• Номер скликання: 8 скликання
  • Тип документа: Протоколи сесій
  • Рік документа: 2024

                                                                    

trizyb1Україна
ЖИТОМИРСЬКА ОБЛАСНА РАДА

ПРОТОКОЛ
пленарного засідання сесії обласної ради №19

Дев’ятнадцята сесія                                    VІІІ скликання

07.03.2024                                           м. Житомир

Усього депутатів обласної ради – 63

Присутніх на сесії –49

              Відкрив і вів засідання 19 сесії обласної ради восьмого скликання заступник голови обласної ради Ширма В.В.

Заступник голови обласної ради Ширма В.В. наголосив, що, у разі включення сигналу повітряної тривоги, необхідно переміститися у бомбосховище. Після завершення тривоги потрібно повернутися в сесійну залу.

Висловив подяку і шану військовослужбовцям Збройних сил України, які непохитно стоять на захисті держави та відвойовують тимчасово окуповані ворогом міста і села України.

Запропонував вшанувати хвилиною мовчання світлу пам’ять українських воїнів, наших громадян, які загинули в боротьбі за територіальну цілісність, свободу і незалежність України.

Заступник голови обласної ради Ширма В.В. повідомив, що на сесію запрошені начальник, заступники начальника обласної військової адміністрації, директори департаментів, керівники правоохоронних органів.

Нагадав, що на десятій сесії обласної ради депутатами прийнято рішення про те, що у період дії воєнного стану в Україні проводитимуться закриті засідання сесій обласної ради.

На закритому засіданні ради, окрім депутатів ради, мають право бути присутніми визначені Погоджувальною радою обласної ради особи, присутність яких необхідна для розгляду відповідного питання. Крім того, на закритому засіданні ради мають право бути присутніми голова обласної державної адміністрації, прокурор області, інші особи, яким таке право надано чинним законодавством.

Заступник голови обласної ради Ширма В.В. повідомив, що, відповідно до статті 35 з приміткою 1 Закону України «Про запобігання корупції», у порядку статті 59 з приміткою 1 «Конфлікт інтересів» Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», депутати під час розгляду питань порядку денного сесії, у разі наявності конфлікту інтересів, самостійно повідомляють про наявність конфлікту інтересів.

1. СЛУХАЛИ: Про порядок денний сесії.

Заступник голови обласної ради Ширма В.В. повідомив, що на засіданні Погоджувальної ради погоджено та пропонується внести на розгляд ради питання згідно з переліком, розданим депутатам.

Заступник голови обласної ради Ширма В.В. поставив на голосування пропозицію взяти порядок денний за основу.

( за – 49,

 проти – 0,

 утр. – 0,

не гол. –3)

                                                (пропозицію підтримано)

Заступник голови обласної ради Ширма В.В. повідомив, що напередодні відбулось засідання постійних комісій обласної ради з гуманітарних питань та з питань регламенту, депутатської діяльності, місцевого самоврядування, законності, правопорядку та антикорупційної діяльності, на яких розглянуто питання «Про звернення депутатів обласної ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Ради національної безпеки і оборони України, Міністерства освіти і науки України щодо реорганізації Поліського національного університету шляхом його приєднання до Житомирського державного університету імені Івана Франка».

Постійна комісія обласної ради з гуманітарних питань не підтримала дане звернення, а комісія з питань регламенту, депутатської діяльності, місцевого самоврядування, законності, правопорядку та антикорупційної діяльності підтримала внесення даного питання на розгляд обласної ради.

ВИСТУПИЛИ:

Депутати обласної ради Олійник О.В. (Наш край), Скидан О.В. (Сила і Честь), Годований Р.М. (Пропозиція), Григорович М.С. (ВО «Батьківщина»), Крамаренко С.М. (РПЛ), Нагорняк В.В. (позафракційний), голова консультаційної ради у справах ветеранів Сліпченко Михайло.

Депутат обласної ради Скидан О.В. (Сила і Честь), відповідно до ст.59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», в порядку, визначеному статтею 35-1 Закону України «Про запобігання корупції», повідомив про можливий конфлікт інтересів та про те, що не буде брати участі у голосуванні щодо включення питання «Про звернення депутатів обласної ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Ради національної безпеки і оборони України, Міністерства освіти і науки України щодо реорганізації Поліського національного університету шляхом його приєднання до Житомирського державного університету імені Івана Франка» у порядок денний.

Заступник голови обласної ради Ширма В.В. поставив на голосування пропозицію включити у порядок денний питання «Про звернення депутатів обласної ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Ради національної безпеки і оборони України, Міністерства освіти і науки України щодо реорганізації Поліського національного університету шляхом його приєднання до Житомирського державного університету імені Івана Франка».

( за – 19,

 проти – 4,

 утр. – 16,

не гол. –12)

                                              (пропозицію не підтримано)

Заступник голови обласної ради Ширма В.В. поставив на голосування пропозицію затвердити порядок денний в цілому.

ВИРІШИЛИ: Затвердити порядок денний в цілому.

(за –46,

проти – 0,

утр. – 0,

не гол. –3)

2. СЛУХАЛИ: Про регламент роботи сесії.

Заступник голови обласної ради Ширма В.В. запропонував затвердити регламент сесії обласної ради, а саме: для інформації з питань порядку денного – до 10 хвилин, для виступаючих – до 7 хвилин, відповіді на запитання – до 3 хвилин.

ВИРІШИЛИ: Затвердити запропонований регламент роботи сесії обласної ради.

( за – 51,

 проти – 0,

 утр. – 0,

не гол. – 0)

Заступник голови обласної ради Ширма В.В. повідомив, що із заявою про виступ звернувся Дяченко Андрій, військовослужбовець 37 окремої військової бригади морської піхоти та запропонував розглянути його інформацію після розгляду 1 питання порядку денного – про звіт Житомирської обласної державної (військової) адміністрації про виконання Програми економічного і соціального розвитку Житомирської області на  2023 рік.

3. СЛУХАЛИ: Про звіт Житомирської обласної державної (військової) адміністрації про виконання Програми економічного і соціального розвитку Житомирської області на  2023 рік.

Інформує: Бунечко В.І. – начальник обласної військової (державної) адміністрації (звіт додається).

ВИРІШИЛИ: Прийняти рішення з даного питання.

( за – 51,

 проти – 0,

 утр. – 0,

 не гол. – 1)

                                                   (рішення додається)

      Заступник голови обласної ради Ширма В.В. поставив на голосування пропозицію надати слово для виступу Дяченку Андрію - військовослужбовцю 37 окремої військової бригади морської піхоти військової частини А 4548.

( за – 44,

 проти – 0,

 утр. – 0,

не гол. –8)

                                              (пропозицію  підтримано)

     

         Військовослужбовець 37 окремої військової бригади морської піхоти Дяченко Андрій порушив питання щодо виділення коштів 37 окремій військовій бригаді морської піхоти військової частини А4548 для придбання необхідних засобів захисту.