• Номер скликання: 8 скликання
  • Тип документа: Протоколи президії
  • Рік документа: 2021


trizyb1
Україна

ЖИТОМИРСЬКА ОБЛАСНА РАДА

президія обласної ради восьмого скликання №6

02.11.2021 м. Житомир

Присутніх членів президії -23

Відкрив та вів засідання голова обласної ради Федоренко В.І.

1. СЛУХАЛИ: Про перелік питань, які планується розглянути на 6 сесії обласної ради 04.11.2021.

ВИСТУПИЛИ:
Кицак Л.В. – голова фракції «Слуга народу», голова депутатської групи з гендерних питань у Житомирській обласній раді «Рівні можливості» зазначила, що від фракції на розгляд обласної ради вносяться питання «Про звернення депутатів обласної ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо необхідності проведення за рахунок коштів державного бюджету комплексної перевірки радіоактивно забруднених земель Житомирської області на відповідність їх використання під сільськогосподарські угіддя», «Про звернення депутатів обласної ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо виплат компенсацій за втрачене майно громадянам, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС», «Про звернення депутатів обласної ради до НКРЕКП, АКУ, РНБО України, Комітету ВРУ з питань енергетики та житлово-комунальних послуг щодо заяви АТ «Житомиргаз» про зростання тарифу на розподіл природного газу».

ВИРІШИЛИ: Взяти за основу перелік питань.

( за – 23,
проти – 0,
утр. – 0,
не гол. – 0)

2. СЛУХАЛИ: Про узгодження окремих проєктів рішень.

Голова обласної ради Федоренко В.І. запропонував обговорити проєкти рішень, по яких були зауваження чи пропозиції при розгляді на засіданнях постійних комісій обласної ради та проєкти рішень, які були підготовлені за дорученням постійних комісій у ході їх проведення, а саме:

9. Про внесення змін до обласного бюджету Житомирської області на 2021 рік.

Постійна комісія обласної ради з питань агропромислового комплексу, земельних відносин та розвитку села пропонує погодити проєкт рішення з даного питання, крім пункту 3 пропозицій щодо внесення змін до обласного бюджету Житомирської області на 2021 рік, а саме: «Спрямування вільного залишку коштів загального фонду у сумі 3 201,6 тис. грн бюджету Житомирської територіальної громади на придбання квартир для Управління Служби безпеки України в Житомирській області на виконання рішення Господарського суду міста Києва від 28.01.2021 у справі № 910/12807/20».

ВИСТУПИЛИ:
Піонтківський П.В. – голова депутатської групи в Житомирській обласній раді «Земля – власність українського народу», Кропивницький В.М. –голова фракції «Честь і Сила» в обласній раді, Дмитрук О.В. – голова постійної комісії обласної ради з питань бюджету та фінансів.

ВИРІШИЛИ: Підтримати внесення даного питання на розгляд обласної ради.

( за – 22,
проти – 0,
утр. – 1,
не гол. – 0)

57. Про розподіл використання коштів, що надходять у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва.

Вноситься обласною державною адміністрацією. Подання від облдержадміністрації про внесення на розгляд обласної ради даного питання надійшло 25 жовтня. Оскільки засідання профільної постійної комісії з питань агропромислового комплексу, земельних відносин та розвитку села відбулося 22 жовтня, пропонується дане питання додатково розглянути перед сесією.

ВИРІШИЛИ: Підтримати внесення даного питання на розгляд обласної ради, за умови розгляду його перед сесією профільною комісією.

( за – 23,
проти – 0,
утр. – 0,
не гол. – 0)

70. Про Кодекс етичної поведінки депутатів Житомирської обласної ради.

Вноситься депутатами Кицак Л.В., Мусевич А.І. Постійна комісія обласної ради з питань регламенту, депутатської діяльності, місцевого самоврядування, законності, правопорядку та антикорупційної діяльності рекомендує відкласти дане питання на доопрацювання.

ВИРІШИЛИ: Зняти з розгляду дане питання на доопрацювання.

( за – 23,
проти – 0,
утр. – 0,
не гол. – 0)

72. Про звернення депутатів обласної ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо ратифікації Стамбульської конвенції.

Вноситься депутатом Кицак Л.В. Постійна комісія обласної ради з питань регламенту, депутатської діяльності, місцевого самоврядування, законності, правопорядку та антикорупційної діяльності рекомендує погодити проєкт рішення з даного питання і внести на розгляд обласної ради, вилучивши із назви та тексту рішення слова: «до Президента України, Кабінету Міністрів України».

ВИСТУПИЛИ:
Годований Р.М. – голова депутатської групи в обласній раді «Захист середнього і малого бізнесу», Кицак Л.В. – голова фракції «Слуга народу», голова депутатської групи з гендерних питань у Житомирській обласній раді «Рівні можливості», Рибак Н.І. – заступник голови фракції ОПЗЖ в обласній раді, Григорович М.С. – голова депутатської групи в обласній раді «На захист громад», заступник голови обласної ради Ширма В.В.

( за – 2,
проти – 19,
утр. – 2,
не гол. – 0)

ВИРІШИЛИ: Зняти з розгляду дане питання на доопрацювання.

73. Про звернення депутатів обласної ради до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України щодо недопущення підвищення тарифів і забезпечення їх обґрунтованого рівня.
Вноситься депутатом обласної ради Рабіновичем О.Ю.

Постійна комісія обласної ради з питань соціально-економічного розвитку регіону, інвестиційної діяльності, середнього і малого бізнесу, будівництва, транспорту та зв’язку рекомендувала розробнику проєкту рішення доопрацювати текст звернення і внести на розгляд президії обласної ради.
Постійна комісія обласної ради з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах ветеранів не підтримала звернення.

Крім того, на виконання рекомендацій постійної комісії обласної ради з питань соціально-економічного розвитку регіону, інвестиційної діяльності, середнього і малого бізнесу, будівництва, транспорту та зв’язку, на розгляд президії вноситься питання «Про звернення депутатів обласної ради до НКРЕКП, АКУ, РНБО України, Комітету ВРУ з питань енергетики та житлово-комунальних послуг щодо заяви АТ «Житомиргаз» про зростання тарифу на розподіл природного газу».

ВИСТУПИЛИ:
Голова фракції «Сила і Честь» в обласній раді Кропивницький В.М., голова постійної комісії обласної ради з питань бюджету та фінансів Дмитрук О.В., голова депутатської групи в обласній раді «Захист середнього і малого бізнесу» Годований Р.М., голова депутатської групи в Житомирській обласній раді «Земля – власність українського народу» Піонтківський П.В., голова фракції «Наш край» в обласній раді Диняк С.В., голова депутатської групи в Житомирській обласній раді «Розвиток Полісся» Журбенко П.Ю., заступник голови фракції ОПЗЖ в обласній раді Рибак Н.І., голова фракції РПЛ в обласній раді Крамаренко С.М., голова обласної ради Федоренко В.І.

ВИРІШИЛИ: Доручити заступнику керуючого справами, начальнику управління юридичної та кадрової роботи виконавчого апарату Житомирської обласної ради Репікову А.А., голові депутатської групи в обласній раді «Захист середнього і малого бізнесу» Годованому Р.М., голові фракції РПЛ в обласній раді Крамаренку С.М. доопрацювати текст звернення до сесії обласної ради та, крім зазначених адресатів, направити його у Верховну Раду України та Кабінет Міністрів України.

( за – 23,
проти – 0,
утр. – 0,
не гол. – 0)

74. Про звернення депутатів обласної ради до Президента України, Верховної Ради України, Генерального прокурора України щодо проведення розслідування про виведення коштів АТ КБ «Приватбанк».

Вноситься депутатом Рабіновичем О.Ю.
Постійна комісія обласної ради з питань регламенту, депутатської діяльності, місцевого самоврядування, законності, правопорядку та антикорупційної діяльності рекомендує відкласти дане питання на доопрацювання.
Голова обласної ради Федоренко В.І. запропонував зняти дане питання з розгляду та рекомендувати фракції «Європейська Солідарність» в обласній раді звернутися стосовно нього до правоохоронних органів.

ВИСТУПИЛИ:
Депутат обласної ради Онопрієнко В.В., голова депутатської групи в Житомирській обласній раді «Земля – власність українського народу» Піонтківський П.В.

ВИРІШИЛИ: Зняти з розгляду дане питання на доопрацювання.

( за – 22,
проти – 0,
утр. – 1,
не гол. – 0)

76. Про звернення депутатів обласної ради до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України щодо підвищення пенсій і виплати додаткової пенсії у 2021 році.

Питання вноситься депутатом обласної ради Рабіновичем О.Ю.

Постійна комісія обласної ради з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах ветеранів не підтримала звернення.

ВИРІШИЛИ: Зняти з розгляду дане питання.

( за – 18,
проти – 0,
утр. – 5,
не гол. – 0)


77. Про План заходів із профілактики йодної недостатності у Житомирській області на 2021-2025 роки.

Питання вноситься депутатом обласної ради Парфентієвою Т.М.
Постійна комісія обласної ради з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах ветеранів рекомендує доопрацювати дане питання.

ВИРІШИЛИ: Зняти з розгляду дане питання.

( за – 23,
проти – 0,
утр. – 0,
не гол. – 0)

78. Про звернення депутатів обласної ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо фінансування сфери охорони здоров'я у 2022 році.

Вноситься депутатом обласної ради Рабіновичем О.Ю.
Постійна комісія обласної ради з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах ветеранів рекомендує доопрацювати звернення.

ВИРІШИЛИ: Зняти з розгляду дане питання на доопрацювання.

( за – 21,
проти – 0,
утр. – 2,
не гол. – 0)

15. Про внесення змін у рішення обласної ради від 21.12.2017 № 900 «Про затвердження Положення про порядок управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області», зі змінами.

Проєкт рішення доповнюється порядком призначення керівників закладів фахової передвищої освіти та вносяться зміни у частині призначення головою обласної ради виконуючих обов’язки керівників підприємств, установ, організацій та відповідність їх кваліфікаційним вимогам.
Постійні комісії обласної ради з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах ветеранів, з гуманітарних питань погодили проєкт рішення.
Постійна комісія обласної ради з питань комунальної власності та майнових відносин рекомендувала вилучити пункт 1 проєкту рішення, який стосується порядку проведення конкурсу на заміщення посад керівників закладів фахової передвищої освіти, а також вилучити Положення про кваліфікаційні вимоги до особи, на яку покладається виконання обов’язків керівника або призначається виконуючим обов’язки керівник.

ВИСТУПИЛИ:
Заступник голови фракції ОПЗЖ в обласній раді Рибак Н.І., голова фракції «Пропозиція» в обласній раді Костюшко І.В., голова депутатської групи в обласній раді «Захист середнього і малого бізнесу» Годований Р.М., депутат обласної ради Онопрієнко В.В., голова депутатської групи в Житомирській обласній раді «Розвиток Полісся» Журбенко П.Ю., голова фракції РПЛ в обласній раді Крамаренко С.М., начальник управління майном виконавчого апарату Житомирської обласної ради Казьмірик В.І.

ВИРІШИЛИ: Підтримати внесення даного питання на розгляд обласної ради у редакції, запропонованій постійною комісією обласної ради з питань комунальної власності та майнових відносин.

( за – 21,
проти – 0,
утр. – 2,
не гол. – 0)

23. Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо поділу земельної ділянки.

Пропонується затвердити технічну документацію із землеустрою щодо поділу земельної ділянки, що перебуває у постійному користуванні комунального некомерційного підприємства «Обласний медичний спеціалізований центр» Житомирської обласної ради, загальною площею 18,2500 га для будівництва та обслуговування будівель закладів охорони здоров'я та соціальної допомоги, яка розташована за адресою: Житомирський район, с. Зарічани, вул. Бердичівське Шосе, 3, на земельні ділянки площею 18,0200 га.
Постійна комісія обласної ради з питань агропромислового комплексу, земельних відносин та розвитку села рекомендувала відкласти даний проєкт рішення на доопрацювання. Постійна комісія обласної ради з питань комунальної власності та майнових відносин також рекомендувала відкласти розгляд даного питання.

ВИРІШИЛИ: Зняти з розгляду дане питання.

( за – 23,
проти – 0,
утр. – 0,
не гол. – 0)

26. Про надання згоди на розроблення технічної документації із землеустрою щодо поділу земельної ділянки.

Пропонується надати згоду Романівському психоневрологічному інтернату Житомирської обласної ради на розроблення технічної документації із землеустрою щодо поділу земельної ділянки площею 15 га, що знаходиться за адресою: Житомирська область, Житомирський район, Романівська селищна рада, на дві окремі земельні ділянки площами 9,6861 га та 5,3139 га.
Постійна комісія обласної ради з питань агропромислового комплексу, земельних відносин та розвитку села рекомендувала, при наявності заяви від Романівського психоневрологічного інтернату, розглянути дане питання на наступному засіданні (перед сесією). Постійна комісія обласної ради з питань комунальної власності та майнових відносин погодила проєкт рішення.

ВИСТУПИЛИ:

Голова депутатської групи в обласній раді «Сприяння розвитку промисловості та підприємництву» на Житомирщині» Ходак І.Є.

ВИРІШИЛИ: Підтримати внесення даного питання на розгляд обласної ради.

( за – 23,
проти – 0,
утр. – 0,
не гол. – 0)

44–45. Питання стосуються припинення КНП «Житомирська обласна психіатрична лікарня» Житомирської обласної ради.

Постійна комісія обласної ради з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах ветеранів рекомендувала погодити проєкт рішення щодо припинення підприємства шляхом ліквідації.
Постійна комісія обласної ради з питань комунальної власності та майнових відносин рекомендує припинити КНП «Житомирська обласна психіатрична лікарня» шляхом приєднання до комунального підприємства по експлуатації адмінбудинків Житомирської обласної ради.

ВИРІШИЛИ: Підтримати внесення питання «Про припинення КНП «Житомирська обласна психіатрична лікарня» шляхом приєднання до комунального підприємства по експлуатації адмінбудинків Житомирської обласної ради» на розгляд обласної ради.

( за – 23,
проти – 0,
утр. – 0,
не гол. – 0)

Голова обласної ради Федоренко В.І. повідомив, що сьогодні на засіданні постійної комісії обласної ради з питань бюджету та фінансів було розглянуто проєкт рішення про звернення депутатів обласної ради до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо неприпустимості грубого наступу на фінансову спроможність місцевого самоврядування.
Комісія рекомендувала направити звернення обласній державній адміністрації для опрацювання та подальшого інформування обласної ради.

ВИРІШИЛИ: Зняти з розгляду проєкт даного рішення.

( за – 23,
проти – 0,
утр. – 0,
не гол. – 0)

Голова обласної ради Федоренко В.І. повідомив, що на засіданні постійної комісії обласної ради з питань регламенту, депутатської діяльності, місцевого самоврядування, законності, правопорядку та антикорупційної діяльності розглянуто та погоджено питання «Про внесення змін у рішення Житомирської обласної ради від 29.07.2021 № 186 (зміни до Антикорупційної програми).
Запропонував підтримати рішення постійної комісії.
ВИСТУПИЛИ:
Заступник голови обласної ради Ширма В.В.

ВИРІШИЛИ: Підтримати внесення даного питання на розгляд обласної ради.

( за – 23,
проти – 0,
утр. – 0,
не гол. – 0)

63. Про внесення змін у рішення Житомирської обласної ради від 17.03.2011 №127 «Про Положення про порядок та умови надання громадянам разової грошової допомоги», зі змінами.

Пропонується визначити у термін 15 днів апарату обласної ради на опрацювання документів для надання громадянам разової грошової допомоги.

ВИСТУПИЛИ:
Заступник голови обласної ради Ширма В.В.

ВИРІШИЛИ: Підтримати внесення даного питання на розгляд обласної ради.

( за – 23,
проти – 0,
утр. – 0,
не гол. – 0)

Голова обласної ради Федоренко В.І. поставив на голосування пропозицію голови фракції «Слуга народу», голови депутатської групи з гендерних питань у Житомирській обласній раді «Рівні можливості» Кицак Л.В. - внести від фракції на розгляд обласної ради питання «Про звернення депутатів обласної ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо необхідності проведення за рахунок коштів державного бюджету комплексної перевірки радіоактивно забруднених земель Житомирської області на відповідність їх використання під сільськогосподарські угіддя», «Про звернення депутатів обласної ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо виплат компенсацій за втрачене майно громадянам, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС», «Про звернення депутатів обласної ради до НКРЕКП, АКУ, РНБО України, Комітету ВРУ з питань енергетики та житлово-комунальних послуг щодо заяви АТ «Житомиргаз» про зростання тарифу на розподіл природного газу».

ВИРІШИЛИ: Підтримати внесення даних питань на розгляд обласної ради.

( за – 23,
проти – 0,
утр. – 0,
не гол. – 0)

3. СЛУХАЛИ: Різне.

Заступник голови фракції ОПЗЖ в обласній раді Рибак Н.І., голова фракції РПЛ в обласній раді Крамаренко С.М. порушили питання щодо функціональних обов’язків щодо повноважень постійних комісій обласної ради з питань комунальної власності та майнових відносин, бюджету та фінансів.

Перший заступник голови облдержадміністрації Остапченко Н.В. надала інформацію про рівень захворюваності на COVІD-19 в області та стан боротьби з хворобою.

Голова обласної ради Федоренко В.І. запропонував доручити виконавчому апарату Житомирської обласної ради підготувати спільну заяву депутатів обласної ради до жителів області щодо проведення вакцинації.

Голова обласної ради Федоренко В.І. зазначив, що є пропозиція провести сесію з обмеженою кількістю присутніх, запросити лише тих, чиї питання розглядатимуться на сесії.
Окрім того, всі присутні в сесійній залі мають мати з собою сертифікат про вакцинацію від COVID або негативний ПЛР чи ІФА-тест на виявлення коронавірусу.
Що стосується інформаційного забезпечення, буде здійснюватися пряма трансляція проведення пленарного засідання сесії обласної ради на каналі «Ютуб», доступ до якої буде надано телеканалам і засобам масової інформації.
ВИСТУПИЛИ:
Голова депутатської групи в обласній раді «Захист середнього і малого бізнесу» Годований Р.М., голова постійної комісії обласної ради з питань бюджету та фінансів Дмитрук О.В., голова депутатської групи в Житомирській обласній раді «Розвиток Полісся» Журбенко П.Ю.

Голова обласної ради Федоренко В.І. поставив на голосування пропозицію стосовно того, що присутні на сесії повинні мати з собою сертифікат про вакцинацію від COVID або негативний ПЛР-тест чи ІФА-тест на виявлення коронавірусу.

( за – 11,
проти – 12,
утр. – 0,
не гол. – 0)
(пропозицію не підтримано)

Голова обласної ради Федоренко В.І. подякував усім за роботу та оголосив засідання президії обласної ради закритим.

 

 

Голова обласної ради                                    В.І. Федоренко