• Номер скликання: 7 скликання
  • Тип документа: Протоколи президії
  • Рік документа: 2016

                                                        
trizyb1
Україна

ЖИТОМИРСЬКА ОБЛАСНА РАДА
президія обласної ради

20.12.16                                                                                                       м. Житомир

Присутніх членів президії -16 (додаток 1),
запрошених - 18 (додаток 2)

    Відкрив та вів засідання голова обласної ради Ширма В.В.
1. СЛУХАЛИ: Про перелік питань, які планується розглянути на 8 сесії обласної ради 22.12.16.

Голова обласної ради Ширма В.В. повідомив, що перелік 1 – це проекти рішень, які розміщені на офіційному сайті обласної ради відповідно до Закону України  «Про доступ до публічної інформації» (додається).
Питання переліку 2 розміщені на офіційному сайті обласної ради пізніше як за двадцять робочих днів до відкриття сесії (у більш пізній строк, ніж встановлений Регламентом роботи обласної ради) та потребують невідкладного розгляду (додається).
Всі ці питання обговорені на профільних постійних комісіях обласної ради.

ВИРІШИЛИ: Інформацію взяти до відома.

2. СЛУХАЛИ:  Узгодження пропозицій постійних комісій по окремих проектах рішень.

    Голова обласної ради Ширма В.В. озвучив питання, які є спірними для розгляду обласною радою або потребують доопрацювання, а саме:
з основного переліку:
12.41.     Про внесення змін у Положення про порядок управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області,
затверджене рішенням обласної ради від 19.03.15 № 1434, зі змінами.
Постійна комісія обласної ради з питань бюджету і комунальної власності рекомендувала погодити проект рішення, доповнивши його: «функції комісії з конкурсного відбору для підприємств виконує постійна комісія з питань бюджету і комунальної власності; функції комісії з конкурсного відбору для установ, організацій – постійна комісія з питань бюджету і комунальної власності спільно із відповідною профільною постійною комісією обласної ради.

Голова фракції ВО «Батьківщина» в обласній раді Кропивницький В.М. запропонував підтримати дане питання.

Перший заступник голови обласної ради Крамаренко С.М. зазначив, що дане питання потребує доопрацювання з наступним внесенням на розгляд обласної ради.

ВИРІШИЛИ: Доопрацювати  дане питання та внести на розгляд наступної сесії.

                                               ( за – 16,
                                               проти – 0,
                                               утр. – 0,
                                               не гол. – 0)

12.42. Про затвердження Положення про порядок проведення конкурсу на  заміщення вакантних посад керівників підприємств, установ, організацій - об’єктів   спільної власності  територіальних  громад сіл, селищ, міст області, у новій редакції.

Голова обласної ради Ширма В.В. запропонував зняти з розгляду дане питання, оскільки у ньому мають бути відображені зміни із попереднього проекту рішення.

ВИРІШИЛИ: Зняти з розгляду даний проект рішення.

                                               ( за – 16,
                                               проти – 0,
                                               утр. – 0,
                                               не гол. – 0)

з додаткового переліку:

2. Про затвердження Програми економічного і соціального розвитку Житомирської області на 2017 рік.
Постійними комісіями обласної ради з питань екології, охорони навколишнього середовища та використання природних ресурсів і з питань агропромислового комплексу, земельних відносин та розвитку села рекомендовано погодити проект рішення із доповненнями щодо реалізації Інвестиційного проекту ТОВ «Валки-Ільменіт».

Директор департаменту економічного розвитку, торгівлі та міжнародного співробітництва облдержадміністрації Шатило О.А. повідомив, що всі зауваження і рекомендації постійних комісій обласної ради у Програмі враховано, зокрема Інвестиційний проект ТОВ «Валки-Ільменіт», тільки за власні кошти інвестора.

Перший заступник голови обласної ради Крамаренко С.М. повідомив, що на засіданні постійної обласної ради з питань екології, охорони навколишнього середовища та використання природних ресурсів було рекомендовано управлінню екології та природних ресурсів спільно з управлінням промисловості, розвитку інфраструктури та туризму, департаментом економічного розвитку, торгівлі та міжнародного співробітництва облдержадміністрації і Державною екологічною інспекцією у Житомирській області розробити Програму стосовно питань діяльності підприємств з випалювання деревного вугілля.

Директор департаменту економічного розвитку, торгівлі та міжнародного співробітництва облдержадміністрації Шатило О.А. повідомив, що у Програму включено 3 заходи, які стосуються моніторингу, контролю з випалювання деревного вугілля та 1 захід із видобування бурштину.

Голова постійної комісії обласної ради з гуманітарних питань Галагуза О.В. повідомила, що управлінню промисловості, розвитку інфраструктури та туризму було рекомендовано підготувати проект звернення до Кабінету Міністрів України щодо внесення у Перелік продукції, що підлягає обов’язковій сертифікації в Україні, обладнання для випалювання деревного вугілля реторним способом.

Голова облдержадміністрації Гундич І.П. поцікавився, чому питання виробництва деревного вугілля включені у Програму соціально-економічного розвитку області.

Голова постійної комісії обласної ради з гуманітарних питань Галагуза О.В. пояснила, що це питання конфліктні і стратегічні та є надзвичайно важливими для соціального і економічного розвитку області.

Голова облдержадміністрації Гундич І.П. зазначив, що підписує дозволи на випалювання деревного вугілля за умови правильного розміщення обладнання та відповідності такої діяльності вимогам законодавства, адже це- і робочі місця, і надходження у місцеві та обласний бюджети.

ВИРІШИЛИ: Внести на розгляд обласної ради дане питання, з урахуванням запропонованих змін.

                                               ( за – 15,
                                               проти – 1,
                                               утр. – 0,
                                               не гол. – 0)

3. Про Програму матеріально-технічного забезпечення військових частин Збройних Сил України, Національної гвардії України, закріплених за Житомирською облдержадміністрацією та Житомирського обласного військового комісаріату на 2017 рік.

Постійна комісія обласної ради з питань регламенту, депутатської діяльності, місцевого самоврядування, законності, правопорядку та антикорупційної діяльності рекомендувала доопрацювати проект програми щодо розподілу коштів на військові частини, постійна комісія обласної ради з питань бюджету і комунальної власності підтримала доопрацьований проект рішення.
Директор департаменту фінансів облдержадміністрації Ємченко Г.Г. повідомила, що це перерозподіл коштів всередині Програми.

ВИРІШИЛИ: Внести на розгляд обласної ради дане питання, з урахуванням пропозицій постійних комісій.

                                               ( за – 16,
                                               проти – 0,
                                               утр. – 0,
                                               не гол. – 0)

6. Про обласну Програму з видання серії «Книга Пам’яті України. Обпалені війною. Житомирська область» на 2017–2018 роки.

Постійна комісія обласної ради з гуманітарних питань погодила Програму лише на 2017 рік та рекомендувала включити в Програму щоквартальний звіт про виконану роботу.

Голова постійної комісії обласної ради з гуманітарних питань Галагуза О.В. повідомила, що особисто не підтримує даного питання, оскільки вважає, що виділення коштів на дану Програму – це корупційна схема. Внесла пропозицію не підтримувати даний проект рішення.

Заступник начальника управління культури облдержадміністрації Дзядевич С.М. попросила підтримати проект даного рішення.

Голова облдержадміністрації Гундич І.П. зазначив, що всі постійні комісії обласної ради підтримали дане питання, запропонував внести його на розгляд обласної ради.

Голова фракції політичної партії «Об’єднання «Самопоміч» в обласній раді  Ейсмонт В.С. зазначив, що фракція – не проти видання книги, але вважає спекуляцією виділення такої суми коштів.

Перший заступник голови обласної ради Крамаренко С.М. запропонував контроль за виконанням роботи з видання серії «Книга Пам’яті України. Обпалені війною. Житомирська область» на 2017–2018 роки покласти на постійну комісію обласної ради з гуманітарних питань.

Заступник голови фракції «Опозиційний блок» в обласній раді Рибак Н.І. запропонувала вивчити дане питання, оскільки, за умови припинення діяльності, працівників потрібно повідомити за 2 місяці.

Голова обласної ради Ширма В.В. зазначив, що редколегія створена на виконання Указу Президента України, тому, дійсно, працівників потрібно повідомити за 2 місяці до припинення її діяльності.

Голова фракції ВО «Батьківщина» в обласній раді Кропивницький В.М. повідомив, що, якщо голова постійної комісії обласної ради з гуманітарних питань Галагуза О.В. надасть реальну інформацію про те, що видавництво книги буде у рази дешевшим, то фракція підтримає такий варіант.

ВИРІШИЛИ: Доручити голові постійної комісії обласної ради з гуманітарних питань Галагузі О.В. до сесії  підготувати інформацію з даного питання, погодити його у фракціях з наступним внесенням на розгляд обласної ради.

                  ( за – 16,
                                               проти – 0,
                                               утр. – 0,
                                               не гол. – 0)


9.  Про регіональну Програму інформатизації на 2017-2019 роки.
Постійна комісія обласної ради з питань соціально-економічного розвитку регіону, інвестиційної діяльності, середнього і малого бізнесу, будівництва, транспорту та зв’язку не прийняла рішення з даного питання за відсутності кворуму, постійна комісія з питань бюджету і комунальної власності погодила даний проект рішення. Програма розроблена без фінансування заходів.

ВИРІШИЛИ: Внести на розгляд обласної ради дане питання.

                                               ( за – 14,
                                               проти – 0,
                                               утр. – 2,
                                               не гол. – 0)

10.  Про Програму соціальної підтримки внутрішньо переміщених осіб з тимчасово окупованої території, районів проведення антитерористичної операції на територію Житомирської області та військовослужбовців, працівників Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, інших силових структур області, що брали участь у антитерористичній операції, у 2017 році.
Постійна комісія обласної ради з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах ветеранів  погодила проект рішення та доручила департаменту праці та соціального захисту населення, департаменту фінансів, управлінню охорони здоров’я облдержадміністрації доопрацювати Програму до засідання президії обласної ради в частині виділення коштів на лікування і реабілітації учасникам АТО.

Заступник директора департаменту праці і соціального захисту населення облдержадміністрації Бойм С.М. повідомила, що змінено назву Програми, збільшено суми виплат, знято пункт стосовно перевезень учнів у школи, додано забезпечення ендопротезуванням, протезуванням органів серцево-судинної системи, інтраокулярними лінзами учасників АТО та пропонується передбачити здійснення цих заходів співфінансуванням 50% на 50% - з обласного та місцевих бюджетів відповідно. Таку рекомендацію внесла профільна комісія, це передбачено постановою Кабінету Міністрів України.

    Заступник голови постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах ветеранів Сабадаш І.І. зазначив, що питання співфінансування потрібно відпрацювати.

Заступник голови фракції «Опозиційний блок» в обласній раді Рибак Н.І. зазначила, що така Програма має бути прийнята і міською радою

    Голова обласної ради Ширма В.В. запропонував направити у Житомирську міську раду лист, щоб вона теж синхронно прийняла таку Програму.

Голова фракції ВО «Батьківщина» в обласній раді Кропивницький В.М. поцікавився, хто призначає виділення коштів і яким чином задовольняються заяви атошників.

Начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Торбас О.М. повідомив, що 46 заяв, які подані атошниками, управлінням погоджено.  Управлінню охорони здоров’я виділяються кошти на лікування військових за межами області, їх додано у Програму, оскільки трапляється багато непередбачуваних проблемних ситуацій.

Заступник директора департаменту праці і соціального захисту населення облдержадміністрації Бойм С.М. повідомила, що сьогодні прийшли роз’яснення на постанову Кабінету Міністрів України  №719 про виділення коштів на придбання житла для членів сімей загиблих та інвалідів 1, 2 груп щодо неврахування частини коштів на житло відповідних категорій людей. Зазначила, що для цього департамент просить зробити внутрішній перерозподіл коштів, які вже враховані в Програмі.

    Голова обласної ради Ширма В.В. зазначив, що з цього питання та по обласній Програмі з видання серії «Книга Пам’яті України. Обпалені війною. Житомирська область» на 2017–2018 роки під час розгляду на сесії бюджетних питань проінформує директор департаменту фінансів Ємченко Г.Г.

ВИРІШИЛИ: Внести на розгляд обласної ради дане питання.

                                               ( за – 16,
                                               проти – 0,
                                               утр. – 0,
                                               не гол. – 0)

11. Про Програму сприяння публічності та розвитку казначейського обслуговування області на 2017-2018 роки «Доступне казначейство».
Постійна комісія обласної ради з питань бюджету і комунальної власності погодила виділення коштів на Програму.

Директор департаменту фінансів Ємченко Г.Г. повідомила, що дана Програма передбачає виділення 195 тис.грн. на придбання 20 одиниць комп’ютерної та периферійної техніки для Головного управління Державної казначейської служби України у Житомирській  області.

Голова фракції «Народна партія» Рудченко М.М. запропонував підтримати даний проект рішення, крім того, звернутися у вищі органи влади  з проханням виділити приміщення для Головного управління Державної казначейської служби України у Житомирській  області.

ВИРІШИЛИ: Внести на розгляд обласної ради дане питання.

                                               ( за – 16,
                                               проти – 0,
                                               утр. – 0,
                                               не гол. – 0)

16. Про внесення  змін до обласного бюджету на 2016 рік.

Постійна комісія  обласної ради з питань бюджету і комунальної власності підтримала проект рішення.

    Голова фракції ВО «Батьківщина» в обласній раді Кропивницький В.М. повідомив, що вніс пропозицію виділити кошти для протезування аортального клапана Рачко О.В. та надання невідкладної допомоги Амосюк Н.В. за рахунок зменшення резервного фонду, попросив підтримати.

Директор департаменту фінансів Ємченко Г.Г. повідомила, що кошти на лікування зараз є можливість виділити на грудень 2016 року та до березня 2017 року, а потім на цілий рік.

Начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Торбас О.М. повідомив, що в управлінні є економія коштів, на лікування на 1 рік вистачить, тільки потрібний дозвіл комісії

Директор департаменту фінансів Ємченко Г.Г. погодилась, що можна використати кошти управління охорони здоров’я облдержадміністрації, за умови надання дозволу.

ВИРІШИЛИ: Внести на розгляд обласної ради дане питання.

                                               ( за – 16,
                                               проти – 0,
                                               утр. – 0,
                                               не гол. – 0)

22. Про звернення депутатів Житомирської обласної ради до Прем’єр-міністра України про недопущення скасування мораторію на вивіз необробленої деревини та прийняття альтернативного рішення, яке б дозволило одночасно вирішити спірні питання із СОТ, забезпечення ефективного обліку та контролю за використанням деревини і відтворенням лісів відповідно до європейських стандартів. Вноситься фракцією «Укроп», постійна комісія обласної ради з питань екології, охорони навколишнього середовища та використання природних ресурсів рекомендувала Озерчуку А.М. доопрацювати звернення доповненням та внести на розгляд президії обласної ради.

    Депутат обласної ради Нусбаум С.А. (БПП) вніс пропозицію виключити з проекту даного звернення останній абзац.

ВИРІШИЛИ: Внести на розгляд обласної ради дане питання, з урахуванням зауважень.

                                               ( за – 16,
                                               проти – 0,
                                               утр. – 0,
                                               не гол. – 0)

17. Про обласний бюджет на 2017 рік.

Перший заступник голови обласної ради Крамаренко С.М. вніс пропозицію зняти кошти, виділені для облаштування дитячого майданчика у с.Копище Олевського району.

Директор департаменту фінансів облдержадміністрації Ємченко Г.Г. пообіцяла, що дане питання буде вирішено, надала роз’яснення щодо розподілу коштів на Програму соціальної підтримки внутрішньо переміщених осіб з тимчасово окупованої території, районів проведення антитерористичної операції на територію Житомирської області та військовослужбовців, працівників Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, інших силових структур області, що брали участь у антитерористичній операції, у 2017 році.
Щодо обласного бюджету на 2017 рік, повідомила, що у проекті рішення будуть враховані наступні пропозиції:

1. Виготовлення документів на право власності для передачі майна професійно-технічних закладів освіти у спільну власність територіальних громад області - 568,1 тис.грн.;
2. Капремонт спального корпусу для дівчат Житомирської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату (співфінансування ДФРР) - 55,5 тис.грн.;
3. Введення додатково 3-х штатних одиниць у музей космонавтики ім.С.П.Корольова - 208,6 тис.грн.;
4. Оплата послуг по обстеженню учасників АТО обласним стоматологічним об'єднанням - 150,0 тис.грн.;
5. Будівництво пам'ятника "Героям Небесної сотні" на фасаді будівлі Житомирської облдержадміністрації на майдані ім.С.П.Корольова (співфінансування) - 200,0 тис.грн.
Запропонувала з питання щодо будівництва пам'ятника "Героям Небесної сотні" на фасаді будівлі Житомирської облдержадміністрації на майдані ім.С.П.Корольова звернутися у Житомирську міську раду з метою оголошення нового конкурсу.

ВИРІШИЛИ: Внести на розгляд обласної ради дане питання, з урахуванням пропозицій.

                                               ( за – 16,
                                               проти – 0,
                                               утр. – 0,
                                               не гол. – 0)

Голова обласної ради Ширма В.В. зазначив, що питання 12.32. Про внесення змін та погодження у новій редакції Статуту комунального  закладу “Радомишльська  загальноосвітня санаторна школа-інтернат  I-III ступенів” Житомирської обласної ради не завізоване департаментом фінансів облдержадміністрації.

Директор департаменту фінансів облдержадміністрації Ємченко Г.Г. повідомила, що даний проект рішення буде завізований.
    
18. Про затвердження розпоряджень голови облдержадміністрації.

Директор департаменту фінансів облдержадміністрації Ємченко Г.Г. повідомила, що за період між сесіями затверджено 4 розпорядження, які пропонується затвердити обласною радою.

ВИРІШИЛИ: Внести на розгляд обласної ради дане питання.

                                               ( за – 16,
                                               проти – 0,
                                               утр. – 0,
                                               не гол. – 0)


3.СЛУХАЛИ: Різне.

Голова обласної ради Ширма В.В. повідомив, що, враховуючи рішення Богунського районного суду м. Житомира від 18.08.16, ухвалу апеляційного суду Житомирської області від 02.11.16 у справі № 295/6067/16-ц, постанову державного виконавця про відкриття виконавчого провадження від 02.12.16 №53018001, про поновлення Гришковця Володимира Володимировича на посаді  директора комунальної установи «Обласна база спеціального медичного постачання» Житомирської обласної ради, було підготовлено відповідний проект рішення, який буде внесено на розгляд обласної ради.

ВИРІШИЛИ: Підтримати внесення даного питання на розгляд обласної ради.

                                               ( за – 16,
                                               проти – 0,
                                               утр. – 0,
                                               не гол. – 0)

Голова обласної ради Ширма В.В. повідомив, що є доручення постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах ветеранів щодо підготовки пропозицій по ситуації в комунальному вищому навчальному закладі «Бердичівський медичний коледж».

Заступник голови постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах ветеранів Сабадаш І.І. повідомив, що на засіданні комісії було розглянуто звернення депутатів обласної ради щодо поведінки і некоректних дій директора комунального вищого навчального закладу «Бердичівський медичний коледж» Клименюка В.П. Комісія вирішила рекомендувати вивчити дане питання та доручити управлінню майном і юридичної та кадрової роботи виконавчого апарату обласної ради підготувати відповідний проект рішення.

Перший заступник голови обласної ради Крамаренко С.М. запропонував дане питання внести на розгляд обласної ради останнім та розглянути його як депутатське звернення.

Голова облдержадміністрації Гундич І.П. зазначив, що звільнення керівника має відбуватися відповідно до чинного законодавства, продумано, щоб, як наслідок, не з’являлися судові справи.

Голова фракції РПЛ в обласній раді Романський І.В. зазначив, що вирішення даного питання – це політична воля обласної ради, необхідно звільнити директора комунального вищого навчального закладу «Бердичівський медичний коледж» Клименюка В.П.

Голова постійної комісії обласної ради з питань соціально-економічного розвитку регіону, інвестиційної діяльності, середнього і малого бізнесу, будівництва, транспорту та зв’язку Вітусевич В.Й. зазначив, що необхідно на сесії обласної ради розглянути дане питання.

Депутат обласної ради Рибак Н.І. зазначила, що дане питання можна вирішити шляхом об’єднання навчального закладу «Бердичівський медичний коледж» з комунальним вищим навчальним закладом Житомирський інститут медсестринства Житомирської обласної ради та зауважила, що не варто його вносити на розгляд обласної ради  разом з бюджетними питаннями.

Голова фракції «Самопоміч» в обласній     раді Ейсмонт В.С. зауважив, що  дане питання виникло уже давно та поцікавився, чому до цього часу воно не вирішено.

Начальник управління майном виконавчого апарату обласної ради Казьмірик В.І. повідомив, що в управлінні уже підготовлено проект рішення щодо об’єднання навчального закладу «Бердичівський медичний коледж» з комунальним вищим навчальним закладом Житомирський інститут медсестринства Житомирської обласної ради.

Голова обласної ради Ширма В.В. запропонував розглянути дане питання на наступній сесії або до чергової сесії узгодити його у фракціях.

Голова облдержадміністрації Гундич І.П. зазначив, що дане питання потрібно розглядати на наступній сесії обласної ради.

Голова постійної комісії обласної ради з гуманітарних питань Галагуза О.В. зазначила, що з даного питання потрібно скликати окрему сесію обласної ради.

Заступник голови постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах ветеранів Сабадаш І.І. підтримав пропозицію щодо внесення питання по ситуації в комунальному вищому навчальному закладі «Бердичівський медичний коледж» на наступну сесію обласної ради та зазначив, що рішення має бути правильно юридично оформлене.

Голова обласної ради Ширма В.В. поставив на голосування пропозицію перенести розгляд даного питання на наступну сесію обласної ради.

ВИРІШИЛИ: Перенести розгляд даного питання на наступну сесію обласної ради.

                                               ( за – 12,
                                               проти – 4,
                                               утр. – 0,
                                               не гол. – 0)

Голова постійної комісії обласної ради з гуманітарних питань Галагуза О.В. внесла пропозицію включити у порядок денний сесії обласної ради питання про звернення депутатів Житомирської обласної ради до Кабінету Міністрів України щодо сертифікації печей з випалу деревного вугілля.

ВИРІШИЛИ: Підтримати внесення даного питання на розгляд обласної ради.

                                               ( за – 16,
                                               проти – 0,
                                               утр. – 0,
                                               не гол. – 0)

Голова обласної ради Ширма В.В. запропонував повернутися до розгляду питання про поновлення Гришковця Володимира Володимировича на посаді  директора комунальної установи «Обласна база спеціального медичного постачання» Житомирської обласної ради та стягнення на його користь з обласної ради коштів у сумі 22 тис. 667 грн.

Директор департаменту фінансів облдержадміністрації Ємченко Г.Г. зазначила, що відшкодування цих коштів має бути відображене у рішенні про внесення змін до обласного бюджету за рахунок зменшення резервного фонду і спрямування коштів на виплату заборгованості по заробітній платі.

Заступник керуючого справами, начальник управління юридичної та кадрової роботи виконавчого апарату обласної ради Савенко І.О. зазначила, що в проекті рішення має бути передбачено лише поновлення Гришковця Володимира Володимировича на посаді директора комунальної установи «Обласна база спеціального медичного постачання» Житомирської обласної ради, а питання виплати середнього заробітку за час вимушеного прогулу керівнику потрібно відобразити  у рішенні про внесення змін до обласного бюджету на 2017 рік, за погодженням з департаментом фінансів облдержадміністрації.

Перший заступник голови обласної ради Крамаренко С.М. запропонував на виконання судових рішень з виплати заборгованості по заробітній платі зарезервувати в обласному бюджеті кошти у сумі 50 тис.грн.

ВИРІШИЛИ: Зарезервувати в обласному бюджеті кошти для виплати заборгованості по заробітній платі у сумі 50 тис. грн.

Голова обласної ради Ширма В.В. подякував усім за роботу та оголосив засідання президії обласної ради закритим.

 


Голова обласної ради                                       В.В. Ширма

Додаток до протоколу