• Номер скликання: 7 скликання
 • Тип документа: Протоколи сесій
 • Рік документа: 2017

trizyb1Україна

ЖИТОМИРСЬКА ОБЛАСНА РАДА

ПРОТОКОЛ

Дев’ята сесія                                     VІІ скликання

23.02.17                                              м. Житомир

Усього обрано депутатів – 64 

Присутніх на сесії – 61

Голова обласної ради Ширма В.В. попросив оператора електронної системи підрахунку голосів заблокувати робочі місця відсутніх депутатів та повідомив, що, у разі запізнення або нереєстрації депутата біля столів реєстрації, голови фракцій або самі депутати особисто подають до секретаріату сесії в письмовому вигляді уточнену інформацію щодо своєї присутності на пленарному засіданні.

Депутат обласної ради Галагуза О.В. (Самопоміч) внесла пропозицію хвилиною мовчання вшанувати пам’ять загиблих на Майдані у 2014 році.

Депутати обласної ради вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

Голова обласної ради Ширма В.В. повідомив, що після закінчення кожного голосування за допомогою електронної системи його результати в кількісному складі висвітлюються на інформаційному табло електронної системи та оголошуються головуючим, а голосування по фракціях висвітлюються на прохання депутатів обласної ради.

Голова обласної ради Ширма В.В. повідомив, що на сесію запрошені голова та заступники голови облдержадміністрації, голови районних, районних в м.Житомирі рад, міські голови, голови об’єднаних територіальних громад, голови райдержадміністрацій, директори департаментів, начальники відділів апарату та управлінь облдержадміністрації, керівники обласних управлінь, організацій та установ, представники засобів масової інформації.

Голова обласної ради Ширма В.В. повідомив, що надійшла заява фракції політичної партії «Українське об’єднання патріотів «Укроп» – головою фракції обрано Кокітко Наталію Володимирівну та запропонував взяти її до відома.

Голова обласної ради Ширма В.В. повідомив про кадрові зміни, які відбулися після восьмої сесії, а саме:

заступником голови – керівником апарату обласної державної адміністрації призначений Ясюнецький Олексій Олексійович;

головою Олевської райдержадміністрації призначений Лазаренко Дмитро Олексійович.

Голова обласної ради Ширма В.В. привітав їх з призначенням і побажав плідної, творчої праці.

Голова обласної ради Ширма В.В. та голова облдержадміністрації Гундич І.П. вручили:

ОРДЕН "ЗА ЗАСЛУГИ" ІІІ СТУПЕНЯ

Тимощуку Анатолію Івановичу, голові Олевської районної спілки ветеранів Афганістану, учаснику бойових дій в Афганістані

Привітали з присвоєними почесними званнями та вручили посвідчення:

ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОСВІТИ УКРАЇНИ

Григор’євій Інні Германівні, начальнику відділу, викладачу кафедри Житомирського державного університету ім. Івана Франка

ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ

Шемендюку Дмитру Віталійовичу, начальнику відділу, заступнику начальника виробничого підрозділу «Коростенська дирекція залізничних перевезень» регіональної філії Південно-Західна залізниця»

Подяку Прем’єр-міністра України вручили Тетерському Володимиру Романовичу, голові Радомишльської районної державної адміністрації.

Грамоту Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції вручили депутату обласної ради Дідківському Володимиру Олександровичу.

Грамоту обласної ради вручили Гринишину Євгенію Ярославовичу, меценату, громадському діячу, волонтеру.

Голова обласної ради Ширма В.В. повідомив, що голова Романівської районної ради Кондратюк Олександр Павлович святкує день народження, привітав його від імені депутатів і побажав всіляких гараздів.

1.СЛУХАЛИ: Про обрання секретаріату.

Депутат обласної ради Галагуза О.В. (Самопоміч) за погодженням з фракціями внесла пропозицію ввести до складу секретаріату депутатівСамчука Володимира Миколайовича,Павлюка Руслана Віталійовича,Саківського Валентина Цезаровича.

 

ВИРІШИЛИ:      Обрати секретаріат у складі трьох депутатів:

 1. Самчука В.М. (Оп. блок).
 2. Павлюка Р.В. (БПП).
 3. Саківського В.Ц. («Батьківщина»).

(за –59,

проти – 0,

утр. – 0,

не гол. –2)

2. СЛУХАЛИ: Про порядок денний сесії.

Голова обласної ради Ширма В.В. повідомив, що на засіданні президії обласної ради погоджено та пропонується внести на розгляд ради питання, перелік яких роздано депутатам, а саме:

1. Про дострокове припинення повноважень депутата обласної ради РауповаР.Б.

2. Про Єдиний день депутата.

3. Про розгляд клопотань Державної служби геології та надр України.

         4. Про внесення змін та доповнень до плану заходів на 2015-2017 роки з реалізації Стратегії розвитку Житомирської області на період до 2020 року.

         5. Про встановлення персональної стипендії народному художнику України Камишному Ю.К.

         6. Про порушення клопотання про нагородження Грамотою Верховної Ради України народного хору «Ветеран» Малинського районного будинку культури.

7. Питання комунальної власності:

         7.1. Про внесення змін до Програми підтримки та розвитку об’єктів спільної власності територіальних громад області на 2015-2016 роки.

         7.2. Про Програму підтримки та розвитку об’єктів спільної власності територіальних громад області на 2017-2018 роки.

         7.3. Про впорядкування трудових відносин з Галичем М.А.

         7.4. Про переукладення контракту з Куликівською О.П.

         7.5. Про переукладення контракту з Дорошенко Л.І.

         7.6. Про внесення змін та затвердження Статуту комунальної установи «Житомирське обласне стоматологічне медичне об’єднання» Житомирської обласної ради в новій редакції.

         7.7. Про внесення змін та затвердження в новій редакції Статуту Житомирського обласного комунального агролісогосподарського підприємства «Житомироблагроліс» Житомирської обласної ради.

         7.8. Про прийняття автотранспортних засобів у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст області.

         7.9. Про списання автотранспортних засобів.

         8. Про звернення до Прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б. щодо вирішення питання правового регулювання режиму території Народицької селищної об’єднаної територіальної громади.

9. Інформація про результати розгляду запитів, внесених депутатами обласної ради на восьмій сесії обласної ради сьомого скликання.

         10. Інформація на звернення депутатів обласної ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України.

Голова обласної ради Ширма В.В. поставив на голосування пропозицію взяти порядок денний за основу.

( за – 58,

проти – 0,

утр. – 0,

не гол. –3)

(пропозицію підтримано)

Голова обласної ради Ширма В.В. повідомив, що на засіданні президії обласної ради погоджено підтримати розгляд окремих питань як таких, що потребують невідкладного вирішення відповідно до статті 20 Регламенту роботи обласної ради.

Перший заступник голови обласної ради Крамаренко С.М. повідомив, що президія рекомендувала внести на розгляд обласної ради додаткові питання, що потребують невідкладного вирішення, а саме:

 1. Про затвердження Програми соціальної підтримки внутрішньо переміщених осіб з тимчасово окупованої території, районів проведення антитерористичної операції на територію Житомирської області, учасників антитерористичної операції та членів сімей загиблих учасників антитерористичної операції у 2017 році у новій редакції.
 2. Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок в постійне користування Службі автомобільних доріг у Житомирській області.
 3. Про зміну категорії (статусу) селища міського типу Городок Радомишльського району Житомирської області.
 4. Про надання згоди Новоборівському дитячому будинку-інтернату Житомирської обласної ради на встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі.
 5. Про звернення до Президента України Порошенка П.О., Голови Верховної Ради України Парубія А.В., Прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б.
 6. Про визнання бійців-добровольців, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України.
 7. Про звернення депутатів обласної ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо підтримки торговельної блокади.
 8. Про звернення до Президента України, Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України щодо визнання тимчасової окупації території України Російською Федерацією.

Депутат обласної ради Галагуза О.В. (Самопоміч) внесла пропозицію включити у порядок денний питання «Про звернення депутатів обласної ради до Житомирського міського голови щодо ситуації з перевезенням пасажирів».

Депутат обласної ради Костюшко І.В. (БПП) внесла пропозицію включити у порядок денний питання «Про звернення до Президента України, Прем’єр-міністра України, Верховної Ради України щодо недопущення прийняття законопроекту №4569 «Про внесення змін до Закону України «Про вивізне (експортне) мито на живу худобу та шкіряну сировину».

Депутат обласної ради Кропивницький В.М. («Батьківщина») зауважив, що 21 лютого у ЗМІ стався брехливий наклеп на колегу - депутата Лабунську А.В. Попросив, щоб голова обласної ради Ширма В.В. дав оцінку цій ситуації.

Голова обласної ради Ширма В.В. запропонував спочатку затвердити порядок денний сесії.

Голова обласної ради Ширма В.В. поставив на голосування пропозиціюдепутата обласної ради Галагузи О.В. (Самопоміч) - включити у порядок денний питання «Про звернення депутатів обласної ради до Житомирського міського голови щодо ситуації з перевезенням пасажирів».

( за – 41,

проти – 1,

утр. – 1,

не гол. –18)

(пропозицію підтримано)

Голова обласної ради Ширма В.В. поставив на голосування пропозиціюдепутата обласної ради Костюшко І.В. (БПП)- включити у порядок денний питання «Про звернення до Президента України, Прем’єр-міністра України, Верховної Ради України щодо недопущення прийняття законопроекту №4569 «Про внесення змін до Закону України «Про вивізне (експортне) мито на живу худобу та шкіряну сировину».

( за – 60,

проти – 0,

утр. – 0,

не гол. –1)

(пропозицію підтримано)

      Голова обласної ради Ширма В.В. вніс і поставив на голосування пропозицію затвердити порядок денний в цілому.

ВИРІШИЛИ: Затвердити порядок денний в цілому.

( за – 57,

проти – 0,

утр. – 0,

не гол. –4)

Голова обласної ради Ширма В.В. повідомив, що на порушене депутатом обласної ради Кропивницьким В.М. (Батьківщина) питання може проінформувати, що, відповідно до санкції Генерального прокурора України, працівниками відповідних служб проводиться вилучення документів обласної ради. Зауважив, що у зверненнях до вищих державних органів влади, які були направлені обласною радою, не порушуються питання, які озвучував депутат обласної ради Кропивницький В.М. Зазначив, що, відповідно до Регламенту роботи обласної ради, яким керується у своїй діяльності обласна рада, передбачено, що для внесення у порядок денний сесії обласної ради  депутатом обласної ради питання, його потрібно оприлюднити, відповідно до вимог чинного законодавства, завчасно до пленарного засідання сесії обласної ради на офіційному веб-сайті обласної ради, а попередньо має бути підготовлений, завізований депутатом і відповідними підрозділами виконавчого апарату та опрацьований профільними комісіями проект рішення. Звернувся з проханням дотримуватися у своїй роботі вимог Регламенту роботи обласної ради.


3.СЛУХАЛИ: Про регламент роботи сесії.

Голова обласної ради Ширма В.В.запропонував затвердити такий регламент сесії обласної ради: для інформації з питань порядку денного – до 10 хвилин, для виступаючих – до 7 хвилин, відповіді на запитання – до 10 хвилин.

Голова обласної ради Ширма В.В. надав слово для виступу народному депутату України Павленку Ю.О.

Народний депутат України Павленко Ю.О. зауважив, що народні депутати України, які відстоюють інтереси Житомирщини у вищому державному органі влади, уважно слідкують за рішеннями, які приймаються на пленарних засіданнях Житомирської обласної ради, та намагаються брати участь у роботі сесій обласної ради з метою спільного вирішення ряду проблемних питань багатьох галузей області, зокрема, оптимізації закладів освіти, харчування і перевезення школярів, створення госпітальних округів та роботи медичних закладів в цілому, повернення ряду пільг, питання соціального забезпечення, залучення інвестицій в область та створення робочих місць, діяльність ОТГ. Звернувся з проханням не проводити сесії обласної ради під час пленарних тижнів у Верховній Раді України.

Голова обласної ради Ширма В.В. зауважив, що, відповідно до Регламенту роботи обласної ради, четвер визначено як день проведення сесій обласної ради. Наголосив, що навіть і в канікулярний час народні депутати України часто не в змозі бути присутніми на пленарних засіданнях обласної ради.

Голова обласної ради Ширма В.В. озвучив звернення до вищих державних органів влади, які були прийняті на  7 сесії обласної ради від 04.11.16, а саме:

1) звернення депутатів  обласної ради до Кабінету Міністрів України щодо виконання державних програм та централізованих заходів медичної галузі;

2) звернення депутатів обласної ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо внесення змін до Бюджетного, Податкового та Господарського кодексів України;

3) звернення депутатів Житомирської обласної ради до Голови Верховної Ради України, Прем’єр – міністра України щодо збереження патронажної служби Товариства Червоного  Хреста України.

Голова обласної ради Ширма В.В. повідомив, що у секретаріат надійшло заяви: про надання матеріальної допомоги, заява ГО ВПК, екс-бійця батальйону «Айдар» Фещенка Богдана про надання слова з питання звернення до депутатів обласної ради перед розглядом питань порядку денного, заява щодо звернення до Кабінету Міністрів України стосовно земель радіаційного забруднення Народицького району, заяви Колодзінського Володимира щодо звернення блоку патріотичних сил про верховенство права, Юшкевича Віталія Федоровича, голови ради ГО ветеранів ліквідації Чорнобильської  аварії. Зазначив, що, відповідно до Регламенту роботи обласної ради, розгляд заяв та обговорення буде проходити після розгляду питань порядку денного. Наголосив, що питання щодо звернення до Кабінету Міністрів України стосовно земель радіаційного забруднення Народицького району включено у порядок денний сесії обласної ради, у зв’язку з чим немає потреби розглядати його повторно. Запропонував, відповідно до наданих заяв, запросити до виступу Фещенка Богдана та Колодзінського Володимира.

ГО ВПК, екс-боєць батальйону «Айдар» Фещенко Богдан звернувся до присутніх з проханням вшанувати пам’ять загиблих на Майдані хвилиною мовчання. Озвучив звернення щодо суспільно-політичної  ситуації в країні та області (додається).

Колодзінський Володимир, блок патріотичних сил, повідомив, що українська громадськість, а не окупаційна система в особі органів влади, повинна стати виразником національних інтересів українського народу. Зазначив, що процес децентралізації передбачає, що саме громада є колегіальним органом. Зауважив, що депутати є представниками волі народу, а народ повинен контролювати діяльність депутатів усіх рівнів. Наголосив, що депутати вирішують питання бізнесу, але дохід від бізнес-діяльності не є доходом для бюджету держави. Наголосив, що заради власних інтересів депутати зраджують інтереси партій, до яких входили, у той час як повинні вирішувати серйозні питання, пов’язані з демографічною ситуацією, вивозом дітей за кордон, приниженням патріотів. Закликав депутатський корпус до мобілізації в плані будівництва нової української  держави, оскільки сьогодні зусилля системи спрямовані на розбудову держави, і депутати обласного рівня можуть бути представниками або системи, або народу. Наголосив, що в Україні має бути верховенство не закону, який порушує конституційні права громадян, а верховенство права. Звернувся до голови обласної ради Ширми В.В. з проханням контролювати діяльність депутатів обласної ради, які мають діяти в рамках закону.

Депутат обласної ради Кізін С.В. (Свобода) зазначив, що попереднім виступаючим несправедливо звинувачено у непатріотизмі депутатський корпус, оскільки кожен п’ятий з Небесної Сотні був представником ВО «Свобода», багато однопартійців продовжують захищати суверенітет України на сході. Наголосив, що багато громадян спекулюють військовою уніформою і лобіюють приватні інтереси певних осіб. Звернувся з проханням дотримуватися вимог етичної поведінки у сесійній залі обласної ради.

Голова обласної ради Ширма В.В. наголосив, що, відповідно до Регламенту роботи обласної ради, було заслухано виступаючих згідно з поданими ними заявами. Звернувся до правоохоронних органів з проханням фіксувати усі порушення чинного законодавства.

Громадський діяч Чижова Г.Х. повідомила, що, відповідно до розпорядження голови обласної ради від 25.07.16 № 58 «Про створення робочої групи», було створено робочу групу з метою вивчення питання забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа. Повідомила, що діти тривалий час не відвідують школи, їх позбавляють фінансового забезпечення, безконтрольно вивозять за кордон, продають належне їм житло, у той час як керівники відповідних соціальних структур та влади не реагують  на звернення та не вживають заходів для вирішення порушених питань. Наголосила, що депутат обласної ради Галагуза О.В. та начальник служби у справах дітей облдержадміністрації Савельєва О.О. зловживають покладеними на них обов’язками та блокують роботу громадських діячів з вивчення питання порушення прав дітей-сиріт. Звернулася з проханням створити робочу комісію для проведення розслідування щодо озвучених фактів, включивши у її склад представників громадськості.

Депутат обласної ради Кізін С.В. (Свобода) повідомив, що на засіданні постійної комісії обласної ради з питань регламенту, депутатської діяльності, місцевого самоврядування, законності, правопорядку та антикорупційної діяльності розглядалося звернення громадянки Чижової Г.Х. Зазначив, що, відповідно до результатів розгляду, прокуратурою порушено кримінальне провадження, звільнено керівника служби у справах дітей Житомирської міської ради, опрацьовується питання повернення втраченого житла дітям-сиротам.

Голова обласної ради  Ширма В.В. зазначив, що порушене питання буде опрацьовано на засідання «круглого столу» за участі голови обласної державної адміністрації та відповідних правоохоронних органів.

Депутат обласної ради Галагуза О.В. (Самопоміч) наголосила, що деякі присутні у цьому залі громадяни поводять себе некоректно, спекулюють інтересами інших заради власних, не володіють інформацією, не керуються правдивими фактами та не вживають заходів для вирішення питань щодо порушення прав дітей. Зауважила, що постійні комісії обласної ради у межах своєї компетенції вживають усіх можливих заходів для вирішення порушених питань.

З боку представників громадськості, присутніх на сесії обласної ради, на адресу окремих депутатів обласної ради почали звучати некоректні та нецензурні висловлювання, на що голова обласної ради  Ширма В.В.зробив відповідне зауваження.

Колодзінський Володимир, блок патріотичних сил, зазначив, що депутатський корпус не дослухається до проблемних питань, порушених громадськістю, та не вживає заходів для їх вирішення.

Голова обласної ради  Ширма В.В. зауважив, що підчас обговорення будь-яких питань сторони повинні поводитися коректно і дотримуватися етики та моралі у процесі спілкування.

Депутат обласної ради Кокітко Н.В. (УКРОП) повідомила, що, опрацювавши текст наданого звернення, доводить до відома усіх присутніх, що їй як члену постійної  комісії обласної ради з гуманітарних питань на жодне із засідань комісії звернення не було надано. Звернулася з проханням залишити дане звернення в обласній державній адміністрації, оскільки воно містить недостовірні звинувачення, озвучені на сьогоднішньому засіданні.

Голова обласної ради  Ширма В.В. зауважив,  що буде проведено спільну нараду з головою обласної державної адміністрації, за участі правоохоронних органів, відповідних служб обласної державної адміністрації, депутатів обласної ради, профільної комісії обласної ради з детального вивчення порушеного питання.

Інформує: Ширма В.В. – голова обласної ради.

ВИРІШИЛИ: Прийняти рішення з даного питання.

( за – 56,

проти – 0,

утр. – 0,

не гол. – 5)

                                      (рішення додається)

 1. Про Єдиний день депутата.

Інформує: Ширма В.В. – голова обласної ради. Повідомив, що проект рішення підтримано всіма постійними комісіями та президією обласної ради.

ВИРІШИЛИ: Прийняти рішення з даного питання.

( за – 60,

проти – 0,

утр. – 0,

не гол. – 1)

                                      (рішення додається)

Голова обласної ради Ширма В.В. зауважив, що не затверджено регламент роботи сесії обласної ради, нагадав, що запропоновано для інформації з питань порядку денного надати до 10 хвилин, для відповідей на запитання – до 10 хвилин, для виступаючих – до 7 хвилин та поставив на голосування дану пропозицію.

ВИРІШИЛИ: Затвердити запропонований регламент роботи сесії обласної ради.

( за – 59,

проти – 0,

утр. – 0,

не гол. – 2)

6. СЛУХАЛИ: Про розгляд клопотань Державної служби геології та надр України.

Інформує: Ширма В.В. – голова обласної ради. Повідомив, що питання розглядалось профільною постійною комісією обласної ради, обговорено на нараді з головами фракцій. Враховуючи важливість даного питання, запропонував провести голосування окремо по кожному об’єкту.

6.1. Питання стосовно ТОВ «Валки-Ільменіт» опрацьовувалося на засіданні профільної постійної комісії обласної ради з подальшим опрацюванням його відповідною робочою групою.

Депутат обласної ради Науменко В.А. (УКРОП) запропонував заслухати керівництво чи представника даного підприємства.

Депутат обласної ради ЯковчукО.М. (РПЛ) зазначив, що дане питання вивчене, підтримане профільною комісією. Запропонував підтримати дане підприємство, оскільки воно функціонує уже 15 років, надає робочі місця та надає до бюджетів Новоборівської ОТГ та Лісівщинської громад кошти у сумі близько 20 млн. грн.

Депутат обласної ради Науменко В.А. (УКРОП) озвучив інформацію, що, згідно з витягом з Єдиного державного реєстру, на сьогоднішній день ТОВ «Валки-Ільменіт» керує пан Дмитро́ Фі́рташ — український олігарх, бізнесмен. Наголосив, що вивчав документи про надання даним товариством благодійної допомоги, має роздруківку, надану депутатам, де цікавим моментом є той, що за 2005 рік «благодійна допомога» Іршанській школі за рік склала 100 грн. а обласній прокуратурі - 10 тис. грн.

Депутат обласної ради Кокітко Н.В. (УКРОП) зазначила, що керівника ТОВ «Валки-Ільменіт» було запрошено на засідання фракції УКРОП в обласній раді, але той так і не з’явився. Зазначила, що, коли виникає спірне питання, представник товариства має бути присутнім на засіданні фракції.

Депутат обласної ради Науменко В.А. (УКРОП) зауважив, що, незважаючи на те, хто буде керівником підприємства, проте, якщо це буде загрожувати екології батьківщини, він буде виступати проти такої діяльності.

Депутат обласної ради Ніколайчук О.В. (Батьківщина) зазначив, що є членом постійної комісії обласної ради з питань екології, охорони навколишнього середовища та використання природних ресурсів. Повідомив, що, живучи в м.Олевську, неодноразово виїздив на засідання  комісії, робочих груп, в тому числі на підприємство на запрошення керівника, спілкувався з головою ОТГ, який виразив підтримку, з головами райдержадміністрації і районної ради, з деякими депутатами, працівниками підприємства.Зауважив, що це питання депутати обласної ради з господарського перетворюють на політичне, звинувачують один одного в підкупах, хабарах, провокаціях і в роботі проти власного народу. Зазначив, що підтримує колег - депутатів щодо того, щоб підприємства були державними тому, що вони мають стратегічний напрямок. Сьогодні, якщо говорити про майбутнє комбінатів поблизу смт Іршанська, потрібно прийняти рішення, незважаючи на те, чи є Дмитро Фірташ чи немає, а підприємства смт Іршанська будуть існувати і комбінати будуть працювати.

Депутат обласної ради Кізін С.В. (Свобода) повідомив, що фракція визначилася щодо прийняття рішення з порушеного питання.Зауважив, що питання причетності Дмитра Фірташа до корупційної діяльності має вивчатися компетентними органами. Зазначив, що район, в якому має погоджуватись надання надр у користування, залишається одним з найбідніших, оскільки інвестицій для розвитку його інфраструктури від компанії, яка хоче займатися розробкою надр на його території, не надходять. Наголосив, що, у зв’язку зтим, що надра хочуть надати у користування приватній компанії із сумнівною репутацією, фракція утримається від голосування. Звернувся з проханням детально опрацьовувати інформацію щодо власників компаній, яким будуть надаватися у користування надра.

Депутат обласної ради Смичок І.А. (РПЛ) зауважив, що на сьогоднішній день діяльність таких підприємств як «Валки-Ільменіт» потрібно підтримувати в Житомирській області, щоб використовувати надра, створювати робочі місця, наповнювати бюджет. Зазначив, що спочатку вагався, підтримати це підприємство чи не підтримати, але Дмитру Фірташу загрожує великий термін відбувати у в’язниці, а зараз від влади і держави і депутатів обласної ради залежить, чи буде це підприємство працювати.

Депутат обласної ради Озерчук А.М. (УКРОП) зазначив, що дійсно відбулося виїзне засідання комісії, на якій він зазначив, що такі комісії потрібно проводити і завчасно попереджувати депутатів.

Зауважив, що підприємство «Валки-Ільменіт» повинно було інформувати депутатів і населення більш оперативно, зокрема, на запрошення керівництва підприємства фракцією (УКРОП) ніхто на засідання не з’явився, тому фракція і не визначилась із голосуванням. Представники підприємства мають надати чітку інформацію, оскільки є багато питань з даного приводу. Що потрібно підтримати надання робочих місць, це – зрозуміло, але потрібно робити внесок і в соціально-економічний розвиток району.

Депутат обласної ради Яковчук О.М. (РПЛ) зазначив, що ніколи не робив ідентифікації підприємства як окремого суб’єкта правовідносин суб’єкта права власності. Наголосив, що буде вдячний за підтримку даного товариства. Зауважив, що розуміє підстави і мотиви тих депутатів, які будуть голосувати проти, поважає їх позицію. Повідомив, що, відповідно до конфлікту інтересів, не буде брати участі у голосуванні.

Депутат обласної ради Пінський О.В. (УКРОП) зазначив, що як депутат представляє інтереси громади району, де будуть надаватися надра в користування. Зауважив, що, відповідно до результатів наради при голові облдержадміністрації, інвесторам було рекомендовано залучати інвестиції у соціально-економічний розвиток області. Наголосив, що інвестори мають працювати в області, але за умови створення робочих місць для місцевої громади.Звернувся з проханням підтримати дане питання.

Депутат обласної ради Чорноморець О.П. (Оп.блок) підтримав пропозицію депутата обласної ради Пінського О.В. (УКРОП) в частині, що там проживають і працюють люди, і якщо ми сьогодні не приймемо рішення на захист людей, трудового колективу, то це буде помилкою.

Що стосується справи Дмитра Фірташа, то це питання законодавчого органу Верховної Ради України, яка повинна упорядкувати, чи має він право реєструвати підприємства на Кіпрі, а не в Україні. Зазначив, що сьогодні потрібно прийняти рішення з даного питання. Наголосив, що господарем надр має стати народ або власник, який зареєстрований в Україні.

Депутат обласної ради Собко Т.Д. (Свобода) зазначив, що істина полягає в тому, що на Житомирщині маса корисних копалин, її називають Уралом в мініатюрі. Запропонував звернутися до вищих органів владиз проханням на законодавчому рівні врегулювати питання реєстрації на Житомирщині підприємства і після того розглядати надання у користування надр.

Депутат обласної ради Кропачов Д.І. (Батьківщина) зауважив, що у даному проекті рішення ТОВ «Валки-Ільменіт» відображене в самому рішенні, а інші підприємства – в окремих додатках. Зазначив, що раніше обласна рада так і голосувала - по кожному суб’єкту господарювання окремо. Звернувся з проханням до голови обласної ради, на майбутнє, наголошувати, чи ставиться на голосування питання про погодження надання надр у користування, чи про відхилення надання погодження, крім того, щоб кожен суб’єкт господарювання по надрах вносився окремим проектом рішення на всі інші сесії.

Голова обласної ради Ширма В.В. повідомив, що це питання опрацьовувалось виконавчим апаратом обласної ради. Справа в тому, що всі документи надходять на розгляд у різний час одні- за три місяці, інші - за два місяці, деякінадійшли за три дні до сесії і тому всі суб’єкти господарювання відображалися в одному рішенні.Зазначив, що є прихильником того, щоб по кожному об’єкту голосувати окремо, тому і вніс сьогодні таку пропозицію, яку буде враховано і надалі.

Депутат обласної ради Жабокрицький Є.В. (Самопоміч), відповідно до Регламенту роботи обласної ради, попросив надати слово для виступу раднику в Житомирській області державної служби ветеранів війни і учасників АТО, громадському діячу Едуарду Мальованому.

Мальований Е.М. наголосив, що ми як громадяни своєї країни маємо повне право використовувати землі держави за призначенням. Зауважив, що землі повинні бути під пильним контролем держави та не переходити у власність приватних структур. Зазначив, що варто переймати досвід сусідньої Білорусії, де функціонують тільки державні підприємства, контролюється дохід від надання надр у користування, створюються робочі місця, держава дбає про свої надра і громадян.

Депутат обласної ради Яковчук О.М. (РПЛ) повідомив, що, відповідно до ст.59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Закону України «Про запобігання корупції», заявляє про конфлікт інтересів та що не буде брати участі у голосуванні з даного питання.

Голова обласної ради Ширма В.В. поставив на голосування питання про погодження надання спеціального дозволу на користування надрами товариству з обмеженою відповідальністю «Валки-Ільменіт» у зв’язку з розширенням меж раніше наданої у користування площі Валки-Гацківського родовища титанових руд, що знаходиться у Хорошівському та Коростишівському районах Житомирської області, з урахуванням рекомендації постійної комісії обласної ради з питань екології, охорони навколишнього середовища та використання природних ресурсів від 16.02.17, за умови  зміни контурів та незмінності площі.

( за – 13,

проти – 4,

утр. – 18,

не гол. – 26)

ВИРІШИЛИ: Оскільки питання не набрало необхідної більшості голосів, вважати надання спеціального дозволу на користування надрами ТОВ «Валки-ільменіт» непогодженим.


6.2. Голова обласної ради Ширма В.В. поставив на голосування питання про погодження надання спеціального дозволу на користування надрами публічному акціонерному товариству  «Коростенський кар’єр» з метою видобування гранітів Коростенського (Стремигородського) родовища, що знаходиться у Житомирській області.

ВИРІШИЛИ: Прийняти рішення з даного питання.

( за – 57,

проти – 1,

утр. – 1,

не гол. – 2)

                                      (рішення додається)

6.3. Голова обласної ради Ширма В.В. поставив на голосування питання про погодження надання спеціального дозволуна користування надрами товариству з обмеженою відповідальністю  «Невирівський лабрадорит» з метою видобування лабрадориту Аннівського родовища, що знаходиться у Хорошівському районі Житомирської області.

ВИРІШИЛИ: Прийняти рішення з даного питання.

( за – 59,

проти – 0,

утр. – 0,

не гол. – 2)

                                      (рішення додається)

6.4. Голова обласної ради Ширма В.В. повідомив що вчора надійшов лист від ТОВ «Темп-Буки» про те, що вони просять зняти це питання з голосування, але обласна рада не може цього зробити, тому що це буде мовчазна згода.

Голова обласної ради Ширма В.В. поставив на голосування питання про погодження продовження строку дії спецдозволу на користування надрами від18.12.07 №4631 з розширенням меж площі Ямпольського родовища габро, що знаходиться у Малинському районі Житомирської області, товариству з обмеженою відповідальністю  «Темп-Буки».

  ( за – 11,

проти – 22,

утр. – 17,

не гол. – 11)

ВИРІШИЛИ: Оскільки питання не набрало необхідної більшості голосів, вважати продовження строку дії спецдозволу на користування надрами від18.12.07 №4631 з розширенням меж площі Ямпольського родовища габро, що знаходиться у Малинському районі Житомирської області, товариству з обмеженою відповідальністю  «Темп-Буки»непогодженим.

6.5. Голова обласної ради Ширма В.В. поставив на голосування питання про погодження надання спеціального дозволу на користування надрами приватному підприємству  «ДБР-3» з метою видобування ільменіт-апатитових руд Південної ділянки Давидківського родовища, що знаходиться у Народицькому районі Житомирської області.

ВИРІШИЛИ: Прийняти рішення з даного питання.

( за – 35,

проти – 11,

утр. – 2,

не гол. – 13)

                                      (рішення додається)

Голова обласної ради Ширма В.В. поставив на голосування питання про погодження надання спеціального дозволу на користування надрами товариству з обмеженою відповідальністю  «АБВ-4» з метою видобування цирконієвих руд та супутніх корисних компонентів Південно-Західної ділянки Яструбецького родовища, що знаходиться в Олевському районі Житомирської області.

ВИРІШИЛИ: Прийняти рішення з даного питання.

( за – 35,

проти – 6,

утр. – 1,

не гол. – 19)

                                      (рішення додається)

Депутат обласної ради Ніколайчук О.В. (Батьківщина) зазначив, що постійна комісія обласної ради з питань екології, охорони навколишнього середовища та використання природних ресурсів рекомендувала відмовити, тобто в даному проекті рішення іде мова про відмову і про погодження. Голосуючи «за»,депутати відмовляють у погодженні. Запропонував ввести практику стосовно того, що, за умови непорозуміння питання,депутат звертається до голови комісії або секретаря, які дають відповідь, і тоді питання ставиться на голосування, адже багато депутатів не орієнтуються у суті деяких питань.

Депутат обласної ради Кропачов Д.І. (Батьківщина) підтримав рекомендації депутата обласної ради Ніколайчука О.В. (Батьківщина) та нагадав, що у Регламенті роботи обласної ради прописано, що рекомендації профільної постійної комісії обласної ради ставляться на голосування першими, тобто по суті рекомендація була відхилити погодження, а поставлено на голосування як погодження.

Депутат обласної ради Кропивницький В.М. (Батьківщина) нагадав, що, відповідно до Регламенту роботи обласної ради, потрібно було дане питання спочатку взяти за основу.

Депутат обласної ради Кізін С.В. (Свобода) зазначив, що депутати цілком свідомо голосували, у всіх є роздані проекти рішень, девказано перелік підприємств, яким надається погодження на користування надрами.

Голова обласної ради Ширма В.В. зазначив, що на зауваження депутата Кропачова Д.І. (Батьківщина) щодо правильноїпостановки питань на голосуваннявін кожне питання чітко ставить на початку голосування про погодження.

Депутат обласної ради Кропачов Д.І. (Батьківщина) не погодився, що саме так говорив, та нагадав, що пропонував ставити питання на голосування так, як воно звучить, тобто, про погодження надання надр у користування, чи про відхилення надання погодження, згідно з рекомендацією профільної постійної комісії і так, як це було в проекті рішення. Запропонував повернутись до голосування даного рішення за основу, тоді розглянути кожен об’єкт окремо.

Депутат обласної ради Смичок І.А. (РПЛ) зазначив, що голова обласної ради Ширма В.В. чітко ставив питання на голосування.

Депутат обласної ради Мелашенко А.В. (Оп. блок) зазначив, що правильною є рекомендація профільної постійної комісії обласної ради.

Голова обласної ради Ширма В.В. зауважив, що першою ставив пропозицію профільної комісії і це відображено в проекті рішення таке.

Депутат обласної ради Романський І.В. (РПЛ) повідомив, що на засіданні президії обласної ради були присутні керівники всіх фракцій, ці питання обговорювались, також сьогодні вони були погоджені. Наголосив, що голова обласної ради Ширма В.В. поставив запитання, депутати проголосували, потрібно рухатись далі.

Голова обласної ради Ширма В.В. повідомив, що надійшла пропозиція повернутися до розгляду цього питання та поставив її на голосування.

( за – 32,

проти – 6,

утр. – 5,

не гол. – 18)

                               (пропозицію не підтримано)

Голова обласної ради Ширма В.В. зазначив, що дане рішення потрібно проголосувати в цілому.

Депутат обласної ради Кропачов Д.І. (Батьківщина) зазначив, що всі заплутались в даному питанні. Запропонував все-таки повернутися до голосування за цей проект рішення, а саме: взяти його за основу, проголосувати за третій пункт, потім  по кожному суб’єкту, які відображені у додатках ставити на голосування про погодження надання дозволу чи відхилення, згідно з рекомендаціями профільної постійної комісії обласної ради, тоді прийняти рішення в цілому.

Голова обласної ради Ширма В.В. нагадав, що тільки що ставив на голосуванняпропозицію про повернення до голосування з даного питання, але вона не підтримана.

Депутат обласної ради Рибак Н.І. (Оп. блок) зазначила, що, дійсно, депутати проголосували проти надання погодження таким компаніям як «ДБР-3» і «АБВ 4», нагадала, що ці компанії уже третій раз звертаються в обласну раду за погодженням і знову депутати їм відмовили. Зазначила, що депутати не зрозуміли трактовку питання, тому фракція вносить пропозицію повернутися до його розгляду.

Депутат обласної ради Смичок І.А. (РПЛ) зазначив, що, якщо повертатися до розгляду питань погодження надання спеціальних дозволів на користування надрами приватному підприємству «ДБР-3» та товариству з обмеженою відповідальністю  «АБВ-4», то рекомендація профільної постійної комісії обласної ради по ТОВ «Валки-Ільменіт» теж була підтримати дане підприємство, тому потрібно повернутися і до розгляду питання про погодження надання спеціального дозволу на користування надрами ТОВ «Валки-Ільменіт».

Депутат обласної ради Ніколайчук О.В. (Батьківщина) ще раз нагадав, що він представник від Олевщини та зазначив, що ТОВ «АБВ – 4», з сумнівною репутацією, через неузгодженість депутатів у голосуванні отримує погодження на видобуток цирконієвих руд в Олевському районі, крім того, його представники були присутніми на засідання постійної комісії обласної ради з питань екології, охорони навколишнього середовища та використання природних ресурсів і повідомили, що товариство не займається видобутком, воно є посередником, який буде мати ліцензію.

Погодився з депутатом обласної ради Смичком І.А. (РПЛ), що потрібно повернутися і до розгляду питання про погодження надання спеціального дозволу на користування надрами ТОВ «Валки-Ільменіт» оскільки воно підтримане профільною комісією. Зауважив, що потрібно розглянути кожне питання відповідально.

Голова обласної ради Ширма В.В. зазначив, що дослухається до всіх депутатів і ставить на голосування усі пропозиції. Тільки що не було підтримано пропозицію про повернення до голосування.

Депутат обласної ради Кропачов Д.І. (Батьківщина) ще раз наголосив, що порушуєтьсяРегламент роботи обласної ради. Запропонував головіпостійної комісії обласної ради з питаньрегламенту, депутатської діяльності, місцевого самоврядування, законності, правопорядку та антикорупційної діяльності надати пропозицію, як в даному випадку повинні поступити депутати, оскільки питання не голосувалося за основу і голосування профільної постійної комісії обласної ради не ставилося на голосування першим.

Депутат обласної ради Рибак Н.І. (Оп. блок) на вимогу фракції Опозиційний блок в обласній раді звернулася з проханням відкликати голоси за результатами голосування з питань погодження надання спеціальних дозволів на користування надрами приватному підприємству «ДБР-3» та товариству з обмеженою відповідальністю  «АБВ-4».

Депутати обласної ради Кокітко Н.В. (УКРОП) та Озерчук А.М. (УКРОП) на вимогу фракції УКРОП в обласній раді звернулася з проханням відкликати голоси за результатами голосування з питань погодження надання спеціальних дозволів на користування надрами приватному підприємству «ДБР-3» та ТОВ «Темп-Буки».

Голова обласної ради Ширма В.В. зауважив, що частина депутатів вимагає повернутися до розгляду питання «Про розгляд клопотань Державної служби геології та надр України» і поставив на голосування дану пропозицію.

( за – 31,

проти – 3,

утр. – 3,

не гол. – 24)

                                (пропозицію не підтримано)

6.7. Голова обласної ради Ширма В.В.повідомив, що постійна комісія обласної ради з питань екології, охорони навколишнього середовища та використання природних ресурсів рекомендувала відмовити у погодженні продажу на аукціоні спеціального дозволу на користування надрами з метою  геологічного вивчення, у тому числі дослідно-промислової розробки сульфідних мідно-нікелевих руд Прутівського рудо прояву, який знаходиться у Романівському, Пулинському, Баранівському районах Житомирської області, та поставив дане питання на голосування.

ВИРІШИЛИ: Прийняти рішення з даного питання.

( за – 55,

проти – 0,

утр. – 0,

не гол. – 6)

                                      (рішення додається)


6.8. Голова обласної ради Ширма В.В. повідомив, що постійна комісія обласної ради з питань екології, охорони навколишнього середовища та використання природних ресурсів рекомендувала відмовити у погодженні продажу на аукціоні спеціального дозволу на користування надрамиз метою  видобування берилію Пержанського родовища, яке знаходиться в Олевському районі Житомирської області.

ВИРІШИЛИ: Прийняти рішення з даного питання.

( за – 54,

проти – 0,

утр. – 0,

не гол. – 7)

                                      (рішення додається)

7. СЛУХАЛИ:Про внесення змін та доповнень до плану заходів на 2015-2017роки з реалізації Стратегії розвитку Житомирської області на період до 2020року.

Інформує: Ширма В.В. – голова обласної ради.

ВИРІШИЛИ: Прийняти рішення з даного питання.

( за – 41,

проти – 0,

утр. – 0,

не гол. – 20)

                                      (рішення додається)

8. СЛУХАЛИ: Про встановлення персональної стипендії народному художнику України Камишному Ю.К.

Інформує: Ширма В.В. – голова обласної ради.

ВИРІШИЛИ: Прийняти рішення з даного питання.

( за – 54,

проти – 0,

утр. – 0,

не гол. – 7)

                                      (рішення додається)

9. СЛУХАЛИ: Про порушення клопотання про нагородження Грамотою Верховної Ради України народного хору «Ветеран» Малинського районного будинку культури.

Інформує: Ширма В.В. – голова обласної ради.

ВИРІШИЛИ: Прийняти рішення з даного питання.

( за – 59,

проти – 0,

утр. – 0,

не гол. – 2)

                                      (рішення додається)

10. СЛУХАЛИ: Про внесення змін до Програми підтримки та розвитку об’єктів спільної власності територіальних громад області на 2015-2016 роки.

Інформує: Ширма В.В. – голова обласної ради.

ВИРІШИЛИ: Прийняти рішення з даного питання.

( за – 58,

проти – 0,

утр. – 0,

не гол. – 3)

                                      (рішення додається)

11. СЛУХАЛИ: Про Програму підтримки та розвитку об’єктів спільної власності територіальних громад області на 2017-2018 роки.

Інформує: Ширма В.В. – голова обласної ради.

      ВИРІШИЛИ: Прийняти рішення з даного питання.

( за – 60

проти – 0,

утр. – 0,

не гол. – 1)

                                        (рішення додається)

12. СЛУХАЛИ: Про впорядкування трудових відносин з Галичем М.А.

Інформує: Ширма В.В. – голова обласної ради.

ВИРІШИЛИ: Прийняти рішення з даного питання.

( за – 60,

проти – 0,

утр. – 0,

не гол. – 1)

                                      (рішення додається)

13. СЛУХАЛИ: Про переукладення контракту з Куликівською О.П.

Інформує: Ширма В.В. – голова обласної ради.

ВИРІШИЛИ: Прийняти рішення з даного питання.

( за – 58,

проти – 0,

утр. – 0,

не гол. – 3)

                                      (рішення додається)

14. СЛУХАЛИ: Про переукладення контракту з Дорошенко Л.І.

Інформує: Ширма В.В. – голова обласної ради.

ВИРІШИЛИ: Прийняти рішення з даного питання.

( за – 59,

проти – 0,

утр. – 0,

не гол. – 2)

                                      (рішення додається)

15. СЛУХАЛИ: Про внесення змін та затвердження Статуту комунальної установи «Житомирське обласне стоматологічне медичне об’єднання» Житомирської обласної ради в новій редакції.

Інформує: Ширма В.В. – голова обласної ради.

ВИРІШИЛИ: Прийняти рішення з даного питання.

( за – 54,

проти – 0,

утр. – 0,

не гол. – 7)

                                      (рішення додається)


16. СЛУХАЛИ: Про внесення змін та затвердження в новій редакції Статуту Житомирського обласного комунального агролісогосподарського підприємства «Житомироблагроліс» Житомирської обласної ради.

Інформує: Ширма В.В. – голова обласної ради.

ВИРІШИЛИ: Прийняти рішення з даного питання.

( за – 61,

проти – 0,

утр. – 0,

не гол. – 0)

                                      (рішення додається)

17. СЛУХАЛИ: Про прийняття автотранспортних засобів у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст області.

Інформує: Ширма В.В. – голова обласної ради.

ВИРІШИЛИ: Прийняти рішення з даного питання.

( за – 58,

проти – 0,

утр. – 0,

не гол. – 3)

                                      (рішення додається)

18. СЛУХАЛИ: Про списання автотранспортних засобів.

Інформує: Ширма В.В. – голова обласної ради.

ВИРІШИЛИ: Прийняти рішення з даного питання.

( за – 57,

проти – 0,

утр. – 1,

         не гол. – 3)

(рішення додається)

19. СЛУХАЛИ: Про звернення до Прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б. щодо вирішення питання правового регулювання режиму території Народицької селищної об’єднаної територіальної громади.

         Депутат Народицької селищної ради ОТГ Левченко О.А. заявив, що рішення про звернення є незаконним, депутати не були ознайомлені з текстом звернення, де мова йде проскасування другої зони радіоактивного забруднення.

         Зазначив, що дані землі використовуються для сільськогосподарського призначення незаконно приватними підприємцями. Звинуватив керівництво району у розпродажі пайових земель приватним підприємцям, у тому числі за кордон.

         Наголосив, що кошти, отримані керівництвом району у сумі 22млн.грн. для соціально-економічного розвитку ОТГ використані не за призначенням. Звернувся з проханням до голови облдержадміністрації провести аудит щодо використання вказаних коштів, виділених з державного бюджету та 2 млн.грн., отриманих від розпроданих земель.

         Народицький селищний голова Леончук А.О. зазначив, що звернення до Кабінету Міністрів України не стосується того факту, що депутати і керівництво вимагають поміняти статус населених пунктів.

         Зауважив, що, аналізуючи чинне законодавство, дії представницького органу влади щодо прийняття рішень з надання в оренду земельних ділянок можуть мати відповідні правові наслідки, тому що продовжує діяти практика, яка була колись у сільських радах. Враховуючи роботу Держгеокадастру, сільські ради до об’єднання заключали тимчасові договори на оренду земельних ділянок з метою наповнення бюджетуі вирішення соціально-економічних питань. Земля для Народицької громади – це єдиний резерв, завдяки якому громада живе і розвивається.

         Наголосив, що у 2016 році Верховною Радою України прийнято Закон України №1472, яким вона делегувала повноваження Кабінету Міністрів України щодо розпорядження землями другої зони відчуження. Незважаючи на те, що  у Народицькій громаді є зона відчуження, безумовного обов’язкового відселення і колишня четверта зона посиленого контролю, сьогодні Народичі – адміністративний центр громади і розвинений районний центр.

         Відповідно до законодавства, державна агенція по зоні відчуження має право реалізовувати державну політику на землі другої зони за умови повного відселення жителів цієї зони та ліквідації місцевих рад, але всі 30 років після аварії на ЧАЕС як район, так і громада живуть, діють сільські і селищні ради, ОТГ, приймаються бюджети, фінансуються відділи охорони здоров’я, освіти, культури, соціального захисту населення, соціальних служб для дітей і молоді тощо.

Депутат обласної ради Костюшко І.В. (БПП) зазначила, що цим рішенням буде забезпечено законне надходження коштів у громаду. Внесла пропозицію підтримати проект даного звернення.

ВИРІШИЛИ: Прийняти рішення з даного питання.

( за – 42,

проти – 5,

утр. – 0,

         не гол. – 14)

(рішення і звернення додаються)

      Голова обласної ради Ширма В.В. повідомив, що, відповідно до Регламенту роботи обласної ради, має бути оголошена перерва та, на вимогу депутатів поставив на голосування пропозицію не проводити перерву, а розглянути всі питання порядку денного до кінця.

( за – 39,

проти – 1,

утр. – 0,

не гол. – 21)

                                (пропозицію підтримано)

20. СЛУХАЛИ: Інформацію про результати розгляду запитів, внесених депутатами обласної ради на восьмій сесії обласної ради сьомого скликання.

Інформує: Ширма В.В. – голова обласної ради.

ВИРІШИЛИ: Інформацію взяти до відома.

( за – 51,

проти – 0,

утр. – 0,

         не гол. – 10)

21. СЛУХАЛИ: Інформацію на звернення депутатів обласної ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України.

         Інформує: Ширма В.В. – голова обласної ради.

ВИРІШИЛИ: Інформацію взяти до відома.

( за – 49,

проти – 0,

утр. – 0,

         не гол. – 12)

22. СЛУХАЛИ: Про затвердження Програми соціальної підтримки внутрішньо переміщених осіб з тимчасово окупованої території, районів проведення антитерористичної операції на територію Житомирської області, учасників антитерористичної операції та членів сімей загиблих учасників антитерористичної операції у 2017 році у новій редакції.

Інформує: Ширма В.В. – голова обласної ради.

ВИРІШИЛИ: Прийняти рішення з даного питання.

( за – 51,

проти – 0,

утр. – 0,

         не гол. – 10)

  (рішення додається)

23. СЛУХАЛИ: Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок в постійне користування Службі автомобільних доріг у Житомирській області.

Інформує: Ширма В.В. – голова обласної ради.

ВИРІШИЛИ: Прийняти рішення з даного питання.

( за – 53,

проти – 1,

утр. – 0,

         не гол. – 7)

  (рішення додається)

24. СЛУХАЛИ: Про зміну категорії (статусу) селища міського типу Городок Радомишльського району Житомирської області.

Інформує: Ширма В.В. – голова обласної ради.

ВИРІШИЛИ: Прийняти рішення з даного питання.

( за – 56,

проти – 0,

утр. – 0,

         не гол. – 5)

  (рішення додається)


25. СЛУХАЛИ: Про надання згоди Новоборівському дитячому будинку-інтернату Житомирської обласної ради на встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі.

Інформує: Ширма В.В. – голова обласної ради.

ВИРІШИЛИ: Прийняти рішення з даного питання.

( за – 56,

проти – 0,

утр. – 0,

         не гол. – 5)

  (рішення додається)

26. СЛУХАЛИ: Про звернення до Президента України Порошенка П.О., Голови Верховної Ради України Парубія А.В., Прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б. (мораторій на продаж земель).

      Депутат обласної ради Смичок І.А. (РПЛ) запропонував підтримати дане звернення та зауважив, що в першу чергу потрібно провести аналіз і аудит земель в Україні.

ВИРІШИЛИ: Прийняти рішення з даного питання.

( за – 37

проти – 2,

утр. – 6,

не гол. – 16)

                                 (рішення і звернення додаються)

27. СЛУХАЛИ:Про визнання бійців-добровольців, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України.

Інформує: Ширма В.В. – голова обласної ради.

ВИРІШИЛИ: Прийняти рішення з даного питання.

( за – 59

проти – 0,

утр. – 0,

не гол. – 2)

                                        (рішення додається)

28. СЛУХАЛИ:Про звернення депутатів обласної ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо підтримки торговельної блокади.

Депутат обласної ради Кізін С.В. (Свобода) зазначив, що фракція підтримує дане питання та запропонував прийняти таке звернення.

ВИРІШИЛИ: Прийняти рішення з даного питання.

( за – 27

проти – 2,

утр. – 8,

не гол. – 24)

                                (рішення і звернення додаються)

29. СЛУХАЛИ: Про звернення до Президента України, Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України щодо визнання тимчасової окупації території України Російською Федерацією.

      Депутат обласної ради Ейсмонт В.С. (Самопоміч) наголосив, що депутати мають підтримати даний проект звернення, оскільки у країні іде війна, і ми не можемо підтримувати країну-агресора.

      Депутат обласної ради Кізін С.В. (Свобода) зауважив, що в Україні дійсно іде війна, тому має бути введено військовий стан, визнано окупацію.

      Депутат обласної ради Кокітко Н.В. (УКРОП) повідомила, що фракція підтримує дане звернення.

ВИРІШИЛИ: Прийняти рішення з даного питання.

( за – 34

проти – 1,

утр. – 4,

не гол. – 22)

                                (рішення і звернення додаються)

30. СЛУХАЛИ:Про звернення депутатів обласної ради до Житомирського міського голови щодо ситуації з перевезенням пасажирів.

 

      Депутат обласної ради Галагуза О.В. (Самопоміч) наголосила, що приватні перевізники не можуть організувати належне перевезення пасажирів та попросила підтримати звернення депутатів обласної ради до Житомирського міського голови щодо ситуації з перевезенням пасажирів.

ВИРІШИЛИ: Прийняти рішення з даного питання.

( за – 41,

проти – 1,

утр. – 0,

не гол. – 19)

                          (рішення і звернення додаються)

 1. 3Про звернення до Президента України, Прем’єр-міністра України, Верховної Ради України щодо недопущення прийняття законопроекту №4569 «Про внесення змін до Закону України «Про вивізне (експортне) мито на живу худобу та шкіряну сировину».

Голова обласної ради Ширма В.В. нагадав, що дане питання  внесено депутатом обласної ради Костюшко І.В.

Депутат обласної ради Костюшко І.В. (БПП) повідомила, що на розгляді Верховної  Ради України перебуває законопроект №4569 «Про внесення змін до Закону України «Про вивізне (експортне) мито на живу худобу та шкіряну сировину», яким передбачено зменшення відсотка  вивізного експортного мита на живу худобу та шкіряну сировину. Зазначила, що прийняття даного проекту рішення сприятиме зняттю соціальної напруги  серед мітингуючих перед адмінбудівлею. Зауважила, що запропонований проект рішення потребує доопрацювання, у зв’язку з чим його розгляд потрібно перенести на наступну сесію обласної ради.

Представник Всеукраїнського об’єднання шкіряної галузі промисловості України «Укршкірпром» та «Укрпромвзуття» повідомила, що члени об’єднання не підтримують прийняття законопроекту «Про внесення змін до Закону України «Про вивізне (експортне) мито на живу худобу та шкіряну сировину», оскільки  велика рогата худоба не повинна вивозитися за безцінь за межі країни, і продукція повинна вироблятися в Україні. Звернулася з проханням підтримати даний проект рішення.

Депутат обласної ради Костюшко І.В. (БПП) зазначила, що часу для детального опрацювання даного питання було недостатньо, незважаючи на те, що  його було включено у порядок денний засідання профільної комісії обласної ради. Запропонувала  доопрацювати даний проект рішення та перенести розгляд даного питання на наступну сесію обласної ради.

Депутат обласної ради  Галагуза О.В. (Самопоміч) зауважила, ще депутати обласної ради не повинні залишатися  осторонь проблем, з якими виступають мітингуючі  у даний момент під стінами адмінбудівлі, та не реагувати  на їх звернення. Зазначила, що потрібно прийняти  рішення  про звернення до вищих державних органів влади за основу, а сам текст  доопрацювати та уточнити у ньому всі цифри.

Депутат обласної ради Ющенко О.М. (НП) наголосив, що споживання  м’яса великої рогатої худоби в Україні скоротилося з 25 млн. голів до 4 млн. голів. Зауважив, що потрібно нарощувати виробництво готової продукції та створювати додаткові робочі місця. Запропонував підтримати даний проект рішення.

Депутат обласної ради Кропачов Д.І. (Батьківщина) зауважив, що засідання  сесії обласної ради  проходить з порушенням норм Регламенту роботи обласної ради, зокрема, не було поставлено на голосування проект рішення «Про розгляд клопотань Державної служби геології та надр України» за основу; не було надано слово депутату обласної ради з мотивів голосування; не ставилися на голосування рекомендації постійних комісій обласної ради, які надані у проектах рішень; не було надано перерву відповідно до поданої фракцією заяви. Наголосив, що у порядку денному сесії обласної ради були питання, які мають важливе стратегічне значення не лише для розвитку області, ай для країни, серед яких - надання погодження спеціального дозволу на користування надрами ТОВ «Валки-Ільменіт». Зазначив, що, оскільки депутатський корпус не підтримав надання погодження вказаному підприємству, порушуючи норми Регламенту роботи обласної ради, товариство має право звернутися до суду і отримати «мовчазну згоду». Наголосив, що відповідальність за порушення Регламенту роботи обласної ради покладається на голову обласної ради.

Голова обласної ради Ширма В.В. запропонував підтримати проект звернення щодо недопущення прийняття законопроекту №4569 «Про внесення змін до Закону України «Про вивізне (експортне) мито на живу худобу та шкіряну сировину за умови доопрацювання його управлінням агропромислового розвитку облдержадміністрації.

ВИРІШИЛИ: Прийняти рішення з даного питання.

( за – 49,

проти – 0,

утр. – 0,

не гол. – 12)

                                       (рішення і звернення додаються)

Юшкевич В.Ф., ГО «Союз ветеранів ліквідації Чорнобильської аварії» в Овруцькому районі, повідомив, що в містах Коростені та Овручі є компанія «Автосвіт ЛТД», яка, за домовленістю з начальником автостанції, відмовляє у безкоштовному проїзді представникам ряду пільгових категорій, зокрема, воїнам-афганцям, ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС, людям з інвалідністю, ветеранам війни. Зазначив, що дане питання порушувалося у Коростенській міській раді, яка відшкодувала кошти для пільгового перевезення у розмірі 1млн.грн., відшкодовано також 400 тис.грн. з бюджету району, але цих коштів недостатньо. Зауважив, що відмова у безкоштовному проїзді представникам ряду пільгових категорій є порушенням чинного законодавства. Наголосив, що є безліч методів для вирішення порушеного питання, зокрема, - розірвання договорів з  перевізниками, які відмовляються перевозити пільгові категорії населення. Звернувся з проханням до керівництва обласної ради та обласної державної адміністрації проконтролювати вирішення порушеного питання.

Голова обласної ради Ширма В.В. наголосив, що дане проблемне питання порушується неодноразово, але, на жаль, відсутнє державне фінансування для перевезення пільгових категорій населення. Зауважив, що, завдяки спільній співпраці з містами та районами, частина коштів все-таки перевізникам відшкодовується  з районних і міських бюджетів. Зазначив, що вживатиме усіх можливих заходів  для вирішення порушеного питання.

Член Коростенської  громадської ради Виговська Н.П. порушила питання  щодо низького прожиткового мінімуму інвалідів, пенсіонерів, надання цим категоріям населення медичних послуг, порушення прав прийомних дітей. Звернулася з проханням проводити тендер для аптечної галузі, яка працює на території лікарні, та подбати про отримання освітніх послуг категоріями населення, які не мають можливості навчатися за кошти фізичних осіб.

Приватний підприємець Олександр Кононов, повідомив, що він переселенець, потребує допомоги у налагодженні виробництва фермерського господарства, яке в подальшому зможе забезпечити надходження коштів до бюджетів усіх рівнів області, забезпечення робочими місцями, розвиток соціально-економічної сфери району. Звернувся з проханням надати для розвитку діяльності безвідсотковий кредит та переглянути розподіл коштів у Програмі соціальної підтримки внутрішньо переміщених осіб з тимчасово окупованої території, районів проведення антитерористичної операції на територію Житомирської області, учасників антитерористичної операції та членів сімей загиблих учасників антитерористичної операції у 2017 році у новій редакції.

Голова обласної ради Ширма В.В. повідомив, що для фінансування приватного підприємництва обласна рада затвердила комплексну програму розвитку малого і середнього підприємництва у Житомирській області на 2017-2020 роки.

Приватний підприємець Олександр Кононов заначив, що, враховуючи ту особливість, що він є переселенцем, розвиток його підприємницької діяльності завдяки безвідсотковому кредиту може стати гарним досвідом для інших переселенців, які не повинні постійно жити за рахунок державної допомоги.

Голова обласної ради Ширма В.В. повідомив, що надійшли заяви від фракцій УКРОП та Опозиційний блок в обласній раді про відкликання голосів  при голосуванні з питання надання погодження спеціальних дозволів на користування надрами приватному підприємству «ДБР-3» та ТОВ «Темп-Буки» і приватному підприємству «ДБР-3», товариству з обмеженою відповідальністю  «АБВ-4» відповідно.

Депутати обласної ради Кокітко Н.В. (УКРОП) та Озерчук А.М. (УКРОП) на вимогу фракції УКРОП в обласній раді звернулася з проханням відкликати голоси за результатами голосування з питань погодження надання спеціальних дозволів на користування надрами вказаним підприємствам.

Депутат обласної ради Собко Т.Д. (Свобода) зазначив, що в країні проходить медична реформа, яка передбачає створення госпітальних округів, що зумовить перехід центральних лікарень у лікарні планового лікування. Наголосив, що у лікарнях планового лікування не передбачені ліжко-місця хірургічного та травматологічного відділення, що зруйнує роботу центральних районних лікарень та не дасть можливості мешканцям району отримати кваліфіковану медичну допомогу на місцях. Звернувся з проханням спільно з управлінням охорони здоров’я облдержадміністрації детально опрацювати усі проблемні аспекти проведення медичної реформи на засіданні профільної постійної комісії обласної ради та підготувати ряд пропозицій з цього питання до Міністерства охорони здоров’я України.

Голова обласної ради Ширма В.В. повідомив, що питання залишається проблемним не тільки на обласному рівні, є багато неопрацьованих деталей також на рівні державному, у зв’язку з чим воно перебуває на довивченні.  Зазначив, що воно перебуває на контролі та найближчим часом має надійти відповідь від Міністра охорони здоров’я України щодо порушеної проблеми.

Голова обласної ради Ширма В.В. повідомив, що питання порядку денного розглянуто, висловив подяку за участь у роботі сесії всім депутатам, галузевим департаментам, управлінням облдержадміністрації, виконавчому апарату обласної ради та оголосив дев’яту сесію обласної ради сьомого скликання закритою.

Голова обласної ради                                                                       В.В. Ширма