кошти у сумі 80 тис. грн на придбання спеціалізованого обладнання Олевській міській раді.

ВИРІШИЛИ: Підтримати внесення даного питання на розгляд обласної ради, з урахуванням пропозиції.

                                               ( за – 14,

                                               проти – 0,

                                               утр. – 0,

                                               не гол. – 0)

8. Про  внесення змін у рішення обласної ради від 07.03.2018  № 938 «Про Програму розвитку агропромислового комплексу Житомирської області на 2016-2020 роки».

Доповнюється ще одним виконавцем програми - «головне управління Держпродспоживслужби в області».

9. Про внесення змін у рішення обласної ради від 07.03.2018 № 939 «Про Порядки використання коштів обласного бюджету за Програмою розвитку агропромислового комплексу Житомирської області на 2016-2020 роки».

Додатково вводиться відшкодування витрат на придбання доїльних апаратів для домогосподарств, у яких  утримується 2 корови.

Питання 8 та 9 не підтримані постійною комісією обласної ради з питань агропромислового комплексу, земельних відносин та розвитку села.

Постійна комісія обласної ради з питань бюджету і комунальної власності рекомендувала розглянути дані питання після доопрацювання і погодження із профільною комісією. 

ВИРІШИЛИ: Зняти з розгляду дані питання.

                                               ( за – 14,

                                               проти – 0,

                                               утр. – 0,

                                               не гол. – 0)

11. Про внесення змін до обласного бюджету на 2018 рік.

Голова обласної ради Ширма В.В. повідомив, що виникло питання стосовно виділення фінансування на котельню комунального підприємства „Житомирський обласний лікувально-санаторний центр радіаційного захисту для дитячого та дорослого населення „Дениші” Житомирської обласної ради, але воно буде розглядатися на наступній сесії обласної ради і відтворено у рішенні обласної ради «Про внесення змін до обласного бюджету на 2018 рік».

ВИРІШИЛИ: Підтримати внесення даного питання на розгляд обласної ради.

                                               ( за – 14,

                                               проти – 0,

                                               утр. – 0,

                                               не гол. – 0)

14. Про внесення змін до перспективного плану формування територій громад Житомирської області.

Вноситься облдержадміністрацією щодо:

- утворення Гришковецької ОТГ - 8 рад,  нас. пунктів – 17, населення –  9877; Райгородоцької ОТГ - 5 рад, нас. пунктів – 11, населення – 3766;

- приєднання до діючої Коростишівської міської ОТГ  Стрижівської сільської ради (2 нас. пункти) та Вільнянської сільської ради (1 нас. пункт); до Краснопільської сільської ОТГ – Жеребківської сільської ради (5 нас. пунктів).

Підтримано всіма постійними комісіями.

Постійна комісія обласної ради з питань регламенту, депутатської діяльності, місцевого самоврядування, законності, правопорядку та антикорупційної діяльності рекомендувала облдержадміністрації створити робочу групу щодо вивчення питання приєднання Жеребківської сільської ради до Краснопільської ОТГ.

ВИРІШИЛИ: Підтримати внесення даного питання на розгляд обласної ради.

                                               ( за – 14,

                                               проти – 0,

                                               утр. – 0,

                                               не гол. – 0)

31. Про внесення змін у рішення обласної ради від 21.12.17 № 900 «Про затвердження Положення  про  порядок  управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області», зі змінами.

Постійна комісія обласної ради з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах ветеранів погодила в основному проект рішення, окрім підпункту 3 пункту 1 проекту рішення, а саме: «погоджує розмір премій (винагород) для керівників установ, закладів».

Постійна комісія обласної ради з питань бюджету і комунальної власності рекомендувала зняти дане питання на доопрацювання .

32. Про затвердження Положення про преміювання керівників комунальних установ (закладів) Житомирської обласної ради.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 року № 1298 “Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери”.

Постійна комісія обласної ради з гуманітарних питань рекомендувала управлінню майном обласної ради доопрацювати дане положення.

Постійна комісія обласної ради з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах ветеранів не підтримала проект рішення.

Постійна комісія обласної ради з питань бюджету і комунальної власності рекомендувала зняти даний проект рішення на доопрацювання.

ВИРІШИЛИ: Зняти з розгляду дані питання.

                                               ( за – 13,

                                               проти – 1,

                                               утр. – 0,

                                               не гол. – 0)

49. Про затвердження переліків об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, які підлягають приватизації.

Питання розглядається у звязку з прийняттям Закону України “Про приватизацію державного та комунального майна”.

         Постійна комісія обласної ради з питань бюджету і комунальної власності погодила проект рішення, виключивши з переліку групу інвентарних об’єктів за адресою: Овруцький район, с. Великий Кобилин, вул. Церковна, 48.

ВИРІШИЛИ: Підтримати внесення даного питання на розгляд обласної ради, зі змінами.

                                               ( за – 11,

                                               проти – 0,

                                               утр. – 0,

                                               не гол. – 0)

58. Про надання дозволу на розроблення проекту відведення земельних ділянок комунальної власності для видобування корисних копалин загальнодержавного значення.

Вноситься депутатом обласної ради Яковчуком О.М.. Передбачається надання згоди Житомирському обласному комунальному агролісогосподарському підприємству «Житомироблагроліс» в особі ДП «Коростенський лісгосп АПК» на припинення права землекористування та вилучення в установленому законодавством порядку земельних ділянок товариству з обмеженою відповідальністю «Валки-Ільменіт» для видобування корисних копалин.

Постійна комісія обласної ради з питань екології, охорони навколишнього середовища та використання природних ресурсів  рекомендувала відмовити.

Постійна комісія обласної ради з питань бюджету і комунальної власності рекомендувала відмовити. 

У обласну раду надійшов лист прокуратури Житомирської області щодо зняття з розгляду даного питання.

        

         Голова фракції «Народна партія» в обласній раді Рудченко М.М. запропонував не вносити на розгляд обласної ради дане питання.

ВИРІШИЛИ: Підтримати внесення даного питання на розгляд обласної ради.

                                               ( за – 12,

                                               проти – 1,

                                               утр. – 1,

                                               не гол. – 0)

59. Про розгляд звернення Державної служби геології та надр України від 05.02.18 № 1946/03/12-18 щодо погодження надання спеціального дозволу на користування надрами ПАТ «Кварцсамоцвіти».

Погодження надання спеціального дозволу на користування надрами з метою геологічного вивчення, у тому числі дослідно-промислової розробки п’єзокварцу, кварцу, берилу та топазу Вишняківської і Дворищенської ділянок  Південної та Центральної частини Волинського родовища, загальною площею 1359 га, що знаходяться у Хорошівському районі.

Постійна комісія обласної ради з питань екології, охорони навколишнього середовища та використання природних ресурсів  відмовила у погодженні, тому на сесію буде вноситися проект рішення про відмову у наданні погодження.

60. Про додаткове надання у користування мисливських угідь громадській організації «Мисливсько-рибальський клуб «Рись-Верби».

Питання про надання додатково у користування громадській організації «Мисливсько-рибальський клуб «Рись-Верби» мисливські угіддя площею 507,0 га   на території Барашівської сільської ради Ємільчинського району.

Постійна комісія обласної ради з питань екології, охорони навколишнього середовища та використання природних ресурсів  погодила проект рішення тому на сесію  буде виноситися проект рішення про додаткове надання у користування мисливських угідь.

61. Про розгляд клопотання  громадської організації «Мисливсько-рибальське громадське об′єднання «Сімаківське».

Питання про надання у користування громадській організації «Мисливсько-рибальське громадське об′єднання «Сімаківське» мисливські угіддя площею 3973, 2953 га в Ємільчинському районі терміном на 25 років.

Постійна комісія з питань екології, охорони навколишнього середовища та використання природних ресурсів  відмовила  у погодженні тому на сесію  буде виноситися проект рішення про відмову .

         Голова обласної ради Ширма В.В. запропонував внести на розгляд обласної ради пропозицію профільної комісії – про відмову надання у користування громадській організації «Мисливсько-рибальське громадське об′єднання «Сімаківське» мисливські угіддя площею 3973, 2953 га в Ємільчинському районі терміном на 25 років.

68. Про звернення депутатів обласної ради до Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров′я України щодо збільшення фінансування програми лікування громадян України за кордоном.

Дане звернення доопрацьовано із врахуванням пропозицій постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров′я, соціального захисту населення та у справах ветеранів 23.05.18. У зверненні замінити слова «лікування дітей за кордоном» на «лікування громадян України за кордоном».

ВИРІШИЛИ: Підтримати внесення даного питання на розгляд обласної ради.

                                               ( за – 14,

                                               проти – 0,

                                               утр. – 0,

                                               не гол. – 0)

71. Про вжиття заходів щодо вчинення протиправних дій у Високопічській ЗОШ №1 Житомирського району.

Вноситься депутатом обласної ради Галагузою О.В.

Даний проект рішення не може бути розглянутий на 16 сесії обласної ради, оскільки рішення обласної ради набуває чинності з моменту його прийняття та підписання головою обласної ради. У зв’язку із зазначеним, розпорядча частина даного проекту рішення передбачає заслуховування інформації з порушеного питання на черговій, тобто 17 сесії обласної ради.

Голова постійної комісії обласної ради з гуманітарних питань Галагуза О.В. зазначила, що не має бути відмовчування з даного питання, у даний час ситуація вивчається, проте немає реагування Головного управління Національної поліції у Житомирській області. Запропонувала доручити вивчити це питання начальнику управління освіти і науки облдержадміністрації Шевчук Л.П. та голові облдержадміністрації Гундичу І.П.

         Голова обласної ради Ширма В.В. повідомив, що на разі проводиться службове розслідування, дане питання знаходиться на контролі у Головному управлінні Національної поліції у Житомирській області.

         Голова облдержадміністрації Гундич І.П. повідомив, що з 26 травня керівника вищевказаного закладу звільнено.

ВИРІШИЛИ: Зняти з розгляду дане питання.

                                               ( за – 14,

                                               проти – 0,

                                               утр. – 0,

                                               не гол. – 0)

Із переліку 2:

77. Про Регіональну  програму робіт з розчистки та регулювання русл річок Житомирської області на 2018-2021.

Розроблено на виконання Указу Президента України від 21 листопада  2017 року №381/2017 «Про додаткові заходи щодо розвитку лісового господарства, раціонального природокористування та збереження об’єктів природно-заповідного фонду».

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми 61165,0 тис.грн – кошти державного бюджету, районних міських (міст обласного значення), об’єднаних територіальних громад бюджетів, бюджети сіл, селищ, міст районного значення). 

Постійна комісія обласної ради з питань екології, охорони навколишнього середовища та використання природних ресурсів рекомендувала зняти дану програму  на доопрацювання.

Постійна комісія обласної ради з питань бюджету і комунальної власності погодила проект рішення за умови внесення додаткового пункту у Програму щодо визначення балансоутримувачів гідротехнічних споруд водних об’єктів для утримання їх у належному стані.

Фінансування передбачається спільно  з Державного бюджету і бюджетів територіальних громад. Виконавець програми - Житомирське обласне управління водних ресурсів.

         Заступник начальника Житомирського обласного управління водних ресурсів Микитин О.Я. повідомив, що програму робіт з розчистки та регулювання русл річок Житомирської області на 2018-2021 роки розроблено відповідно до Указу Президента України Порошенка П.О.  від 21 листопада 2017 року  № 381/2017 «Про додаткові заходи щодо розвитку лісового господарства, раціонального природокористування та збереження об’єктів природно-заповідного фонду». Зазначив, що розвиток процесів, пов’язаних з шкідливою дією вод, погіршенням екологічного стану водних об’єктів викликає необхідність вирішення в рамках цієї Програми наступних проблемних питань:

-         відновлення пропускної здатності річок і водотоків, стабільності їх русл;

-         замулення водних об’єктів ;

-         технічного стану гідротехнічних споруд водойм, захисних дамб.

       Метою Програми є збільшення пропускної здатності річок і водотоків, утримання стабільності їх русл, зменшення замулення водних об’єктів, приведення до належного технічного стану гідротехнічних споруд водойм і захисних дамб і як наслідок  - покращення екологічного стану водних об’єктів і прилеглих територій, що у свою чергу зменшить ризики пов’язані  із шкідливою дією вод та значною мірою позитивно вплине на соціально-економічний розвиток суміжних територій.

    Основними шляхами розв’язання визначених проблем є організація та проведення комплексу робіт щодо :

-         регулювання русл річок і водотоків;

-         розчистки водних об’єктів;

-         ремонту (реконструкції) гідротехнічних споруд та захисних дамб, встановлення власників (балансоутримувачів)  гідротехнічних споруд.

         Фінансування заходів програми здійснюватиметься за рахунок коштів державного бюджету, місцевих бюджетів та коштів суб’єктів господарювання.

Голова постійної комісії обласної ради з питань екології та використання природних ресурсів Мелашенко А.В. повідомив, що на засіданні постійної комісії були присутні представники 6 громадських організацій, які внесли пропозицію спрямовувати кошти на найпроблемніші об’єкти з метою їх раціонального використання. 

         Депутат обласної ради Смичок І.А. зауважив, що державою на дану програму виділено кошти, і їх потрібно використати.

         Голова обласної ради Ширма повідомив, що в обласну раду вже надійшли 2 звернення щодо розчистки річок Уж та Орел.

         Голова фракції «Народна партія» в обласній раді Рудченко М.М. зазначив, що кошти у сумі 10 млн. грн, виділені з державного бюджету, – це незначна сума, але даний факт дає можливість територіальним громадам долучитися до розчистки русл річок.

         Голова фракції «Самопоміч» в обласній раді Ейсмонт В.С. зазначив, що потрібно підтримати проект рішення, необхідно покращувати екологічний стан водних ресурсів, але стосовно даного питання необхідно, можливо, організовувати методи контролю.

         Житомирський міський голова Сухомлин С.І. зазначив, що територіальні громади будуть створювати відповідні програми, і велике значення у цьому питанні відіграє співфінансування з державного бюджету.

         Заступник голови фракції «Опозиційний блок» в обласній раді Рибак Н.І. зазначила, що постійна комісія обласної ради з питань екології, охорони навколишнього середовища та використання природних ресурсів погодила внесення проекту даного рішення на розгляд обласної ради за умови, виділення коштів буде акумулюватися на той проект, який потребує першочерговості.

ВИРІШИЛИ: Підтримати внесення даного питання на розгляд обласної ради.

                                               ( за – 14,

                                               проти – 0,

                                               утр. – 0,

                                               не гол. – 0)

85. Про передачу адмінприміщень.

Пропонується передача адмінприміщень, що знаходяться за адресами: м. Житомир, вул. Перемоги, 55, та майдан Польовий, 8, з  метою створення центрів надання соціальних послуг у форматі Прозорий офіс.

         Житомирський міський голова Сухомлин С.І. зазначив про неодноразові звернення міської ради щодо передачі вищевказаних приміщень для влаштування офісів з надання адміністративно-соціальних послуг. Повідомив, що наразі у багатьох областях надаються соціальні послуги у форматі “Прозорий офіс”. У даний час уже зроблено ескізний проект приміщень, закладено кошти на проектно-кошторисну документацію, проте кошти не виділено, оскільки приміщення не передані на баланс міської ради.

         Зауважив, що з бюджету міста уже виділено кошти у сумі 9 млн. грн для реконструкції цих СНАПів, 8 млн.грн надало Міністерство соціальної політики України та готове виділити таку ж суму за умови початку їх роботи.

Наголосив, що міська рада не претендує на об’єкти громадського харчування, розміщені  на цокольних поверхах даних об’єктів.

Запропонував обласній раді надати дані приміщення, наприклад, за умови відкриття СНАПів протягом 3-х років.

Подякував за плідну співпрацю та взаєморозуміння.

Голова постійної комісії обласної ради з питань соціально-економічного розвитку регіону, інвестиційної діяльності, середнього і малого бізнесу, будівництва, транспорту та зв’язку Вітусевич В.Й. запропонував виділити на процес створення центрів надання соціальних послуг у форматі “Прозорий офіс” термін 1 рік.

Житомирський міський голова Сухомлин С.І. відповів, що оформлення проектно-кошторисної документації та початок роботи центрів для влаштування офісів з надання адміністративно-соціальних послуг займає тривалий період часу. Поки що вистачає коштів на один СНАП, наступного року буде вирішуватися питання стосовно іншого.

Голова обласної ради Ширма В.В. повідомив, що постійна комісія обласної ради з питань бюджету і комунальної власності рекомендувала зняти дане питання на доопрацювання робочою групою з питань використання майна Житомирської обласної ради, проте запропонував внести його на розгляд обласної ради.

ВИРІШИЛИ: Підтримати внесення даного питання на розгляд обласної ради.

                                               ( за – 14,

                                               проти – 0,

                                               утр. – 0,

                                               не гол. – 0)

86. Про тимчасову зміну розподілу орендної плати.

Постійна комісія обласної ради з питань бюджету і комунальної власності погодила проект рішення за умови, що кошти, одержані від здачі в оренду нерухомого майна, яке перебуває на балансах комунальних підприємств спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, в розмірі 30 %, які передбачено перераховувати на фінансову підтримку об’єктів спільної власності, відповідно до Методики розрахунку орендної плати за оренду майна, що є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ, міст області, та пропорції її розподілу, затвердженої рішенням обласної ради від 15.12.11 № 333, зі змінами, використати на фінансову підтримку цих підприємств на період до 31.12.2018.

Проект рішення доопрацьований за рекомендацією постійної комісії обласної ради з питань бюджету і комунальної власності.

Перший заступник голови обласної ради Крамаренко С.М. повідомив, що з проекту рішення виключено комунальну установу по експлуатації адмінбудинків Житомирської обласної ради.

Начальник управління майном виконавчого апарату обласної ради Казьмірик В.І. повідомив, що у проекті рішення недоопрацьовано питання щодо розподілу коштів, і воно потребує довивчення.

ВИРІШИЛИ: Зняти з розгляду дане питання на доопрацювання та внести на розгляд наступної сесії обласної ради.

                                               ( за – 14,

                                               проти – 0,

                                               утр. – 0,

                                               не гол. – 0)

91. Про передачу частини фільмокопій.

Питання стосується безоплатної передачі зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Житомирської області, з балансу комунальної установи «Обласний культурно-мистецький центр» Житомирської обласної ради частини фільмокопій (в кількості 83 фільми), у державну власність, на баланс державного підприємства «Національний центр Олександра Довженка», з віднесенням до сфери управління Міністерства культури України, для використання в просвітницьких цілях.

Постійна комісія обласної ради з питань бюджету і комунальної власності  погодила проект рішення за умови забезпечення співпраці із державним підприємством «Національний центр Олександра Довженка.

ВИРІШИЛИ: Підтримати внесення даного питання на розгляд обласної ради.

                                               ( за – 14,

                                               проти – 0,

                                               утр. – 0,

                                               не гол. – 0)

93. Про надання згоди комунальній установі "Житомирська обласна дитяча клінічна лікарня" Житомирської обласної ради на поділ земельної ділянки.

Питання стосується поділу земельної ділянки 4,5 га на дві: 0,01 га та 4,49 га, без зміни цільового призначення.

         Постійна комісія обласної ради з питань агропромислового комплексу, земельних відносин та розвитку села не підтримала даного питання, рекомендувала відтермінувати його розгляд.

         Постійна комісія обласної ради з питань бюджету і комунальної власності погодила проект рішення.

         Голова постійної комісії обласної ради з питань агропромислового комплексу, земельних відносин та розвитку села Костюшко І.В. повідомила, що до сесії обласної ради комісія ще раз розгляне дане питання з метою його погодження.

ВИРІШИЛИ: Підтримати внесення даного питання на розгляд обласної ради.

                                               ( за – 14,

                                               проти – 0,

                                               утр. – 0,

                                               не гол. – 0)

94. Про внесення змін у рішення обласної ради від 07.03.2018 № 1004   «Про  погодження надання гірничого відводу».

Пропонується пункт 2 викласти у новій редакції: «2. Погодити проведення геологорозвідувальних робіт на земельній ділянці в межах гірничого відводу за угодою із землекористувачем ДП «Малинський лісгосп АПК» Житомирського обласного комунального агролісогосподарського підприємства «Житомироблагроліс» Житомирської обласної ради, площею 4,04 га на території Луківської сільської ради».

Підготовлено за зверненням ПАТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» філія «Іршанський гірничо-збагачувальний комбінат» та відповідно до рекомендацій постійної комісії обласної ради з питань екології, охорони навколишнього середовища та використання природних ресурсів.

ВИРІШИЛИ: Підтримати внесення даного питання на розгляд обласної ради.

                                               ( за – 14,

                                               проти – 0,

                                               утр. – 0,

                                               не гол. – 0)

95. Про звернення депутатів обласної ради до Верховної Ради України щодо ухвалення антиолігархічного пакету докорінних перетворень.

Питання внесено депутатом обласної ради Кізіним С.В.

Погоджено  на засіданні постійної комісії обласної ради з питань регламенту, депутатської діяльності, місцевого самоврядування, законності, правопорядку та антикорупційної діяльності.

Голова постійної комісії обласної ради з питань регламенту, депутатської діяльності, місцевого самоврядування, законності, правопорядку та антикорупційної діяльності Кізін С.В. вніс пропозицію підтримати проект звернення, його уже підтримано 96 місцевими радами.

         Голова облдержадміністрації Гундич І.П. зазначив, що таке звернення потрібно приймати після прийняття його Верховною Радою України, запропонував його розгляд перенести на наступну сесію обласної ради.

Голова фракції УКРОП в обласній раді Кокітко Н.В. запропонувала проект звернення доповнити пунктом наступного змісту: «Деолігархізація економіки має починатися з Президента України, оточення якого хоче підпорядковувати собі головні стратегічні економічні об’єкти».

         Перший заступник голови обласної ради Крамаренко С.М. зазначив, що дане питання потрібно відкорегувати спільно з фахівцями відповідних структурних підрозділів облдержадміністрації.

         Голова обласної ради Ширма В.В. поставив на голосування пропозицію профільної комісії – внести на розгляд обласної ради проект рішення «Про звернення депутатів обласної ради до Верховної Ради України щодо ухвалення антиолігархічного пакету докорінних перетворень».

ВИРІШИЛИ: Підтримати внесення даного питання на розгляд обласної ради.

                                               ( за – 14,

                                               проти – 0,

                                               утр. – 0,

                                               не гол. – 0)

96. Про звернення депутатів обласної ради до Верховної Ради України щодо внесення змін у Закон України «Про загальнообов′язкове державне пенсійне страхування».

Питання вноситься депутатом обласної ради Яковчуком О.М. щодо пенсійного забезпечення учасників АТО.

Постійна комісія обласної ради з питань регламенту, депутатської діяльності, місцевого самоврядування, законності, правопорядку та антикорупційної діяльності підтримала дане звернення.

ВИРІШИЛИ: Підтримати внесення даного питання на розгляд обласної ради.

                                               ( за – 14,

                                               проти – 0,

                                               утр. – 0,

                                               не гол. – 0)

97. Про  звернення депутатів обласної ради до Президента України, Верховної Ради України та Прем’єр-міністра України щодо припинення дипломатичних стосунків та введення візового режиму з Російською Федерацією.

Питання вноситься депутатом обласної ради Романським І.В.

Постійна комісія обласної ради з питань регламенту, депутатської діяльності, місцевого самоврядування, законності, правопорядку та антикорупційної діяльності не підтримала даний проект рішення та рекомендувала розглянути його на засіданні президії обласної ради.

         Голова обласної ради Ширма В.В. поставив на голосування пропозицію профільної комісії – не вносити дане питання на розгляд обласної ради.

                                               ( за – 5,

                                               проти – 0,

                                               утр. – 0,

                                               не гол. – 0)

                            (пропозицію не підтримано)

Голова обласної ради Ширма В.В. поставив на голосування пропозицію внести на розгляд обласної ради питання «Про  звернення депутатів обласної ради до Президента України, Верховної Ради України та Прем’єр-міністра України щодо припинення дипломатичних стосунків та введення візового режиму з Російською Федерацією».

                                               ( за – 8,

                                               проти – 0,

                                               утр. – 0,

                                               не гол. – 0)

                            (пропозицію підтримано)

98. Про звернення депутатів обласної ради до Кабінету Міністрів України щодо передачі земель.

Питання стосується припинення права користування земельними ділянками Міністерства оборони України, включеними в межі селища Городок Радомишльського району. Підготовлено за рекомендацією постійної комісії обласної ради з питань регламенту, депутатської діяльності, місцевого самоврядування, законності, правопорядку та антикорупційної діяльності.

ВИРІШИЛИ: Підтримати внесення даного питання на розгляд обласної ради.

                                               ( за – 14,

                                               проти – 0,

                                               утр. – 0,

                                               не гол. – 0)

99. Про звернення до Президента України, Голови Верховної Ради України та  Прем′єр-Міністра України.

Питання вноситься депутатом обласної ради Романським І.В., щодо підтримки галузі сільського господарства.

Постійна комісія з питань агропромислового комплексу, земельних відносин та розвитку села погодила звернення за умови доопрацювання тексту звернення. Текст звернення доопрацьовано.

         Голова фракції РПЛ в обласній раді Романський І.В. повідомив, що профільною комісією було рекомендовано зняти пункт по вартості закупівлі молока, але є прохання залишити його у проекті рішення.

         Голова облдержадміністрації Гундич І.П. зауважив, що наразі існує ринкова ціна і регулювати її ніхто не зможе.

ВИРІШИЛИ: Підтримати внесення даного питання на розгляд обласної ради.

                                               ( за – 14,

                                               проти – 0,

                                               утр. – 0,

                                               не гол. – 0)

100. Про звернення депутатів обласної ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, обласних рад про підтримку звернення Президента України до Вселенського Патріарха Варфоломія щодо надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні.

Дане питання стосується подання депутатів обласної ради фракції «Блок Петра Порошенка «Солідарність» в обласній раді.

ВИРІШИЛИ: Підтримати внесення даного питання на розгляд обласної ради.

                                               ( за – 11,

                                               проти – 2,

                                               утр. – 1,

                                               не гол. – 0)

101. Про звернення депутатів обласної ради до Кабінету Міністрів України Щодо забезпечення лісосировиною місцевих деревообробників.

Питання вноситься за рекомендацією постійної комісії обласної ради з питань соціально-економічного розвитку регіону, інвестиційної діяльності, середнього і малого бізнесу, будівництва, транспорту та зв’язку.

Підготовлено департаментом агропромислового розвитку та економічної політики облдержадміністрації.

Голова фракції БПП в обласній раді Нусбаум С.А. зауважив, що дане питання є регуляторним актом і не може бути прийнято у такому вигляді. Запропонував виключити його з порядку денного на доопрацювання.

ВИРІШИЛИ: Зняти з розгляду дане питання на доопрацювання.

                                               ( за – 14,

                                               проти – 0,

                                               утр. – 0,

                                               не гол. – 0)

102. Про звернення депутатів обласної ради до НКРЕКП щодо внесення змін у постанову НКРЕКП від 30.09.2015 № 2494 «Про затвердження кодексу газорозподільних систем.

Питання вноситься за рекомендацією постійної комісії обласної ради з питань соціально-економічного розвитку регіону, інвестиційної діяльності, середнього і малого бізнесу, будівництва, транспорту та зв’язку.

Голова постійної комісії обласної ради з питань соціально-економічного розвитку регіону, інвестиційної діяльності, середнього і малого бізнесу, будівництва, транспорту та зв’язку Вітусевич В.Й. зазначив, що потрібно підтримати дане звернення та запропонував з даного питання заслухати керівника товариства та представників  НКРЕКП.

Перший заступник голови обласної ради Крамаренко С.М. зазначив, що, відповідно до законодавства, профільна комісія запропонувавала рекомендувати ПАТ «Житомиргаз» відтермінувати введення в дію забезпечення приватними підприємцями облаштування засобами дистанційної передачі даних власних комерційних вузлів обліку газу та не застосовувати санкції щодо припинення постачання газу в опалювальний період                           2018 – 2019 років. Вніс пропозицію звернутися до ПАТ «Житомиргаз» з проханням не припиняти постачання газу  також по об’єктах комунальної власності обласної ради до розгляду даного звернення в НКРЕКП.

ВИРІШИЛИ: Підтримати пропозицію профільної комісії та першого заступника голови обласної ради Крамаренка С.М. - звернутися до ПАТ «Житомиргаз» з проханням не застосовувати санкції щодо припинення постачання газу в опалювальний період 2018 – 2019 років (одноголосно).

103. Про звернення депутатів обласної ради  до Кабінету Міністрів України, Державного агентства автомобільних доріг України щодо виділення додаткового фінансового ресурсу на завершення робіт із поточного середнього ремонту на автомобільній дорозі М-21   від м. Житомира до м. Бердичева.

Питання вноситься за рекомендацією постійної комісії обласної ради з питань соціально-економічного розвитку регіону, інвестиційної діяльності, середнього і малого бізнесу, будівництва, транспорту та зв’язку.

ВИРІШИЛИ: Підтримати внесення даного питання на розгляд обласної ради.

                                               ( за – 14,

                                               проти – 0,

                                               утр. – 0,

                                               не гол. – 0)

104. Про звернення депутатів обласної ради до Кабінету Міністрів України щодо передачі філій райавтодорів органам місцевого самоврядування.

Питання вноситься за рекомендацією постійної комісії обласної ради з питань соціально-економічного розвитку регіону, інвестиційної діяльності, середнього і малого бізнесу, будівництва, транспорту та зв’язку.

ВИРІШИЛИ: Підтримати внесення даного питання на розгляд обласної ради.

                                               ( за – 14,

                                               проти – 0,

                                               утр. – 0,

                                               не гол. – 0)

105. Про звернення депутатів обласної ради до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України  щодо підвищення розмірів соціальних виплат особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю.

Питання вноситься за рекомендацією постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах ветеранів.

ВИРІШИЛИ: Підтримати внесення даного питання на розгляд обласної ради.

                                               ( за – 14,

                                               проти – 0,

                                               утр. – 0,

                                               не гол. – 0)

106.  Про звернення депутатів обласної ради до Голови Верховної Ради України щодо удосконалення правових аспектів використання торфових ресурсів України.

Питання вноситься за рекомендацією постійної комісії обласної ради з питань екології, охорони навколишнього середовища та використання природних ресурсів.

ВИРІШИЛИ: Підтримати внесення даного питання на розгляд обласної ради.

                                               ( за – 14,

                                               проти – 0,

                                               утр. – 0,

                                               не гол. – 0)

107. Про звернення депутатів обласної ради до Міністерства екології та природних ресурсів України щодо будівництва очисних споруд в м. Бердичеві.

Питання вноситься за рекомендацією постійної комісії обласної ради з питань екології, охорони навколишнього середовища та використання природних ресурсів.

Голова постійної комісії обласної ради з гуманітарних питань Галагуза О.В. зауважила, що дане питання потрібно контролювати з метою раціонального використання коштів.

ВИРІШИЛИ: Підтримати внесення даного питання на розгляд обласної ради.

                                               ( за – 14,

                                               проти – 0,

                                               утр. – 0,

                                               не гол. – 0)

108. Про звернення депутатів обласної ради до Кабінету Міністрів України щодо здійснення заходів із ліквідації наслідків масового висихання лісів.

Вноситься за рекомендацією постійної комісії обласної ради з питань екології, охорони навколишнього середовища та використання природних ресурсів.

         Голова постійної комісії обласної ради з питань екології та використання природних ресурсів Мелашенко А.В. повідомив, що на засіданні постійної комісії дане питання порушив депутат обласної ради Собко Т.Д., проте текст звернення не підготовлено.

Голова постійної комісії обласної ради з питань соціально-економічного розвитку регіону, інвестиційної діяльності, середнього і малого бізнесу, будівництва, транспорту та зв’язку Вітусевич В.Й.  та голова фракції «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Нусбаум С.А. в обласній раді зауважили, що дане питання потребує вивчення.

         Перший заступник голови обласної ради Крамаренко С.М. зазначив, що масове всихання лісів – це надзвичайна ситуація, тому, можливо, потрібно надати повноваження галузевим комісіям щодо вивчення і вирішення даного питання.

         Голова фракції УКРОП в обласній раді Кокітко Н.В. зауважила, що рішення комісії може не відповідати вимогам чинного законодавства.

         Голова обласної ради Ширма В.В. запропонував виключити дане питання з порядку денного та внести на розгляд наступної сесії обласної ради.

ВИРІШИЛИ: Підтримати внесення даного питання на розгляд обласної ради.

                                               ( за – 14,

                                               проти – 0,

                                               утр. – 0,

                                               не гол. – 0)

3. СЛУХАЛИ: Різне.

Голова обласної ради Ширми В.В. поінформував про те, що постійна комісія обласної ради з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах ветеранів рекомендувала внести на розгляд обласної ради пропозицію депутата обласної ради Собка Т.Д. – доручити керівництву Служби автомобільних доріг у Житомирській області прозвітувати про хід виконаних робіт та цільове використання коштів.

         Голова обласної ради Ширма В.В. повідомив, що це питання перебуває на контролі керівництва обласної ради та облдержадміністрації. Запропонував надати час керівництву Служби автомобільних доріг у Житомирській області до наступної сесії обласної ради підготувати відповідну інформацію.

Голова фракції «Народна партія» в обласній раді Рудченко М.М. запропонував провести робочу нараду з даного питання за участі керівництва Служби автомобільних доріг у Житомирській області (одноголосно).

Голова фракції «Самопоміч» в обласній раді Ейсмонт В.С. запропонував включити у порядок денний сесії обласної ради звернення до Верховної Ради України з проханням щодо внесення змін у законодавство стосовно проведення виборів у 2019 році, а саме: виборів за відкритими списками.

ВИРІШИЛИ: Підтримати внесення даного питання на розгляд обласної ради.

                                               ( за – 11,

                                               проти – 0,

                                               утр. – 3,

                                               не гол. – 0)

         Голова обласної ради Ширма В.В. повідомив, що на розгляд обласної ради будуть внесені проекти рішень «Про внесення змін у рішення обласної ради від 26.09.16 № 378 «Про визначення умов оплати праці заступника голови обласної ради», зі змінами, Про внесення змін у рішення обласної ради від 26.09.16 № 375 «Про визначення умов оплати праці першого заступника голови обласної ради», зі змінами, Про внесення змін у рішення обласної ради від 26.09.16 № 371 «Про визначення умов оплати праці голови обласної ради», зі змінами.

Голова обласної ради Ширма В.В. повідомив, що в обласну раду надійшли  звернення від керівника ГО «Стоп корупція» з проханням звернутися у вищі органи влади стосовно питання прийняття обласною радою рішень про видобуток бурштину підприємствами «Компанія «Надра Галичини», «Райт Солюшн», «Амбер Холдинг». Зазначив, що звернення з даного питання було прийнято на 10 сесії обласної ради сьомого скликання та направлено у вищі органи влади.

Зауважив, що інформацію з даного питання буде розміщено на веб-сайті обласної ради.

ВИРІШИЛИ: Інформацію взяти до відома (одноголосно).

Голова постійної комісії обласної ради з питань соціально-економічного розвитку регіону, інвестиційної діяльності, середнього і малого бізнесу, будівництва, транспорту та зв’язку Вітусевич В.Й. зауважив про необхідність поліпшення стану приміщення та неякісне обслуговування у ФОП Башмакова І.О.

         Голова обласної ради Ширма В.В. запропонував розглянути дане питання на засіданні робочої групи з питань використання майна Житомирської обласної ради.

ВИРІШИЛИ: Рекомендувати заслухати інформацію депутата обласної ради, голови постійної комісії обласної ради з питань соціально-економічного розвитку регіону, інвестиційної діяльності, середнього і малого бізнесу, будівництва, транспорту та зв’язку Вітусевича В.Й. з даного питання на засіданні робочої групи з питань використання майна Житомирської обласної ради (одноголосно).

Голова обласної ради Ширма В.В. подякував усім за роботу та оголосив засідання президії обласної ради закритим.

Голова обласної ради                                                                      В.В. Ширма