• Номер скликання: 7 скликання
  • Тип документа: Протоколи сесій
  • Рік документа: 2016

 

trizyb1
Україна
ЖИТОМИРСЬКА ОБЛАСНА РАДА

ПРОТОКОЛ

Шоста сесія                                            VІІ скликання

26.09.16                                    м. Житомир

Усього обрано депутатів – 64    
Присутніх на сесії – 62

Голова обласної ради Лабунська А.В. зазначила, що обласна рада звернулася до Головного управління Національної поліції в Житомирській області та управління Служби безпеки України в Житомирській області з проханням забезпечити порядок під час проведення сесії та пропускний режим депутатів і запрошених у приміщенні сесійної зали. Проте, у залі багато сторонніх осіб.

Голова блоку патріотичних сил громадської організації «Всеукраїнський блок патріотичних сил» зазначив, що громадські організації незадоволені роботою керівництва  області. Звинуватив владу у корумпованості та зауважив, що активісти і надалі будуть контролювати роботу народних обранців.

Голова обласної ради Лабунська А.В. попросила оператора електронної системи підрахунку голосів заблокувати робочі місця відсутніх депутатів Дідківського В.О. (НП), Диняка С.В. (БПП).

Голова обласної ради Лабунська А.В. повідомила, що на сесію запрошені тимчасово виконуючий обов’язки голови облдержадміністрації та заступники голови облдержадміністрації, голови районних рад та райдержадміністрацій, міські голови, керівники департаментів та управлінь облдержадміністрації, керівники обласних управлінь, організацій та установ, представники засобів масової інформації.

В роботі сесії беруть участь народні депутати Ревега О.В. та Мосійчук І.В.

Голова обласної ради Лабунська А.В. повідомила про кадрову зміну, яка відбулася після п’ятої сесії обласної ради сьомого скликання, а саме:
начальником Головного територіального управління юстиції у Житомирській області призначений Грабар Олександр Володимирович.

1. СЛУХАЛИ: Про обрання секретаріату сесії обласної ради.

Депутат обласної ради Заруцький В.Т. (Батьківщина) вніс пропозицію ввести до складу секретаріату депутатів: Гулу Р.М., Подіка А.О., Пасічника О.М.
Голова обласної ради Лабунська А.В. запропонувала одного із членів секретаріату замінити на представника фракції «Батьківщина» в обласній раді Заруцького В.Т.
Депутат обласної ради Смичок І.А. (РПЛ) вніс пропозицію ввести до складу секретаріату депутатів: Галагузу О.В., Павлушенка О.Д., Чорноморця О.П.

Депутат обласної ради Чорноморець О.П. (Оп. блок) взяв самовідвід.

Депутат обласної ради Смичок І.А. (РПЛ) запропонував замість кандидатури Чорноморця О.П. ввести до складу секретаріату депутата Янчука В.Г.

Голова обласної ради Лабунська А.В. поставила на голосування пропозицію ввести до складу секретаріату депутатів: Гулу Р.М., Подіка А.О., Заруцького В.Т.

                            (за –24,
проти – 4,
утр. – 0,
не гол. – 34)
                      (пропозицію не підтримано)

Голова обласної ради Лабунська А.В. поставила на голосування пропозицію ввести до складу секретаріату депутатів: Галагузу О.В., Павлушенка О.Д., Янчука В.Г.

ВИРІШИЛИ:    Обрати секретаріат у складі трьох депутатів:

1.    Галагузи О.В. (Самопоміч).  
2.    Павлушенка О.Д. (БПП).
3.    Янчука В.Г. (Свобода).

(за –51,
проти – 0,
утр. – 0,
не гол. –11)

2. СЛУХАЛИ: Про порядок денний сесії.
Голова обласної ради Лабунська А.В. повідомила, що на засіданні президії обласної ради підтримано та пропонується розглянути на позачерговому засіданні ради такі питання:
1. Про внесення змін до перспективного плану формування територій громад Житомирської області.
2. Про розгляд клопотань Державної служби геології та надр України.
3. Про внесення змін до обласного бюджету на 2016 рік.

Голова обласної ради Лабунська А.В. поставила на голосування пропозицію взяти порядок денний за основу.

( за – 27,
 проти – 0,
 утр. – 0,
не гол. –35)
(пропозицію не підтримано)

Голова обласної ради Лабунська А.В. повторно поставила на голосування пропозицію взяти порядок денний за основу.

( за – 62,
 проти – 0,
 утр. – 0,
не гол. –0)
(пропозицію підтримано)

Депутат обласної ради Жабокрицький Є.В. («Самопоміч») озвучив звернення 37 депутатів обласної ради (додається) та вніс пропозицію включити у порядок денний питання «Про дострокове припинення повноважень голови Житомирської обласної ради Лабунської А.В.».

Депутат обласної ради Науменко В.А. (УКРОП) запропонував не підтримувати дану пропозицію.

Депутат обласної ради Ніколайчук О.В. («Батьківщина») зазначив про відсутність причин для дострокового припинення повноважень голови Житомирської обласної ради Лабунської А.В.

Депутат обласної ради Кізін С.В. («Свобода») зазначив, що фракція у повному складі підтримує дострокове припинення повноважень голови Житомирської обласної ради Лабунської А.В. Зауважив, що, на жаль, за головування Лабунської А.В. обласна рада перестала бути представницьким органом.

Голова обласної ради Лабунська А.В. зазначила, що перед достроковим припиненням повноважень голова обласної ради має прозвітувати про роботу, тому на наступну сесію вона готова підготувати таку інформацію. Озвучила заяву про складення нею повноважень голови Житомирської обласної ради і попросила прийняти відповідне рішення шляхом відкритого поіменного голосування, як це встановлено ст. ст. 56,58 Регламенту роботи обласної ради VІІ скликання.
Внесла та поставила на голосування пропозицію затвердити озвучену заяву та повідомила, що, відповідно до ст.59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Закону України «Про запобігання корупції», не буде брати участі у голосуванні.

( за – 4,
 проти – 4,
 утр. – 0,
не гол. –54)
(пропозицію не підтримано)

Депутат обласної ради Собко Т.Д. (Свобода) зауважив, що, відповідно до Регламенту роботи обласної ради VІІ скликання, пропозиції потрібно ставити на голосування у порядку їх надходження.

Голова обласної ради Лабунська А.В. нагадала, що сама просить добровільної відставки і просить провести поіменне голосування.

            Депутат обласної ради Галагуза О.В. (Самопоміч), член секретаріату, нагадала, що першою надійшла пропозиція депутата обласної ради Жабокрицького Є.В. («Самопоміч»), а потім голови обласної ради Лабунської А.В., тому їх потрібно ставити на голосування у порядку надходження. Крім того, пропозиція депутата обласної ради Жабокрицького Є.В. («Самопоміч») підкріплена 37 підписами депутатів обласної ради, а це – більшість.
Повідомила, що під стінами адмінбудинку зібралися громадяни, які стурбовані долею обласного медичного центру вертебрології і реабілітації Житомирської обласної ради щодо подальшого його функціонування.

Голова обласної ради Лабунська А.В. зазначила, що її заява – це не питання порядку денного, а звичайна заява про добровільне дострокове складення повноважень. Депутатам потрібно просто проголосувати, і продовжить ведення сесії перший заступник голови обласної ради Ширма В.В.

Депутат обласної ради Кізін С.В. (Свобода) зазначив, що, відповідно до Регламенту роботи обласної ради (ст. 125), голова ради є підзвітним раді і може бути нею звільнений шляхом таємного голосування.

Депутат обласної ради Крамаренко С.М. (РПЛ) запропонував, що, у разі, якщо голова обласної ради Лабунська А.В. відмовляється вести сесію, то вона має передати ці повноваження першому заступнику голови обласної ради Ширмі В.В. та підтримав голосування пропозицій у порядку їх надходження.

Голова обласної ради Лабунська А.В. зазначила, що не може відмовитись вести сесію, оскільки депутатський корпус спочатку має проголосувати за її відставку.

Депутат обласної ради Рудченко М.М. (НП) зазначив, що голова обласної ради має право на складення повноважень, депутати повинні за це проголосувати.

Депутат обласної ради Кізін С.В. (Свобода) зазначив, що тоді, відповідно до ст.137 Регламенту роботи обласної ради, сесію продовжує вести перший заступник голови обласної ради, який повинен включити у порядок денний обидві пропозиції, щоб рада прийняла рішення.

Голова обласної ради Лабунська А.В. зазначила, що депутати не можуть відсторонити її від ведення сесії та ще раз нагадала, що її заява про складення повноважень не є питанням порядку денного.

Депутат обласної ради Науменко В.А. (УКРОП) вніс пропозицію підтримати заяву голови обласної ради Лабунської А.В. про складення нею повноважень.

    Депутат обласної ради Кізін С.В. (Свобода) ще раз зазначив, що, відповідно до ст. 125 Регламенту роботи обласної ради, потрібно включити у прядок денний пропозиції у порядку їх надходження або, відповідно до ст.137 сесію продовжує вести перший заступник голови обласної ради, який повинен включити у порядок денний обидві пропозиції, щоб рада прийняла рішення.

Депутат обласної ради Ніколайчук О.В. (Батьківщина)  запропонував відкрито поіменно проголосувати за заяву голови обласної ради Лабунської А.В. про складення нею повноважень.

Депутати обласної ради Кізін С.В. (Свобода) та Смичок І.А. (РПЛ) запропонували на вимогу фракцій оголосити перерву для остаточного вирішення даного питання та підготовки, у разі необхідності, проекту рішення.

Голова обласної ради Лабунська А.В. оголосила перерву на 20 хвилин.

Після перерви депутати продовжили роботу.

Голова обласної ради Лабунська А.В. поставила на голосування пропозицію включити у порядок денний її заяву про складення нею повноважень як головою обласної ради.

( за – 53,
 проти – 0,
 утр. – 1,
не гол. –8)
(пропозицію підтримано)


Голова обласної ради Лабунська А.В. озвучила проект рішення «Про дострокове припинення повноважень голови Житомирської обласної ради Лабунської А.В.» та повідомила, що, відповідно до ст.59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Закону України «Про запобігання корупції», не буде брати участі у голосуванні.

ВИРІШИЛИ: Прийняти рішення з даного питання.

( за – 36,
 проти – 3,
утр. – 1,
не гол. – 22)
                                      (рішення додається)

Депутат обласної ради Лабунська А.В. зайняла крісло депутата у сесійній залі.

            Засідання обласної ради продовжив вести перший заступник голови обласної ради Ширма В.В.

Депутат обласної ради Крамаренко С.М. (РПЛ) вніс пропозицію включити у порядок денний питання про зміну Регламенту роботи сесії обласної ради до 21 години та про обрання голови, першого заступника і заступника голови обласної ради.

Депутат обласної ради Галагуза О.В. (Самопоміч) запропонувала розглянути питання щодо подальшого функціонування обласного медичного центру вертебрології і реабілітації Житомирської обласної ради та в різному заслухати громадян Возного С.О., Мєшкова Д.М. з приводу підтримки малого і середнього бізнесу, зокрема стосовно інтересів виробників деревинного вугілля.

Перший заступник голови обласної ради Ширма В.В. поставив на голосування пропозицію депутата обласної ради Крамаренка С.М. (РПЛ) - включити у порядок денний питання про зміну Регламенту роботи сесії обласної ради щодо продовження роботи до 21 години.

( за – 38,
 проти – 0,
 утр. – 0,
не гол. – 24)
(пропозицію підтримано)

Перший заступник голови обласної ради Ширма В.В. поставив на голосування пропозицію депутата обласної ради Крамаренка С.М. (РПЛ) - включити у порядок денний питання про обрання голови, першого заступника і заступника голови обласної ради.

( за – 38,
 проти – 0,
 утр. – 0,
не гол. – 24)
(пропозицію підтримано)

Перший заступник голови обласної ради Ширма В.В. поставив на голосування пропозицію депутата обласної ради Галагузи О.В. (Самопоміч) - в «різному» заслухати громадян, які записалися на виступи.

( за – 36,
 проти – 0,
 утр. – 0,
не гол. – 26)
(пропозицію підтримано)

Перший заступник голови обласної ради Ширма В.В. поставив на голосування пропозицію затвердити порядок денний в цілому.

( за – 39,
 проти – 0,
 утр. – 0,
не гол. –23)
(пропозицію підтримано)

Щодо подальшого функціонування обласного медичного центру вертебрології і реабілітації Житомирської обласної ради, вирішили заслухати лікаря обласного медичного центру вертебрології і реабілітації Марка Б.Б., який повідомив, що, відповідно до рішення Житомирської обласної ради від 23.03.2004 № 395, згідно з наказом управління охорони здоров’я Житомирської обласної державної адміністрації від 05.04.2004 № 145, обласний медичний центр вертебрології і реабілітації був переміщений на умовах оренди в майновий комплекс «Лісовий берег». Проінформував, що, згідно з інформаційною довідкою з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, об’єкт нерухомого майна – туристична база «Лісовий берег» – загальною площею 2673,7 кв. м за адресою: Житомирська область, м. Житомир, Чуднівське шосе, 1, з 21.07.16 перебуває  у власності  дочірнього підприємства «Житомиртурист» приватного акціонерного товариства «Укрпрофтур», який погрожує розірванням договору оренди та вп’ятеро підвищив вартість орендної плати. Наголосив, що були неодноразові спроби заволодіння землями центру, що знаходяться за адресами: м. Житомир,                                         вул. Петровського, 5, загальною площею 1,4 га та вул. Жукова, загальною площею 0,5 га. Звернувся з проханням створити робочу групу з вивчення даного питання, включивши до її складу депутатів обласної ради, та віднайти можливість виділення коштів для покриття заборгованості з орендної плати, оскільки орендна плата за 7 років склала 1,1 млн. грн., проіндексована залишкова вартість майнового комплексу “Лісовий берег” становить 2,9 млн. грн. та за понад 20 років оренди із бюджету області було виділено більше ніж 12 млн. грн. для проведення поточних та капітальних ремонтів майнового комплексу.

Депутат обласної ради Рудченко М.М. (НП) зауважив, що потрібно вивчити усі аспекти передачі права та форми власності. Запропонував лікарю обласного медичного центру вертебрології і реабілітації Марку Б.Б. спільно з депутатами обласної ради розпочати переговорний процес з «Укрпрофтуром», а в подальшому відслідковувати регулярність платежів за оренду. Запевнив, що депутатський корпус обласної ради не допустить ліквідації центру.

Перший заступник голови обласної ради Ширма В.В. повідомив, що порушене питання розглядалося на засіданні президії обласної ради, відповідно до рішення якої створено робочу групу з метою його детального опрацювання. Наголосив,  що, з метою збереження робочих місць та для подальшого надання якісного лікування населенню області обласна рада буде порушувати питання про продовження використання обласним медичним центром вертебрології і реабілітації Житомирської обласної ради майнового комплексу «Лісовий берег» або його передачу у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Житомирської області та що керівництво обласної ради спільно з депутатським корпусом не допустить ліквідації центру.

Представник лікарні повідомила, що профспілковою організацією підготовлено звернення до голови профспілок України щодо збереження соціально важливого закладу.

Перший заступник голови обласної ради Ширма В.В. запропонував продовжити роботу сесії обласної ради без перерви та поставив на голосування дану пропозицію.

( за – 46,
 проти – 0,
 утр. – 0,
не гол. –16)
(пропозицію підтримано)

3 .СЛУХАЛИ: Про внесення змін до перспективного плану формування територій громад Житомирської області.

    Інформує: Ширма В.В. - перший заступник голови обласної ради. Запропонував взяти даний проект рішення за основу.

( за – 51,
 проти – 3,
 утр. – 0,
не гол. –8)
(пропозицію підтримано)

    Перший заступник голови обласної ради Ширма В.В. поставив на голосування проект рішення в цілому, зі змінами, внесеними президією обласної ради стосовно Семенівської об’єднаної територіальної громади.

ВИРІШИЛИ: Прийняти рішення з даного питання.

( за – 56,
 проти – 0,
утр. – 0,
не гол. – 6)
                                      (рішення додається)

4. СЛУХАЛИ: Про розгляд клопотань Державної служби геології та надр України.

Інформує: Ширма В.В. - перший заступник голови обласної ради.

ВИРІШИЛИ: Прийняти рішення з даного питання.

( за – 54,
 проти – 1,
утр. – 0,
не гол. – 7)
                                      (рішення додається)

5. СЛУХАЛИ: Про внесення змін до обласного бюджету на 2016 рік.

Інформує: Ємченко Г.Г. – директор департаменту фінансів облдержадміністрації. Повідомила, що у рішенні будуть відображені всі зміни, внесені депутатами обласної ради, які озвучені в її інформації.

ВИРІШИЛИ: Прийняти рішення з даного питання.

( за – 58
 проти – 0,
утр. – 0,
не гол. – 4)
                                        (рішення додається)

6. СЛУХАЛИ: Про обрання голови, першого заступника і заступника голови обласної ради.

Депутат обласної ради Нусбаум С.А. (БПП) вніс пропозицію  обрати головою обласної ради депутата Ширму В.В.

Депутат обласної ради Кізін С.В. (Свобода) зазначив, що обрання голови – це процедура, пов’язана з таємним голосуванням, та запропонував обрати лічильну комісію для таємного голосування.

7. СЛУХАЛИ: Про обрання лічильної комісії.

ВИРІШИЛИ: Обрати лічильну комісію у складі восьми депутатів, а саме:

1. Довгополий Ю. Д. (БПП).
2. Павлюк Р.В. (БПП).
3. Романський І.В. (РПЛ).
4. Нагорняк В.В. (Оп. блок).
5. Ющенко О.М. (НП).
6. Озерчук А.М. (УКРОП).
7. Жабокрицький Є.В. (Самопоміч).
8. Кізін С.В. (Свобода).

( за – 43
 проти – 0,
утр. – 0,
не гол. – 19)

    Перший заступник голови обласної ради Ширма В.В. оголосив перерву для засідання лічильної комісії.


Після перерви перший заступник голови обласної ради Ширма В.В. від лічильної комісії надав слово депутату Довгополому Ю.Д. (БПП), який озвучив протокол №1 засідання лічильної комісії про обрання голови і секретаря комісії, відповідно до якого головою комісії обрано Довгополого Ю.Д., секретарем – Павлюка Р.В. (протокол додається).

Перший заступник голови обласної ради Ширма В.В. запропонував взяти дану інформацію до відома.

ВИРІШИЛИ: Інформацію взяти до відома.

( за – 44
 проти – 0,
утр. – 0,
не гол. – 18)

Голова лічильної комісії Довгополий Ю.Д. (БПП) ознайомив присутніх з протоколом засідання лічильної комісії №2 про затвердження форми бюлетеня таємного голосування по виборах голови обласної ради та роз’яснив присутнім правила таємного голосування (додається).
    У бюлетень по виборах голови обласної ради внесено кандидатуру депутата Ширми В.В.
    Перший заступник голови обласної ради Ширма В.В. запропонував провести електронну реєстрацію присутніх у залі депутатів.

    У залі засідань працюють 49 депутатів.

    Перший заступник голови обласної ради Ширма В.В. попросив оператора електронної системи підрахунку голосів заблокувати робочі місця відсутніх депутатів.

ВИРІШИЛИ: Протокол засідання лічильної комісії №2 взяти до відома.

( за – 48
 проти – 0,
утр. – 0,
не гол. – 1)

    Перший заступник голови обласної ради Ширма В.В. оголосив перерву для проведення таємного голосування по виборах голови обласної ради.

Після перерви голова лічильної комісії Довгополий Ю.Д. (БПП) ознайомив присутніх з протоколом засідання лічильної комісії №3 про вибори голови обласної ради (додається) та повідомив, що для голосування виготовлено 64 бюлетені, видано для голосування - 44, у голосуванні взяли участь 43 депутати, визнаних недійсними - 0 бюлетенів, не взяв участь у голосуванні -1 депутат, не підтримали кандидата - 0, кількість голосів, поданих за кандидата, - 43.
    Таким чином, за результатами таємного голосування Ширма В.В. вважається обраним головою обласної ради.

    Перший заступник голови обласної ради Ширма В.В. повідомив про необхідність прийняття рішень про дострокове припинення повноважень заступників обласної ради і обрання нових.
Озвучив заяву про складення повноважень першого заступника голови обласної ради.

8. СЛУХАЛИ: Про дострокове припинення повноважень першого заступника голови обласної ради.

ВИРІШИЛИ: Прийняти рішення з даного питання.

( за – 46
 проти – 0,
утр. – 0,
не гол. – 3)
                                        (рішення додається)
    
9. СЛУХАЛИ: Про обрання голови Житомирської обласної ради.

    Депутат обласної ради Ширма В.В. озвучив, поставив на голосування проект підготовленого рішення про обрання голови Житомирської обласної ради та повідомив, що, відповідно до ст.59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Закону України «Про запобігання корупції», не буде брати участі у голосуванні.

ВИРІШИЛИ: Прийняти рішення з даного питання.

( за – 44
 проти – 0,
утр. – 0,
не гол. – 5)
                                    (рішення додається)

    Депутат обласної ради Ширма В.В. попросив повернутися до голосування з даного питання, оскільки помилково взяв участь у голосуванні.

    Депутат обласної ради Ширма В.В. поставив на голосування пропозицію повернутися до розгляду питання «Про обрання голови Житомирської обласної ради».

( за – 43
 проти – 0,
утр. – 0,
не гол. – 6)
                                      (пропозицію підтримано)

    Депутат обласної ради Ширма В.В. повторно поставив на голосування проект рішення «Про обрання голови Житомирської обласної ради».

ВИРІШИЛИ: Прийняти рішення з даного питання.

( за – 43
 проти – 0,
утр. – 0,
не гол. – 6)
                                        (рішення додається)

    Депутат обласної ради, голова постійної комісії з питань регламенту, депутатської діяльності, місцевого самоврядування, законності, правопорядку та антикорупційної діяльності Кізін С.В. (Свобода) озвучив проекти рішень про присвоєння рангу голові Житомирської обласної ради та визначення умов оплати праці голови обласної ради.

    Голова обласної ради Ширма В.В. поставив на голосування питання «Про присвоєння рангу голові Житомирської обласної ради та визначення умов оплати праці голови обласної ради та зазначив, що, відповідно до ст.59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Закону України «Про запобігання корупції», не буде брати участі у голосуванні.

ВИРІШИЛИ: Прийняти рішення з даного питання.

( за – 44
 проти – 0,
утр. – 0,
не гол. – 5)

    Депутат обласної ради, голова постійної комісії з питань регламенту, депутатської діяльності, місцевого самоврядування, законності, правопорядку та антикорупційної діяльності Кізін С.В. (Свобода) зазначив, що це різні проекти рішень та запропонував повернутися до голосування по кожному проекту окремо.

    Голова обласної ради Ширма В.В. поставив на голосування пропозицію повернутися до голосування по кожному проекту рішення окремо.

( за – 45
 проти – 0,
утр. – 0,
не гол. – 4)
                                      (пропозицію підтримано)

10. СЛУХАЛИ: Про присвоєння рангу голові Житомирської обласної ради.

    Голова обласної ради Ширма В.В. поставив на голосування питання «Про присвоєння рангу голові Житомирської обласної ради» та зазначив, що, відповідно до ст.59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Закону України «Про запобігання корупції», не буде брати участі у голосуванні.

ВИРІШИЛИ: Прийняти рішення з даного питання.

( за – 45
 проти – 0,
утр. – 0,
не гол. – 4)
                                        (рішення додається)

11. СЛУХАЛИ: Про визначення умов оплати праці голови обласної ради.

    Голова обласної ради Ширма В.В. поставив на голосування питання «Про визначення умов оплати праці голови обласної ради» та зазначив, що, відповідно до ст.59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Закону України «Про запобігання корупції», не буде брати участі у голосуванні.

ВИРІШИЛИ: Прийняти рішення з даного питання.

( за – 45
 проти – 0,
утр. – 0,
не гол. – 4)
                                        (рішення додається)

    Голова обласної ради Ширма В.В. подякував за підтримку, закликав усіх до плідної співпраці, конструктивної роботи, прийняття консолідованих рішень.

    Голова обласної ради Ширма В.В. повідомив, що, відповідно до ст. 134 Регламенту роботи обласної ради, перший заступник і заступник голови обласної ради обираються із числа депутатів шляхом таємного голосування за поданням голови. Відповідно до ст. 135 Регламенту, вніс на розгляд обласної ради питання про дострокове припинення повноважень заступника голови обласної ради Рибак Н.І.

    Голова обласної ради Ширма В.В. оголосив перерву для затвердження форми бюлетеня по достроковому припиненню повноважень заступника голови обласної ради Рибак Н.І.

    Після перерви голова лічильної комісії Довгополий Ю.Д. (БПП) ознайомив присутніх з протоколом засідання лічильної комісії №4 про затвердження форми бюлетеня по достроковому припиненню повноважень заступника голови обласної ради Рибак Н.І. (додається).

ВИРІШИЛИ: Протокол засідання лічильної комісії №4 взяти до відома.

( за – 44
 проти – 0,
утр. – 0,
не гол. – 5)

    Голова обласної ради Ширма В.В. оголосив перерву для таємного голосування по достроковому припиненню повноважень заступника голови обласної ради Рибак Н.І.

    Після перерви голова лічильної комісії Довгополий Ю.Д. (БПП) ознайомив присутніх з протоколом засідання лічильної комісії №5 про дострокове припинення повноважень заступника голови обласної ради Рибак Н.І. (додається).


12. СЛУХАЛИ: Про дострокове припинення повноважень заступника голови обласної ради Рибак Н.І.

    Інформує: Ширма В.В. - голова обласної ради. Озвучив проект підготовленого рішення.

ВИРІШИЛИ: Прийняти рішення з даного питання.

( за – 43
 проти – 0,
утр. – 0,
не гол. – 6)
                                        (рішення додається)

    
    Депутат обласної ради Смичок І.А. (РПЛ) вніс пропозицію продовжити роботу сесії до 23 години.

    Голова обласної ради Ширма В.В. поставив на голосування пропозицію депутата обласної ради Смичка І.А. (РПЛ) – внести зміни у регламент роботи сесії обласної ради, продовживши її роботу до 23 години.

( за – 37,
 проти – 0,
утр. – 0,
не гол. – 12)
                                  (пропозицію підтримано)

    Голова обласної ради Ширма В.В. нагадав, що, відповідно до ст. 134 Регламенту роботи обласної ради, , перший заступник і заступник голови обласної ради обираються із числа депутатів за поданням голови обласної ради шляхом таємного голосування. Вніс пропозицію першим заступником голови обласної ради обрати Крамаренка С.М., заступником голови обласної ради – Вілівчука М.О. та оголосив перерву для затвердження бюлетенів голосування по виборах першого заступника і заступника голови обласної ради.

    У перерві вирішили заслухати громадян, які записалися до виступу у «Різному».

Депутат місцевої ради Київської області Возний С.О. висловив сподівання, що нові заступники голови обласної ради будуть дбати передусім про інтереси громади області. Зазначив, що на сьогодні актуальним в області залишається питання підтримки роботи малого та середнього бізнесу. Наголосив, що протягом останнього часу прослідковується тенденція збору коштів рядом державних контролюючих органів - ГУ Держгеокадастру, Державною екологічною інспекцією, Державною архітектурно-будівельною інспекцією з представників малого та середнього бізнесу. Звернувся з проханням проконтролювати роботу вказаних установ, їх керівників та підтримати таким чином розвиток  малого і середнього бізнесу. Наголосив, що навіть депутати обласної ради, основна діяльність яких пов’язана з підприємництвом, неодноразово стикалися з беззаконням та корумпованістю у державних контролюючих органах. Запропонував на чергову сесію обласної ради запросити представників вказаних установ, де вони прозвітують про їх роботу з представниками середнього та малого бізнесу.

Депутат обласної ради Галагуза О.В. («Самопоміч») поцікавилася, яким саме бізнесом займається Возний С.О.

Депутат місцевої ради Київської області Возний С.О. відповів, що його діяльність пов’язана з виробництвом пілетів  та випалюванням деревинного вугілля, яка на сьогодні у державі немає субсидіювання та підтримки з державних програм. Наголосив, що дані види діяльності пов’язані з експортом виробленої продукції та дозволяють наповнювати бюджети усіх рівнів великими надходженнями, що, у свою чергу, сприятиме вчасній виплаті заробітних плат, сплаті податків.

Депутат обласної ради Галагуза О.В. («Самопоміч») зауважила, що питання розвитку підприємницької діяльності з випалювання деревинного вугілля - надзвичайно проблемне для мешканців Житомирської області, при вирішенні даного питання зростає соціальна напруга.

Депутат місцевої ради Київської області Возний С.О. повідомив, що розвиток підприємницької діяльності з випалювання деревинного вугілля сприяє зросту робочих місць серед сільського населення, підвищенню рівня їх матеріального забезпечення, зменшенню росту злочинів серед мешканців області. Наголосив, що, за умови знищення даного виду бізнесу, ним займатимуться закордонні та російські представництва.

Голова обласної ради Ширма В.В. подякував Возному С.О. за виступ та надану інформацію щодо діяльності державних контролюючих органів.

Депутат обласної ради Галагуза О.В.(«Самопоміч») зауважила, що неодноразово подавала ряд запитів у ГУ Національної поліції в Житомирській області, у Державну екологічну інспекцію Житомирської області щодо випалювання деревинного вугілля  в обласному центрі, однак жодної відповіді не отримала, також залишається проблемним це питання для мешканців області, оскільки при здійсненні даного виду діяльності відбувається ряд серйозних порушень.
 Наголосила, що не варто представникам даного виду бізнесу займатися шантажем депутатів, погрожувати громадським активістам, підбурювати громадськість, а потрібно діяти відповідно до чинного законодавства.
Депутат місцевої ради Київської області Возний С.О. повідомив, що дане питання важко розглядати у рамках правового поля, оскільки ряд керівників контролюючих державних органів за позитивне вирішення питання щодо початку та розвитку діяльності з випалювання деревинного вугілля вимагають грошової винагороди. Звернувся з проханням створити робочу групу з опрацювання даного питання.

Голова обласної ради Ширма В.В. повідомив, що така робоча група створена відповідно до спільного розпорядження голови обласної ради та голови обласної державної адміністрації. Наголосив, що питання потребує досконалого опрацювання відповідними фаховими структурами.

Депутат місцевої ради Київської області Возний С.О. повідомив, що жодне рішення керівного державного органу не може бути оскаржене, а розвиток малого та середнього бізнесу сприятиме наповнюваності бюджетів усіх рівнів, створенню нових робочих місць, покращенню матеріального становища населення області. Звернувся з проханням проконтролювати роботу контролюючих державних органів та їх керівників.

Депутат обласної ради Озерчук А.М. (УКРОП) наголосив, що більшість підприємців, які займаються діяльністю з випалювання вугілля, працюють нелегально, приховуючи свої прибутки. Звернувся з проханням підтримати тих підприємців, які провадять свою діяльність у правовому полі відповідно до чинного законодавства. Запропонував запросити голів районних державних адміністрацій, керівників державних контролюючих установ, відповідних фахівців та всебічно обговорити зазначене питання.

Депутат місцевої ради Київської області Возний С.О. повідомив, що питання діяльності підприємців з випалювання вугілля у районах Житомирської області залишається у багатьох його аспектах проблематичним, оскільки серед легальних підприємців є безліч таких, хто працює не в правовому полі.

Член асоціації виробників деревинного вугілля Житомирщини Мєшков Дмитро повідомив, що виробництво деревинного вугілля в Україні є однією з найприбутковіших галузей, яка займається експортною діяльністю у понад 40 європейських країн, зокрема, у 2015 році загальна сума експорту склала 32 млн. євро.
 Зазначив, що Житомирщина посідає у 3 місце серед областей України, яка провадить даний вид діяльності. Наголосив, що, у разі припинення даного виду діяльності, експорт будуть здійснювати Росія або Білорусь.

Депутат обласної ради Собко Т.Д. (Свобода) наголосив, що підтримує розвиток легального бізнесу, створення робочих місць, додаткові надходження у бюджет, але виступає проти бізнесу, який завдає шкоди здоров’ю мешканцям області.

Член асоціації виробників деревинного вугілля Житомирщини Мєшков Дмитро повідомив, що в області на сьогодні працює близько 400 нелегальних підприємств, які використовують закрите обладнання, що не дає викидів, та відкрите обладнання, яке шкідливо впливає на здоров’я людей, а дозволів на здійснення даного виду діяльності, погоджених відповідними органами, видано всього 26.

Член громадської ради при обласній державній адміністрації Пірожок І.М. зауважив, що для вирішення питання щодо випалювання деревинного вугілля на території області потрібно враховувати багато аспектів, а саме:: місце розташування ділянки, її призначення, інтереси громади.

Член асоціації виробників деревинного вугілля Житомирщини Мєшков Дмитро звернувся з проханням підтримати підприємців Житомирської області, які працюють відповідно до чинного законодавства, та не скасовувати їм дозволи на провадження їх діяльності.

Депутат обласної ради Вітусевич В.Й. (РПЛ) зауважив, що суми надходжень у бюджет щодо експорту деревинного вугілля не відповідають дійсності. Звернувся з проханням припинити підприємницьку діяльність тих підприємств, які завдають шкоди здоров’ю мешканцям області.

Член робочої групи з вивчення питання випалювання вугілля на території Житомирської області Іскоростенський А.М. повідомив, що протягом останнього часу дане питання набуло соціального резонансу, у зв’язку з чим неодноразово проводилися мітинги, створювалася робоча група з його опрацювання, подавалися запити до різних інстанцій. Звернувся з проханням провести засідання робочої групи, створеної відповідно до розпорядження голови обласної ради, обговорити всі його проблемні  сторони,  зробити відповідні висновки.
Депутат обласної ради Рибак Н.І. (Оп. блок) повідомила, що засідання робочої групи не відбулося у зв’язку з відсутністю голови робочої групи.

Депутат обласної ради Смичок І.А. (РПЛ) повідомив, що сам безпосередньо є членом робочої групи з вивчення порушеного питання, і  серед присутніх у сесійній залі членів робочої групи, які є представниками підприємницької діяльності з випалювання деревинного вугілля, жоден не був присутнім на засіданнях робочої групи. Наголосив, що підтримує розвиток бізнесу  в області у будь-якій сфері діяльності, за умови дотримання чинного законодавства, санітарних норм, а всі порушення законодавства будуть каратися відповідно до діючих норм законів.

Депутат обласної ради Костюшко І.В. (БПП) зауважила, що працювати у бізнесовій сфері у сучасних умовах надзвичайно важко, і даний вид діяльності потребує максимальної віддачі. Запропонувала детально опрацювати всі проблемні аспекти даного питання на засіданні робочої групи за участі представників вказаних бізнесових кіл.

Представник Лугинської громади зауважив, що на території району, за згодою громадськості, отримання ряду дозвільних документів, відповідних експертиз було надано погодження для легальної роботи підприємців з випалювання деревинного вугілля. Повідомив, що частина підприємців працюють легально, інша частина – приховують свої прибутки, у зв’язку з чим немає відповідних надходжень у бюджет громади, та забруднюють територію шкідливими викидами.
 Звернувся з проханням включити у склад робочої групи представників громади для об’єктивного вирішення порушеного питання, захистити інтереси громадських активістів, які вболівають за здоров’я населення та екологічний стан територіальної громади, оскільки діяльність нелегальних підприємств з випалювання вугілля у районі надзвичайно небезпечна своїми шкідливими викидами.

Голова обласної ради Ширма В.В. зазначив, що порушене питання буде детально  і всебічно опрацьовуватися відповідними фахівцями, структурами, активізується діяльність робочої групи за участі усіх бажаючих, буде проведено спільну нараду за участі голів районних державних адміністрацій, районних рад, правоохоронних органів та зроблено відповідні висновки.

Депутат обласної ради Рудченко М.М. (НП) звернувся з проханням  проводити сесії обласної ради відповідно до затвердженого регламенту роботи засідання.

    Голова лічильної комісії Довгополий Ю.Д. (БПП) ознайомив присутніх з протоколами засідання лічильної комісії №№ 6,7 про затвердження форми бюлетенів по виборах першого заступника та заступника голови обласної ради (додаються).
    У бюлетень по виборах першого заступника внесено кандидатуру депутата Крамаренка С.М., заступника голови обласної ради –депутата Вілівчука М.О.

ВИРІШИЛИ: Інформацію взяти до відома.

( за – 42
 проти – 1,
утр. – 0,
не гол. – 6)

    Голова обласної ради Ширма В.В. оголосив перерву для таємного голосування по виборах першого заступника та заступника голови обласної ради.

    Після перерви голова лічильної комісії Довгополий Ю.Д. (БПП) ознайомив присутніх з протоколом засідання лічильної комісії № 8 по виборах першого заступника голови обласної ради (додається) та повідомив, що для голосування виготовлено 64 бюлетені, видано для голосування - 45, у голосуванні взяли участь 45 депутатів, визнаних недійсними - 0 бюлетенів, кількість голосів, поданих за кандидата, - 45.
    Таким чином, за результатами таємного голосування Крамаренко С.М. вважається обраним першим заступником голови  обласної ради.

13. СЛУХАЛИ: Про обрання першого заступника голови обласної ради.

    Голова обласної ради Ширма В.В. озвучив і поставив на голосування проект рішення «Про обрання першого заступника голови обласної ради».

    Депутат обласної ради Крамаренко С.М. (РПЛ), відповідно до ст.59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Закону України «Про запобігання корупції», не взяв участі у голосуванні.

ВИРІШИЛИ: Прийняти рішення з даного питання.

( за – 43,
 проти – 0,
утр. – 0,
не гол. – 6)
                                        (рішення додається)


14. СЛУХАЛИ: Про присвоєння рангу першому заступнику голови обласної  ради.

    Голова обласної ради Ширма В.В. озвучив і поставив на голосування проект рішення «Про присвоєння рангу першому заступнику голови обласної  ради».

    Перший заступник голови обласної ради Крамаренко С.М. (РПЛ), відповідно до ст.59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Закону України «Про запобігання корупції», не взяв участі у голосуванні.

ВИРІШИЛИ: Прийняти рішення з даного питання.

( за – 42,
 проти – 0,
утр. – 0,
не гол. – 7)
                                        (рішення додається)

15. СЛУХАЛИ: Про визначення умов оплати праці першого заступника голови обласної ради.

    Голова обласної ради Ширма В.В. озвучив і поставив на голосування проект рішення «Про визначення умов оплати праці першого заступника голови обласної ради».

    Перший заступник голови обласної ради Крамаренко С.М. (РПЛ), відповідно до ст.59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Закону України «Про запобігання корупції», не взяв участі у голосуванні.

ВИРІШИЛИ: Прийняти рішення з даного питання.

( за – 42,

проти – 0,
утр. – 0,
не гол. – 7)
                                        (рішення додається)

    Перший заступник голови обласної ради Крамаренко С.М. склав присягу посадової особи місцевого самоврядування, подякував фракціям в обласній раді за довіру і підтримку, висловив надію на плідну, конструктивну працю.

    Голова лічильної комісії Довгополий Ю.Д. (БПП) ознайомив присутніх з протоколом засідання лічильної комісії №9 по виборах заступника голови обласної ради (додається) та повідомив, що для голосування виготовлено 64 бюлетені, видано для голосування - 45, у голосуванні взяли участь 45 депутатів, визнаних недійсними - 0 бюлетенів, кількість голосів, поданих за кандидата, - 45.
    Таким чином, за результатами таємного голосування Вілівчук М.О. вважається обраним заступником голови  обласної ради.

16. СЛУХАЛИ: Про обрання заступника голови обласної ради.

        Голова обласної ради Ширма В.В. озвучив і поставив на голосування проект рішення «Про обрання заступника голови обласної ради».

    Депутат обласної ради Вілівчук М.О. (Свобода), відповідно до ст.59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Закону України «Про запобігання корупції», не взяв участі у голосуванні.

ВИРІШИЛИ: Прийняти рішення з даного питання.

( за – 41,
 проти – 0,
утр. – 0,
не гол. – 8)
                                        (рішення додається)

17. СЛУХАЛИ: Про присвоєння рангу заступнику голови обласної  ради.

    Голова обласної ради Ширма В.В. озвучив і поставив на голосування проект рішення «Про присвоєння рангу заступнику голови обласної ради».

    Заступник голови обласної ради Вілівчук М.О., відповідно до ст.59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Закону України «Про запобігання корупції», не взяв участі у голосуванні.

ВИРІШИЛИ: Прийняти рішення з даного питання.


( за – 41,
 проти – 0,
утр. – 0,
не гол. – 8)
                                        (рішення додається)

18. СЛУХАЛИ: Про визначення умов оплати праці заступника голови обласної ради.

    Голова обласної ради Ширма В.В. озвучив і поставив на голосування проект рішення «Про визначення умов оплати праці заступника голови обласної ради».

    Заступник голови обласної ради Вілівчук М.О., відповідно до ст.59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Закону України «Про запобігання корупції», не взяв участі у голосуванні.

ВИРІШИЛИ: Прийняти рішення з даного питання.

( за – 42,
 проти – 0,
утр. – 0,
не гол. – 7)
                                        (рішення додається)

    Заступник голови обласної ради Вілівчук М.О. подякував за довіру, висловив надію на плідну співпрацю та склав присягу посадової особи місцевого самоврядування.

Голова обласної ради Ширма В.В. повідомив, що питання порядку денного розглянуто, висловив подяку за участь у роботі сесії всім депутатам, галузевим департаментам, управлінням облдержадміністрації, виконавчому апарату обласної ради та оголосив шосту позачергову сесію обласної ради сьомого скликання закритою.


Голова обласної ради                                                      В.В. Ширма